Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 26. Emánuel
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Négy között a válogatott

Sport
Dunaújváros
vízilabda
Európa-bajnokság
Budapest
magyar válogatott

facebook megosztás

spigott - 2020. jan. 22., 08:37

A várakozásoknak megfelelő sima győzelmet aratott a magyar női vízilabda válogatott a franciák ellen lejátszott Európa-bajnoki negyeddöntőben.

Kép forrása: MTI/Czagány Balázs

A sikerrel megvívott csoportkör után újabb feladat várt kedden este a magyar női vízilabda válogatottra a budapesti Európa-bajnokságon. A három dunaújvárosi játékossal, Garda Krisztinával, Gurisatti Grétával és Vályi Vandával felálló magyar csapat ugyanis a franciák elleni negyeddöntőben ugrott a Duna Aréna medencéjébe, méghozzá egy olyan mérkőzésen, melynek egyértelműen a mieink voltak az esélyesei.

Bíró Attila együttese nem is kezdett rosszul, Keszthelyi duplájával már a harmadik percben kettő góllal vezetett, s bár erre még volt válasza a vendégeknek, Illés és Vályi emberelőnyös találatai után már 4-1-es magyar vezetést mutatott az eredményjelző. Az első negyed hajrájában a franciák és a mieink is betaláltak egy-egy alkalommal, így válogatottunk biztos vezetéssel várhatta a második felvonást (5-2). Melyben Szilágyi, Garda és Leimeter állította megoldhatatlan feladat elé a franciák egyébként jól teljesítő kapusát, s mivel a túloldalon mindössze egyetlen alkalommal tudta mattolni Kasó Orsolyát az ellenfél, a nagyszünethez érve már öt góllal, 8-3-ra vezetett együttesünk.

Kép forrása: MTI/Szigetváry Zsolt

Mely tetemes előnye tudatában sem vett vissza a lendületből, s a fordulás után végleg eldöntött a mérkőzést. A harmadik negyed elején ugyanis Gurisatti egyszer, míg Vályi két alkalommal vette be a franciák kapuját, miközben az ellenfél hiába próbálkozott bármivel, a jó védekezés és a csereként beállt Gangl esélyt sem adott a gólszerzésre. A negyed hajrájában lőtt két gólnak köszönhetően már 13-3-ra vezetett a magyar csapat, így a záró etap már sok izgalmat nem hozott. A mieink azonban "csökkentett üzemmódban" is szereztek még három gólt úgy, hogy cserébe egyet sem kapta, így nagyon sima, 16-3-as győzelemmel jutottak be az Európa-bajnokság elődöntőjébe, ahol csütörtökön este fél hattól a spanyolokkal mérik össze erejüket.

Magyarország – Franciaország 16-3 (5-2, 3-1, 5-0, 3-0)

Magyarország: Kasó - Máté 1, Gurisatti 1, Vályi 3, Parkes 1, Keszthelyi 4, Garda 1. Csere: Szilágyi 2, Illés 1, Leimeter 2, Gyöngyössy, Rybanska, Gangl (kapus). Szövetségi kapitány: Bíró Attila.

A rovat további hírei: Sport

Parádéztak Nyárlőrincen a DLSE versenyzői

2026. már. 26.

Tíz aranyéremből hatot hazahoztak a Dunaújvárosi Lábtoll-labda SE sportolói a Nyárlőrincen megrendezett Buzás János Kupáról.

Szoros vereség Szegeden

2026. már. 26.

Négy játszmában szenvedett vereséget a DKSE röplabda csapata Szegeden a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alsóházi rájátszásának első fordulójában.

Életben tartotta elődöntős reményeit a DFVE

2026. már. 26.

Hatalmas csatában, igazi csapatként küzdve győzték le az Eger gárdáját női vízilabdázóink a bajnoki negyeddöntő második, dunaújvárosi mérkőzésén.

DSTV: az ország élmezőnyében a Rudas

2026. már. 25.

A Rudas iskola ismét remekül szerepelt az országos diákolimpia mezőnyében. A diákok viszik az iskola hírnevét, hiszen a 10 legerősebb intézmény közé küzdötték be magukat. Hangkép.

Helyt álltak a nemzetközi mezőnyben

2026. már. 25.

Egy aranyéremmel és egy nyolcadik helyezéssel zárták Ausztriában megrendezett rangos versenyüket a Spartan Cheerleading SE versenyzői.

Már nem hibázhat a DFVE

2026. már. 25.

Győznie kell a DFVE női vízilabdázóinak az Eger ellen a bajnoki negyeddöntő második felvonásán, ha életben akarják tartani elődöntős reményeiket.

Élre álltak a női labdarúgók

2026. már. 24.

Remekül szerepel a bajnokság tavaszi idényében a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata, amely tizenegy mérkőzést követően vezeti az NB II-es pontvadászat tabelláját.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Elkezdődött a tavaszi fűkaszálási szezon

  2. Parádéztak Nyárlőrincen a DLSE versenyzői

  3. Hasznos felajánlás nyomán gyarapodott a Családok Átmeneti Otthona

  4. Szoros vereség Szegeden

  5. A hulladékudvar, ahol mindig lomtalanítanak

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: így látják ők a várost

DSTV: így látják ők a várost

Embedded thumbnail for DSTV: az ország élmezőnyében a Rudas

DSTV: az ország élmezőnyében a Rudas

Embedded thumbnail for DSTV: végleges a választási szavazólap

DSTV: végleges a választási szavazólap

Top hírek

  1. Közösségépítés terén is csillagos ötös a Városvédők Újtelepért Egyesület csapata

  2. A hulladékudvar, ahol mindig lomtalanítanak

  3. Helyt álltak a nemzetközi mezőnyben

  4. Volt minek örülni a hétvégén is

  5. Egy gól döntött, de izgalmakban sem volt hiány

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 11. szám - 2026.03.20.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő