Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2025. dec. 24. Ádám, Éva
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Bronzzal zártuk az Európa-bajnokságot!

Sport
magyar válogatott
vízilabda
Európa-bajnokság
Dunaújváros

facebook megosztás

spigott - 2020. jan. 25., 18:38

Parádés második félidei védekezésének is köszönhetően aratott 10-8-as győzelmet a hollandok elleni Európa-bajnoki bronzmérkőzésen a magyar női vízilabda válogatott.

Kép: MTI/Szigetváry Zsolt

A spanyolok elleni elődöntős vereség után ma este fél hattól a budapesti Európa-bajnokság bronzmérkőzésén ugrott a Duna Aréna medencéjébe a magyar női vízilabda válogatott. Mivel együttesünk legutóbbi meccsén a dunaújvárosi Gurisatti Gréta ujjsérülést szenvedett, így a magyar csapat második legeredményesebb játékosa hiába ült ott a kispadon, sok esélye nem volt a játékra.

A mieink ennek ellenére is jól kezdték az összecsapást, mert hiába válaszoltak Keszthelyi találatára a hollandok, ezt követően Szilágyi, majd újra Keszthelyi volt eredményes, így a 4. percben már 3-1-es hazai előnyt mutatott az eredményjelző. A folytatás viszont nem alakult jól, mert az ellenfél védekezése és támadójátéka is látványosan feljavult, s ezt négy perc alatt szerzett négy góllal nyomatékosították a hollandok, így az első szünetre 3-5-ös állással vonultak a felek. A hosszú magyar gólcsendet Szilágyi Dorottya törte meg a második felvonás harmadik percében, de egyenlíteni nem sikerült sőt, a negyed hajrájában egy perc alatt újabb két találatot szereztek a hollandok, s csak Parkes szemfülességének volt köszönhető, hogy nem háromgólos hátránnyal vághattunk neki a harmadik nyolc percnek (5-7).

Kép: MTI/Czagány Balázs

A fordulást követően Wolves sajnos hamar visszaállította a két gárda közti korábbi különbséget, de a mieink továbbra sem adták fel a küzdelmet, s Parkes remek találatával, valamint Rybanska és Leimeter pontos lövésével a 22. percben kiegyenlítettek, így jött is azonnal a hollandok időkérése (8-8). Ez sem segített azonban ellenfelünkön, mert válogatottunk bravúrosan védekezett, majd a negyed utolsó támadásából Leimeter lőtt óriási gólt a kapufa segítségével, így a negyedik etap előtt sikerült fordítani (9-8). Bőven ígért még izgalmakat azonban az utolsó felvonás, melyben mindkét oldalon remekül működtek a védelmek, így az első hat percben nem tudtak betalálni a csapatok. A 30. percben viszont Illés pattintott nagyon pontosan a jobb alsóba, s mivel a hollandok továbbra sem találták a magyar védekezés ellenszerét, így a mieink megőrizték vezetésüket, s végül nagyon szép, 10-8-as győzelemmel szerezték meg az Európa-bajnokság harmadik helyét.

Magyarország – Hollandia 10-8 (3-5, 2-2, 4-1, 1-0)

Magyarország: Gangl - Szilágyi 2, Máté, Vályi, Parkes 2, Keszthelyi 2, Garda. Csere: Illés 1, Leimeter 2, Gyöngyössy, Rybanska 1. Szövetségi kapitány: Bíró Attila

A rovat további hírei: Sport

DSTV: a birkózók is elbúcsúztatták az évet

2025. dec. 24.

Az esztendő végéhez közeledve a dunaújvárosi sport kollektívák megszervezik hagyományos évzáró estjeiket. A DKSE birkozó szakosztályának sportolói is rendkívül eredményes évet zárhattak – a veterán birkózók is jól szerepeltek a megméretéseken. Hangkép.

Focival készültek az ünnepekre

2025. dec. 23.

A KK-Grain FC csapatának sikerével ért véget a Rácalmási Sportcsarnokban megrendezett XVIII. Tomolik Senior Kupa elnevezésű kispályás labdarúgó viadal.

Látható a fejlődés és befektetett munka

2025. dec. 22.

Négy tagszervezet harminc versenyzőjével rendezte meg hagyományos országos tornaversenyét a Magyar Speciális Olimpia Szövetség a Pap Zoltán Tornacsarnokban.

A kevesebbet hibázó nyert

2025. dec. 22.

A szettsiker összejött, de a pontosabb Kecskemét négy játszmában legyőzte a DKSE röplabdázóit a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának vasárnapesti fordulójában.

Nem borult a papírforma a Brassó ellen

2025. dec. 22.

A vendég Brassó magabiztos, ötgólos győzelmet aratott Acélbikáink ellen az Erste Liga vasárnap esti fordulójában.

Fontos csata vár a DKSE röplabdázóira

2025. dec. 21.

A tabellán éppen a mieink előtt álló Kecskemét ellen folytatja a TippmixPro Férfi NBI Extraliga küzdelmeit a DKSE röplabda csapata vasárnap kora este.

Nincs pihenés - újra jégen a DAB

2025. dec. 21.

A listavezető után a tabella második helyezettje ellen korcsolyázik jégre a Dunaújvárosi Acélbikák csapata az Erste Liga vasárnapi fordulójában.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Ünnepi ajándékpercek az Élesztő közösségétől

  2. Karácsonykor is előzzük meg a tűzeseteket!

  3. DSTV: a birkózók is elbúcsúztatták az évet

  4. "A közösség ereje ilyenkor válik igazán láthatóvá..."

  5. Csábító üzenetek, súlyos következmények

Videók

Embedded thumbnail for Ünnepi ajándékpercek az Élesztő közösségétől

Ünnepi ajándékpercek az Élesztő közösségétől

Embedded thumbnail for DSTV: a birkózók is elbúcsúztatták az évet

DSTV: a birkózók is elbúcsúztatták az évet

Embedded thumbnail for DSTV: jótékonyság a Restiben

DSTV: jótékonyság a Restiben

Top hírek

  1. Bréking: lakástűz a Hold utcában – a mentőket is bevetették (FRISSÍTVE)

  2. Életet mentettek a dunaújvárosi rendőrök

  3. Rablás miatt tartóztatták le a buszmegállók üvegtörőjét

  4. Csábító üzenetek, súlyos következmények

  5. DKIK: új titkár az iparkamaránál

Galéria

A szeretet lángja is ég

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

DKSE évzáró (2025) - fotó:

DKSE évzáró (2025)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 50. szám - 2025.12.19.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő