Újra együtt edzenek a válogatott birkózók

doszerk - 2020. május 30. 8:38

A héten megkezdték a közös munkát a magyar birkózó-válogatott tagjai, akik Sike András kötöttfogású kapitány szerint a körülményekhez képest jó állapotban érkeztek vissza a hosszú kényszerpihenőről.

Kép: DO-archív

A szakvezető elmondta, már nagyon várta, hogy újra együtt dolgozhasson a versenyzőkkel, akikkel a jövő hét végéig Budapesten tréningeznek, majd edzőtáborozni mennek. "Úgy vettem észre, sikerült valamennyire átvészelniük ezt az időszakot, és annyira nem épültek le, ez egy jó alap" - mondta a szakember. Hozzátette, a közeljövőben a birkózásra fektetik majd a hangsúlyt, mivel a karantén alatt a futó- és erősítőmunkát elvégezték, a küzdelem az, amiben le vannak maradva. A versenyzőként olimpiai bajnok kapitány nagyon várja, hogy a nemzetközi szövetség nyilvánosságra hozza az új versenynaptárat, amelyhez a magyar szövetség is tudja alakítani a sajátját, mert ha ezek megvannak, akkor már a viadalokhoz "be lehet lőni" a felkészülést.

Ugyanakkor azt is elmondta, hogy a felnőtteknek idén már nem lesz komolyabb nemzetközi versenyük, utánpótlásban ugyanakkor van szándék az Európa-bajnokságok megtartására. "A felnőtteknél azt azért mindenképpen szeretnénk, hogy magyar bajnokságot tudjunk rendezni" - jegyezte meg Sike András, aki azt is elmondta, hogy vélhetőleg azon kívül is lesz egy-két viadal, hogy ne maradjanak jövő év elejéig verseny nélkül a birkózók. Az olimpia halasztása a kapitány szerint a válogatott azon tagjait érintette rosszabbul, akiknek ez az utolsó nagy dobásuk, viszont már mindenki túltette magát az egyéves csúszáson és valamennyien folytatják a kemény munkát, hogy elérjék céljukat.

(MTI)

A rovat további hírei: Sport

Remek DAB-siker Debrecenben

Remek DAB-siker Debrecenben

2025. szep. 15.

Hosszabbítás után aratott 5-4-es győzelmet Debrecenben a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata az Erste Liga vasárnap esti fordulójában.

Férfi vízilabda Eb – nehéz ágon a magyar válogatott

Férfi vízilabda Eb – nehéz ágon a magyar válogatott

2025. szep. 14.

A világbajnoki ezüstérmes magyar válogatott Montenegró, Franciaország és Málta együttesével került össze a férfi vízilabda Európa-bajnokság csoportjainak szombati sorsolásán.

Hazai vereség a gólzáporban

Hazai vereség a gólzáporban

2025. szep. 14.

Hiába szerzett harmincnégy gólt a tavalyi bronzérmes ellen, végül 34-43-as vereséget szenvedett a vendég Esztergomtól a DKKA felnőtt női kézilabda csapata a bajnokság második fordulójában szombaton este.

Világkupa-főpróba és válogató a vb-re

Világkupa-főpróba és válogató a vb-re

2025. szep. 13.

Három dunaújvárosi versenyző is részt vesz a tornászok szombathelyi világkupáján, mely egyben válogatót is jelent az októberi világbajnokságra.

A remek kezdés ellenére kikapott a DAB

A remek kezdés ellenére kikapott a DAB

2025. szep. 13.

Hiába vezetett bő két perc elteltével már két góllal, végül 6-2-es vereséget szenvedett Miskolcon a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata az Erste Liga pénteki nyitányán.

Felszabadult, jó játékban bízva

Felszabadult, jó játékban bízva

2025. szep. 12.

A tavalyi harmadik Esztergom elleni hazai összecsapással folytatja a bajnoki küzdelmeket a DKKA felnőtt női kézilabda csapata szombaton délután öt órától.

DSTV: sporttal az ovisokért

DSTV: sporttal az ovisokért

2025. szep. 12.

Dunaújvárosban jól tudjuk, a jó cél érdekében képes megmozdulni a város. Szó szerint. Emlékeznek még a Jót, Fut a Város – Dunaújváros rendezvényre? A közösségi megmozdulás nyomán nagyon sok támogató fogott össze, hogy kialakíthassanak egy különleges szobát az Aprók Háza Tagóvodában. Hangkép.