Győzelemmel kezdett a Kohász
Ötgólos hátrányból fordítva aratott 24-23-as sikert a Szombathely ellen a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata a bajnokság első mérkőzésén.
A Szombathely elleni rácalmási zárt kapus mérkőzéssel kezdte meg az NB I-es pontvadászat idei küzdelmeit pénteken este hat órától a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttese. A mérkőzést a vendégek kezdték jobban, hamar megléptek két góllal, de a 11. percben a már három találatnál járó Bulath Anita révén egalizált a Kohász (4-4). A mieink egészen a 17. percig üldözték ellenfelüket, s bár Nick lerohanásból szerzett góljával végre sikerült a vezetést is átvenniük, erre két gyors találattal válaszolt a Szombathely (8-9). A félidő utolsó tíz percében többször is volt lehetősége a Kohásznak az egyenlítésre sőt, akár a vezetés megszerzésére is, ám rendre jöttek a bosszantó hibák, s hiába kért időt Vágó Attila a 26. percben, a véghajrában sokkal pontosabb vendégek mehettek 15-12-es előnnyel a pihenőre.
Kép: archív felvétel
A szombathelyiek lendülete a fordulás után is megmaradt, pillanatok alatt elléptek 17-12-re, ám a 34. percben elveszítették egyik legjobbjukat, Tomasevics kapust, aki egy hosszú indítás után ütközött Schatzl Natalievel, így piros lapot kapott. Elsőszámú hálóőre elvesztése után láthatóan elbizonytalanodott a Szombathely, s a Kohász ezt kihasználva szépen lassan megkezdte a felzárkózást (18-20). Fokozatosan fogyott az ellenfél előnye, az 51. percben végre összejött az egyenlítés, majd Román Dorina pontos hétméteresével már a DKKA örülhetett egygólos vezetésnek (22-21). Ekkor azonban a Kohász is elveszítette legjobbját, Bulath Anitát, aki ijesztőnek tűnő térdsérülést szenvedett, de a véghajrában óriásit küzdve, Kazai és Román találatainak, illetve az utolsó másodpercekben hatalmas bravúrt bemutató Hlogyik Petrának is köszönhetően behúzta a meccset együttesünk, mely végül 24-23-as sikert aratva gyűjtötte be a bajnoki pontokat.
DKKA – SZKKA 24-23 (12-15)
DKKA: Wéninger – Horváth 1, Barján, Nick 3, Szalai 2, Bulath 7, Kazai 5. Csere: Hlogyik (kapus), Ferenczy 1, Jovovity, Krupják-Molnár, Schatzl, Román 4, Dabevska, Sziráki. Vezetőedző: Vágó Attila.
A rovat további hírei: Sport
A döntőért küzd a DFVE
2025. ápr. 01.
Az UVSE csapatának egy, a DFVE női vízilabdázóinak két győzelemre lesz szükségük ahhoz, hogy bejussanak a bajnoki fináléba.
DSTV: már rúgják a bőrt
2025. ápr. 01.
Itt a tavasz, amely a hosszabb napsütéses órák száma és a kedvezőbb időjárás mellett azt is jelenti, hogy ismét pattog a labda a kispályás labdarúgó pályákon. Elstartolt a DLSZ nagymúltú Dunaújváros Kupája is – 32 csapat játszik a végső győzelemért. Hangkép.
Hazai éremeső Mezőfalván
2025. ápr. 01.
Rengeteg dobogós helyezéssel gazdagodtak a DKSE és a Gurics BDSE ifjú birkózói a Mezőfalván megrendezett meghívásos utánpótlás versenyen.
Értékes pont idegenből
2025. már. 31.
Az utolsó másodpercekben kapott góllal ért el 27-27-es döntetlent Budaörsön a DKKA U21-es női kézilabda csapata az NB II-es felnőtt bajnokság legutóbbi fordulójában.
Párizs után csak éhesebbek lettek
2025. már. 31.
Idén is együtt készül a párosra Adolf Balázs és Hajdu Jonatán. A párizsi olimpián férfi C-2 500 méteren hatodik helyen végző egység Belekben készült az elmúlt hetekben. A kettes felkészítője, Németh Szabolcs szerint az eddigi visszajelzések alapján sikerült előre lépni, ráadásul a fiúk motivációjával sincs gond.
A hajrában döntött a DFC
2025. már. 31.
Újabb fontos sikert aratott a Dunaújváros FC labdarúgó csapata, mely ezúttal az Ikarus-Maroshegy otthonából hozta el a három pontot a vármegyei első osztály hétvégi fordulójában.
Negyedik hely a kupában
2025. már. 30.
Nagyot küzdött a sérülésektől, betegségektől sújtott DAB az U21-es jégkorong Magyar Kupa négyes döntőjében, ám végül a negyedik helyen fejezte be a sorozatot.