Könnyed siker a nyitányon

doszerk - 2020. január 4. 20:38

Nem okozott gondot a franciák legyőzése a magyar női vízilabda válogatottnak a Fabó Éva Sportuszodában megrendezett négycsapatos nemzetközi torna első napján.

A hazai rendezésű Európa-bajnokság előtti utolsó felkészülési tornáján ugrik medencében szombattól hétfőig a magyar női vízilabda válogatott a dunaújvárosi Fabó Éva Sportuszodában. Bíró Attila együttesében óriási a harc a tizenhármas keretbe kerülésért, így biztosak lehettünk abban, hogy a franciák elleni ma esti mérkőzésen a különböző taktikai variációk gyakorlása mellett már azt is nézte a szakvezetés, hogy kikre számíthat majd a budapesti kontinensviadalon.

A négycsapatos torna programja már délután öt órakor megkezdődött a kínaiak és a görögök összecsapásával, melyen előbbiek 8-7-es sikernek örülhettek. A hazai érintettségű, Franciaország elleni összecsapás előtt tartott sajtótájékoztatón elsőként Vári Attila, a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke mondott köszönetet azért, hogy a Modern Városok Programja keretében felújított sportuszoda otthont ad a rangos felkészülési viadalnak. A szövetség első embere kiemelte, egy ilyen torna remek alkalmat biztosít a válogatott felkészülésére a közelgő hazai rendezésű Európa-bajnokság előtt – a fővárosi erőpróba tétje óriási, hiszen a kontinensviadal győztese kvalifikálhatja magát a tokiói olimpiára. Nagy megtiszteltetésnek érezte a dunaújvárosi torna megrendezését Barta Endre, városunk humán ügyekért felelős alpolgármestere is, aki hangsúlyozta, a felújított létesítmény, valamint a sportág dunaújvárosi hagyományai jó esélyt biztosítanak arra, hogy a jövőben több hasonló viadal helyszíne is szeretett városunk legyen.

Dr. Faragó Tamás utánpótlás tehetséggondozás-vezető, valamint Mihók Attila, a dunaújvárosi női csapat vezetőedzője egy utánpótlás-nevelő programról egyeztetett a szövetség vezetésével a tájékoztató előtt – a tervezetről mindössze annyit árultak el, hogy új lendületet adhat a női pólónak, és hosszú távon is biztosíthatja a jelenleginél is nagyobb merítést, valamint a szakszerű, tudományos igényű fejlesztő program megvalósítását. A cél evidens: már az elkövetkező olimpiai ciklusra álljon vissza a magyar sportági hegemónia!

A tájékoztatót követő kötetlen beszélgetésen Koszi Ferenc, a dunaújvárosi egyesület elnöke mondott pohárköszöntőt, kiemelve az örömteli tényt: válogatott tornával ünnepelheti a sportuszoda megújulását a dunaújvárosi vízilabdázók közössége és közönsége. A közönséggel és a hangulattal nem volt baj a debütáláson: telt ház, hatalmas ováció fogadta mind Vári Attila és Barta Endre ünnepélyes megnyitóját, mind a csapatok bemutatását – és már kezdődhetett is a meccs!

Melynek első negyede nem biztos, hogy úgy alakult, ahogy azt Bíró Attila szövetségi kapitány eltervezte, mert a franciák több távoli lövéssel is meg tudták lepni az ekkor még kissé szellősen védekező magyarokat, így a 6. percben még a vendégek vezettek 3-2-re. A hajrára valamelyest összeállt a mieink támadójátéka és védekezése is, így sikerült fordítani, de az 5-4-re megnyert első negyed után azért volt min javítani. A folytatás már lényegesen szebben alakult a mieink szemszögéből, ugyanis a második, valamint a harmadik negyedet is úgy nyerték meg vízilabdázóink öt, illetve négy találattal, hogy ellenfelük mindössze egyetlen egyszer, a harmadik felvonás legvégén tudott gólt szerezni (14-5). Túl sok izgalom így már nem maradt a záró felvonásra, melyben a tetemes előny tudatában sem kímélték ellenfelüket a magyarok, s egy 7-0-es etappal alakították ki a 21-5-ös végeredményt. A dunaújvárosi játékosok közül ezúttal Gurisatti Gréta és Vályi Vanda kapott lehetőséget bíró Attila szövetségi kapitánytól, s előbbi öt, míg utóbbi kettő találattal vette ki a részét a magyar csapat fölényes sikeréből.