Éremeső az utánpótlásnál is

spigott - 2020. szeptember 3. 7:42

Kiválóan szerepeltek a Dunaferr SE kajak-kenusai a Szolnokon megrendezett serdülő, ifjúsági és U23-as magyar bajnokságon.

Először rendezett egyhetes magyar bajnokságot a Magyar Kajak-Kenu Szövetség Szolnokon, ahol hétfőtől szerdáig a felnőttek, míg csütörtöktől vasárnapig a 16-23 évesek csaptak össze egymással. A felnőttek versengésén remekül szerepeltek a Dunaferr SE versenyzői, akik kilenc arany-, két ezüst- és három bronzéremmel zárták a viadalt, ugyanakkor a serdülők, az ifjúságiak és az U23-asok eredményeivel még tartozunk olvasóinknak.

A dunaújvárosi fiatalok az utánpótlás országos bajnokságon sem fukarkodtak az érmekkel, ugyanis Kémenes Enikő a kenu egyesek 200 méteres számában szerzett aranyérmet, míg Slihoczki Ádám szintén a kenusoknál, ám 1000 méteren nem talált legyőzőre az U23-as korosztály küzdelmeiben. A kajakosok is két arannyal gazdagodtak: Decsi Dorina az U17-es korosztályban 500 méteres páros versenyszámában végzett az első helyen, míg Boldis Csenge az ifjúsági U18-as korcsoport 1000 méteres páros számában állhatott a dobogó legfelső fokára.

Slihoczki Ádám (elől) öt éremmel térhetett haza az utánpótlás bajnokságról! (Kép: MKKSZ-archív)

Nemcsak aranyéremből jutott azonban a Dunaferr SE versenyzőinek, ezüstből hetet (Slihoczki Ádám U23 C2 500 m, Fehér Anna U15-16 C2 200 m, Kulcsár Dorina U23 C2 1000 m, Slihoczki Ádám, Bucsi Bence, Kovács Máté András, Pető Ákos U23 C4 1000 és 500 m, Decsi Dorina U17 K2 1000 m, Boldis Csenge, Decsi Dorina, Bucsi Blanka, Horváth Laura U17-18 K4 500 m) szereztek fiataljaink, akik hat alkalommal végeztek a harmadik helyen (Fehér Anna U15-16 C2 500 m, Kulcsár Dorina U23 C2 200 és 500 m, Kovács Máté András, Bucsi Bence, Slihoczki Ádám, Pető Ákos U23 C4 200 m, Decsi Dorina U17 K1 200 m, Boldis Csenge U18 K2 500 m), így az éremtábla tizenegyedik helyen végeztek a 74 egyesület közel 1200 versenyzőjét felvonultató mezőnyben.