Beszorult sérültet is mentettek a lánglovagok a 6-oson
Befutott a megyei katasztrófavédelem kommunikációs szolgálatának részletes helyzetjelentése a tegnap délutáni balesetről – nagyon durva képekkel. Mutatjuk!
Amint arról már tegnap beszámoltunk, kamion és személygépkocsi ütközött hétfőn délután a 6-os főúton, Adony és Kulcs között.
A baleset híre a DO-n (katt) >>
A történtekről percekkel ezelőtt kaptunk részletes és fényképes összegzést Szabó-Bisztricz Anett tűzoltó főhadnagy, megyei katasztrófavédelmi szóvivő. A helyzetjelentésből kiderült, hogy igen komoly lehetett a váratlan találkozás – az ütközés erejére jellemző, hogy a rakomány nélküli nyerges vontató elhagyta az útpályát, majd körülbelül kétszáz méterrel távolabb, a szélső szalagkorlátot átszakítva az út menti töltésen az oldalára borult.
A személyautó vezetőjét a dunaújvárosi és a pusztaszabolcsi katasztrófavédelmi őrs hivatásos tűzoltói feszítővágóval szabadították ki a roncsok közül. Az egységek mindkét járművet áramtalanították. A műszaki mentést a Fejér megyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányította, erősítette meg a szóvivő.
Még két jellemző fotó a balesetről máris itt!
(Fotó: dunaújvárosi hivatásos tűzoltóság)
A rovat további hírei: Sziréna
Baleset és teljes útzár a 62-es főúton
2025. jún. 30.
A főút Dunaújváros felé vezető szakaszánál történt közúti közlekedési baleset – egy teherautó és három személykocsi ütközött kora délután. Gyorshír.
Tovább él a vörös kód, meghosszabbították a hőségriasztást
2025. jún. 26.
Az országos tisztifőorvos a HungaroMet Magyar Meteorológiai Szolgáltató Nonprofit Zrt. előrejelzése alapján döntött – péntekig biztosan él a legmagasabb szintű figyelmeztetés az extrém hőség miatt.
Országos tűzgyújtási tilalom a hőség miatt!
2025. jún. 25.
Az egész országot sújtó kánikula és tartós csapadékhiány miatt hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lép életbe mától. Tilos tüzet gyújtani a magyarországi erdőkben, a vasút és közút menti fásításokban és a kijelölt tűzrakóhelyeken is. Továbbá a parlag-, tarló- és gazégetés szintén nem engedélyezett a fokozottan tűzveszélyes időszakban. Felhívás.
Meteo extra: újra él a hőségriasztás!
2025. jún. 24.
Harmadfokú hőségriasztást adott ki az országos tisztifőorvos az ország egész területére vonatkozóan – a riasztás ezúttal csütörtökön éjfélig érvényes. Felhívás és tipptár a hajtás után!
Tűz ütött ki a város külterületén
2025. jún. 21.
Aljnövényzet, fű, száraz gaz és bozótos ég Dunaújváros külterületén, derült ki a katasztrófavédelem gyorsjelentéséből.
Pótolják a rendvédelmi kavalkádot!
2025. jún. 15.
Ahogy ígérték, az időjárás gonosz tréfája miatt elmaradt Rendvédelmi Nap felvonulását is megtartják – azt eseményre kedden várják az érdeklődőket! Itt a tételes/térképes tervezet!
Dunaújvárosi cég is érintett a túlárazásban
2025. jún. 13.
Túlárazással jutott pályázati pénzhez, 3,6 milliárd forint kárt okozott az a férfi, akinek a Fejér Vármegyei Főügyészség indítványozta a letartóztatását minősített költségvetési csalás bűntette és további bűncselekmények miatt. Az ügyben dunaújvárosi cég is érintett, értesült a DO.