Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 04. Ráhel, Csenge
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Kigyulladt és lezuhant egy hőlégballon Vál közelében (extra képtárral)

Sziréna
baleset
tűzoltóság
katasztrófavédelem

facebook megosztás

Öcaline - 2020. szep. 06., 07:52

Rendkívüli balesetről tudósította honlapunkat a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság. (Frissítve!)

Szabó-Bisztricz Anett tűzoltó százados, katasztrófavédelmi szóvivő tájékoztatása szerint kigyulladt és lezuhant egy hőlégballon szombaton kora este Válnál. Az esethez az érdi, a pusztaszabolcsi és a székesfehérvári hivatásos, valamint a váli önkormányzati tűzoltókat riasztották, akik egy kukoricásban találták meg a kosár és a ballon égő maradványait, és egy vízsugárral eloltották a lángokat. A ballon kosarában négyen voltak, közülük hárman ki tudtak menekülni a kosárból, őket a martonvásári önkéntes és Fejér megyei szabadnapos hivatásos tűzoltók találták meg, majd a mentők kórházba szállították. (A negyedik személy állapotáról egyelőre nem kaptunk hivatalos információt.)
A műszaki mentést a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányította, a tűz keletkezési okát, körülményeit a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság vizsgálja, erősítette meg a szóvivő. Mellékelt mini képtárunk egyik fotójának tanúsága szerint a tűz során felrobbant a ballon üzemanyag-utánpótlását biztosító  gázpalack.

UPDATE: vizsgálatot kezdett a rendőrség

A baleset körülményeit halált okozó légi közlekedés veszélyeztetése bűncselekmény gyanúja miatt a Gárdonyi Rendőrkapitányság vizsgálja, derült ki a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálatának közleményéből. A rendőrségi összegzés azt is megerősíti, hogy valóban végzetes volt a baleset: a hőlégballonban utazó negyedik személy, egy 58 éves asszony olyan súlyos sérülést szenvedett, hogy a helyszínen életét vesztette.

(Fotó: katasztrófavédelem)

2. Galéria
baleset
tűzoltóság
katasztrófavédelem

facebook megosztás

A Vál közelében történt szombat esti baleset során a ballon kosarában négyen voltak, közülük hárman ki tudtak menekülni a kosárból, őket a martonvásári önkéntes és Fejér megyei szabadnapos hivatásos tűzoltók találták meg, majd a mentők kórházba szállították. 

(Fotó: katasztrófavédelem)

Hőlégballon tragédiája Vál közelében - fotó:
Hőlégballon tragédiája Vál közelében - fotó:
Hőlégballon tragédiája Vál közelében - fotó:
Hőlégballon tragédiája Vál közelében - fotó:
Hőlégballon tragédiája Vál közelében - fotó:
Öcaline - 2020. szep. 06.

A rovat további hírei: Sziréna

Játssz a biztonságért – itt a második kvíz!

2026. feb. 02.

Folytatódik műhelyünk, valamint az Országos Tűzmegelőzési Bizottság és a vármegyei katasztrófavédelmi igazgatóság közös balesetmegelőzési kvízjátéka. Sorozatunk második, befejező részében szénmonoxid-érzékelőt nyerhetnek a szerencsés megfejtők – és persze közöljük az első felvonás nyerteseit is!

Baleset miatt állt az M6-os sztráda forgalma Besnyő térségében (FRISSÍTVE)

2026. jan. 29.

A Dunaújváros felé vezető oldalon, a Fácános pihenőhelynél egy gázpalackokat szállító teherautó szenvedett balesetet, az autópályát mindkét irányban lezárták. Online beszámoló a fejleményekről!

Nem válogatnak az eszközökben a csalók

2026. jan. 28.

Újabb bankkártyás és bankszámlás csalások sorozata történt az elmúlt napokban Fejér vármegyében, erősítette meg a rendőr-főkapitányság összegzése. A csalók ötlettára kimeríthetetlen – érdemes megfogadni a rendőrségi tanácsokat!

Gyanús volt a Mercedes – nem alaptalanul

2026. jan. 27.

Olaszországba indultak, de lekapcsolták őket a dunaújvárosi rendőrök, lakat alá került két pakisztáni férfi. Az egyiket pénzmosás miatt, a másikat nemzetközi elfogatóparancs alapján körözték, értesült a DO.

Játssz a biztonságért – nyerj füstérzékelőt!

2026. jan. 26.

Közös játékra invitálja olvasóinkat műhelyünk, valamint az Országos Tűzmegelőzési Bizottság és a vármegyei katasztrófavédelmi igazgatóság. Sorozatunk első részében a témához passzol a nyeremény: füstérzékelőt kapnak a kvíz szerencsés megfejtői!

Ütközés a 6-os főúton – forgalmi akadállyal

2026. jan. 23.

Két személyautó ütközött a főút 73-as kilométerszelvényénél, a város határában, adta hírül a katasztrófavédelem VÉSZ szolgáltatása. Forgalmi akadály nehezíti a közlekedést. Gyorshír.

Eltűnt Dudás Dávid Ármin – jelezze, ha tud róla! (FRISSÍTVE)

2026. jan. 23.

A dunaújvárosi rendőrök kérik a lakosság segítségét a 14 éves fiú eltűnése ügyében – jelentkezzen, ha tud a hollétéről, és már egy megosztás is sokat segíthet! Mikuláskor tűnt el, értesült a DO. (FRISSÍTVE)

  • További hírek

Friss hírek

  1. Újra élnek a bajnoki remények

  2. DSTV: meleg étel, meleg ruha – meleg szívvel

  3. Eb-döntős a magyar válogatott!

  4. DSTV: vereség emelt fővel

  5. Közmeghallgatás a Városházán

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: meleg étel, meleg ruha – meleg szívvel

DSTV: meleg étel, meleg ruha – meleg szívvel

Embedded thumbnail for DSTV: vereség emelt fővel

DSTV: vereség emelt fővel

Embedded thumbnail for DSTV: villanyautók a hidegben

DSTV: villanyautók a hidegben

Top hírek

  1. 30 napra letartóztatták Mezei Zsoltot (frissítve)

  2. A víztoronyról is szó esett a tárgyaláson

  3. Töltsünk együtt egy délutánt – ismét Kolbásztöltő Fesztivált rendeznek Pentelén

  4. Három játékosától is elbúcsúzott a DFC

  5. Mentálhigiénés segítség az álláskeresőknek

Galéria

Majosházi István Emlékverseny (2026)

Magyar Motoros Vízisport Szövetség díjátadó (2026)

Jeges örömök (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 4. szám - 2026.01.30.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő