Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2025. dec. 31. Szilveszter
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Közel volt a bravúr

Sport
Dunaújváros
röplabda
Dunaferr SE
Magyar Kupa

facebook megosztás

spigott - 2019. dec. 19., 08:15

Óriásit küzdött Kazincbarcikán a Dunaferr SE röplabda csapata, de így is a favorit jutott be a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé.

Azok után, hogy az odavágó dunaújvárosi mérkőzésén 3-0-ra kikapott a Kazincbarcikától, minden különösebb teher nélkül vághatott neki szerdán este a Dunaferr SE röplabda csapata a Magyar Kupa negyeddöntő visszavágójának. Tomanóczy Tibor együttese harcosan, bátran kezdett, amivel sikerült is meglepnie ellenfelét, így az első játszmában végig vezettek röplabdázóink, s mivel a hajrában is koncentrált, jó teljesítményt nyújtottak, így 25-17-re be is húzták a játszmát. A második felvonásban is jól kezdett a Dunaferr, ám a házigazda még idejében ébredt, előbb egyenlített, majd fokozatosan elhúzott, s a mieinkhez hasonlóan 17-re nyerte meg az újabb játékot.

A harmadikban hiába vezetett nagyon sokáig a Kazincbarcika, a Tomanóczy-csapat folyamatosan ott loholt ellenfele nyomában, s mivel a figyelem az utolsó pontoknál sem lankadt, így nem kis bravúrt bemutatva ezt a játszmát is elhozta a Dunaferr, mellyel a továbbjutás is kézzel fogható közelségbe került (22-25).

Kép: DO-archív

Főleg úgy, hogy a negyedik etapban már hat ponttal is vezettek röplabdázóink, ám sajnos ez sem volt elég a még nagyobb bravúrhoz, mert hiába volt két szettlabdája is a Hatvanyéknak, a hazaiak jobban koncentráltak a hajrában, s 26-24-re megnyerték a játszmát, amivel végleg eldöntötték a továbbjutást.

Az ötödik játszmát ezzel együtt persze le kellett még játszani, s ahogy az azt megelőző, úgy ez is nagy küzdelmet hozott, melyben fej-fej mellett haladtak a felek, ám a hajrát most is jobban bírta a Kazincbarcika, mely 16-14-es sikerével végül lezárta a találkozót. Ezzel eldőlt, hogy a hazaiak kettős győzelemmel jutottak be a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé, ám a Dunaferr röplabdázóit sem érheti rossz szó, hiszen hazai vereségük után nagyon összekapták magukat, s a tegnapi produkcióért a vereség ellenére is jár a dicséret a csapat tagjainak.

Vegyész RC Kazincbarcika – Dunaferr SE 3:2 (–17, 17, –22, 24, 14)

Vegyész: Páez 2, Blázsovics 16, Juhász 12, Braga 4, Árva 19, Péter 3. Csere: Vitko, Földes (liberó), Toronyai 3, Bibók 11, Budai 4, Simkó 1, Dudás. Vezetőedző: Marek Kardos.

Dunaferr: Hatvany, Mészáros 24, Quintz 5, Iván B. 21, Laczi 9, Tomanóczy B. 18. Csere: Gebhardt Á. (liberó), Majoros, Kecskeméti, Iván G. 1. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.

(Szentimrey Tamás)

A rovat további hírei: Sport

Megmutatták, amit eddig tanultak

2025. dec. 31.

Végig becsülettel küzdöttek a DKKA fiataljai a Vác ellen, de a vendégek magabiztos győzelemmel vitték el a pontokat a sportcsarnokból kedden este.

DSTV: sikert sikerre halmozva

2025. dec. 30.

Sikerekben gazdag és eredményes esztendőt zárt a Dunaújvárosi Központi Sportegyesület. Mátyás Gábor büszkeséggel tekint vissza minden szakosztály munkájára – évértékelőre kértük az ügyvezető elnököt. Hangkép.

A BJA ellen zárja az évet a DAB

2025. dec. 30.

A 2025-ös esztendő utolsó mérkőzésén a BJA HC gárdáját látják vendégül az Acélbikák jégkorongozói az Újpesti Jégcsarnokban ma este hat órától.

Nagy változások után, itthon folytatják a bajnokságot

2025. dec. 30.

Alaposan megfiatalított kerettel, a Vác elleni hazai mérkőzéssel folytatja az NB I-es pontvadászatot a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata ma délután öt órától.

Két siker az Andersenben

2025. dec. 29.

A DAB-ASP a nyolcadik, a DUE-Worm Angels első győzelmének örülhetett a jégkorongozók Andersen Ligájának legutóbbi mérkőzésein.

Nem volt esély Debrecenben

2025. dec. 29.

Ezúttal a védekezés a kapusteljesítmény és a helyzetek kihasználása sem működött Debrecenben, így kiütéses vereségbe szaladtak bele Acélbikáink a DEAC ellen.

Dobogós helyek az évzárón

2025. dec. 28.

Négy éremmel zárták az év utolsó hazai érdekeltségű versenyét a Danubius KSE tollaslabdázói december 27-én.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Rendőrségi ajánlások – mielőtt meglódul a szilveszteri bulivonat!

  2. Megmutatták, amit eddig tanultak

  3. DSTV: szilveszteri bakipraádé

  4. BÚÉK 2026: szilveszteri parti csalogat a Városháza téren!

  5. DSTV: sikert sikerre halmozva

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: szilveszteri bakipraádé

DSTV: szilveszteri bakipraádé

Embedded thumbnail for DSTV: sikert sikerre halmozva

DSTV: sikert sikerre halmozva

Embedded thumbnail for DSTV: "Felülírt protokoll"

DSTV: "Felülírt protokoll"

Top hírek

  1. Eltűnt, nagyon keresik Németh Zsoltot

  2. Lakókocsi égett Dunaújvárosban

  3. Dunaújvárosi rendőrök kutatták fel a pénzüket elhagyó szlovák-ukrán párt

  4. Nagy változások után, itthon folytatják a bajnokságot

  5. DSTV: sikert sikerre halmozva

Galéria

A szeretet lángja is ég

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

DKSE évzáró (2025) - fotó:

DKSE évzáró (2025)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 50. szám - 2025.12.19.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő