Közlekedés: nagy csatt a horrorkereszteződésben
Alig múlhat el hónap baleset nélkül a város egyik legneccesebb kereszteződésében - a Római körút és a Martinovics utca metszéspontjában egy furgon és egy személyautó ütközött ma délelőtt.
Egyelőre személyi sérülésről nem kaptunk jelentést, de a baleset képe gyorsan napvilágot látott a Dunaújvárosi Trafi Infó csoportban. Mint a felvétel sejtetni engedi, ismét a régi-régi "történet" köszönt vissza: a balesetet az elsőbbségadási szabályok figyelmen kívül hagyása okozta. A kép tökéletesen illusztrálja a problémát: mivel a kereszteződésben négy út találkozik (a Pincesort és a Batsányi utcát is ide értve), sok autós bizonytalanodik el, kinek is jár az elsőbbség az adott közlekedési szituációban. Ennek nyomán vált a helyszín városunk egyik legneuralgikusab közlekedési csomópontjává - sajnos itt a bizonyíték, hogy az autósok okkal-joggal nevezik horrorkereszteződésnek a délelőtti baleset helyszínét.
Amint hivatalos összegzést kapok a történetről, frissítem az állományt - addig is, utána is él a jelszó: mindenki vigyázzon magára is, másokra is az utakon!
(Fotó: Dunaújvárosi Trafi Infó)
A rovat további hírei: Sziréna
Kábítószer hatása alatt bántalmazta a szomszédját – komoly büntetés lehet a vége
2025. nov. 05.
A Dunaújvárosi Járási Ügyészség emelt vádat súlyos testi sértés bűntette és más bűncselekmény miatt a férfival szemben, aki kábítószer hatása alatt bántalmazta egykori szomszédját. Felfüggesztett büntetését is leülheti, értesült a DO.
DSTV: a tüzek megelőzéséért az MMK-ban
2025. nov. 05.
A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összeállítása a Fejér Vármegyei Tűzmegelőzési Bizottság figyelemfelhívó bemutatójáról. A kémény- és lakástüzes kiállításnak az MMK aulája ad otthont, megelőzési, élet- és vagyonbiztonsági céllal is érdemes látni! Hangkép.
Megbízottból kinevezett kapitány
2025. nov. 04.
Törköly László rendőr alezredes eddig megbízottként irányította a Dunaújvárosi Rendőrkapitányság munkáját – november 1-jei hatállyal kinevezett kapitányként dolgozik.
Teljenek biztonságban az emlékezés napjai is
2025. okt. 31.
Mindenszentek és a halottak napja közeledtével nagy számban indulunk útra, hogy lerójuk kegyeletünket elhunyt szeretteink sírjánál. A nagyobb tömegeket vonzó események alkalmával megnő az esélye az áldozattá válásnak, mert megjelennek az alkalmi, trükkös és zsebtolvajok.
Bemutató a lakástüzek visszaszorításáért
2025. okt. 30.
A Fejér Vármegyei Tűzmegelőzési Bizottság októberben megtörtént tűzeseteket bemutató képekkel is illusztrált, ám a megelőzéshez elengedhetetlen, hasznos információkkal kiegészített tárlatot indított útjára. A kémény-és lakástüzes kiállításnak az MMK aulája ad otthont, amelyet minden korosztálynak érdemes megtekinteni.
Életfogytig lakat alatt maradhat a borzalmas sorozat elkövetője
2025. okt. 28.
Korábban meglopott dunaújvárosi rokonai ellen tervelt ki bestiális bűncseleményt a férfi, aki saját feleségét is bántalmazta, prostitúcióra kényszerítette. Ügyében a Győri Ítélőtábla dönt – a főügyészség súlyosbításra tett indítványt, akár élete végéig börtönbe kerülhet a tettes, értesült a DO. Borzasztó történet, csak erős idegzetűek olvashatják!
Kémény- és lakástüzes kiállítás nyílik az MMK-ban
2025. okt. 28.
Különleges bemutatóval készül a vármegyei katasztrófavédelem: a Munkásművelődési Központ vendégei kémény- és lakástüzes bemutatót láthatnak szerdától. Hírünk mellé bónusz is jár: online leporellók a kiállítás anyagából!








