Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 28. Gedeon, Johanna
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

A Technikumban folytatódik a lomtalanítás

Közélet
lomtalanítás
önkormányzat
együttműködés

facebook megosztás

Öcaline - 2020. okt. 22., 20:37

Ezen a hét végén is folytatja a "városjáró" lomtalanítás-sorozatot az önkormányzat és a Dunanett Kft. – a következő akció helyszíne a Technikum városrész lesz október 24-én, szombaton. 

A kezdeményezés szervezői nem változtatnak a másutt korábban már bevált recepten: kihelyezett konténerekbe várják a lomokat reggel 7 és délután 15 óra között. A feleslegessé vált tárgyaktól ezúttal négy helyszínen szabadulhatnak meg a városrész lakói – a Bocskai utca közepén, a Táncsics Mihály utcában a Tesco Express környékén, valamint a Weiner Tibor körúti nagy parkolóban két gyűjtőponton lesznek kihelyezett konténerek.
Továbbra is fontos tudnivaló, hogy csak a megadott időben és csak a feltűntetett gyűjtőpontokon lehet leadni a feleslegessé vált tárgyakat.  A gyűjtőedényeknél folyamatosan jelen lesz személyzet is, akik segítenek a városlakóknak, valamint odafigyelnek, hogy valóban csak lomok kerüljenek bele. Hogy mit lehet és mit nem elhelyezni a konténerekben, arról ezúttal is az alábbi tájékoztató (az eseményhez mellékelt plakát részlete) ad felvilágosítást!

Mindenkit várnak a Technikum városrészi gyűjtésre szombaton – és persze továbbra is érdemes számolni azzal, hogy minden városrész sorra kerül!

(Forrás és tájékoztató: dunaujvaros.hu; fotó: DO-archív)
 

A rovat további hírei: Közélet

Waldorf: színházünnep a „C” szárnyban

2026. már. 27.

Különleges estére készült a Dunaújvárosi Waldorf Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium – a nyolcadik osztályosok a Városháza „C” szárnyában mutatták be drámaelőadásokat. Az eseményt hosszú hónapok előkészülete előzte meg; de megérte, remekül szerepeltek a fiatalok. 

A húsvét ünnepére készülnek a közösségek

2026. már. 27.

Nagyheti szertartások egész sorával, majd a húsvét méltó megünneplésével készülnek az egyházi közösségek a kereszténység egyik meghatározó ünnepkörére. A római katolikus gyülekezet a Krisztus Király Főtemplomban ünnepel, a keresztény jövőről az evangélikus templomban rendeznek monodrámával körített előadást.

DSTV: hamarosan kezdődik a lomtalanítás sorozata

2026. már. 27.

A beszámolóval már jelentkeztünk, most itt a DSTV összegzése a közelgő startról: városunkban újra megkezdődik a tavaszi lomtalanítás. A kezdeményezésre mindig nagy igény mutatkozik – nem kell azonban a konténerekre várni, hiszen a hulladékudvarban folyamatosan leadhatók a felgyülemlett lomok. Hangkép.

Elkezdődött a tavaszi fűkaszálási szezon

2026. már. 26.

Zöldellő fű és rügyező fák, bokrok látványa fogadja a városlakókat Dunaújvárosban. A tavaszi napfényben gyorsan növekedik a növényzet – a frekventált helyeken a magas fű sokaknak okoz bosszúságot. A GESZ munkatársai már dolgoznak a kiemelt helyszíneken a szép városképért.

Hasznos felajánlás nyomán gyarapodott a Családok Átmeneti Otthona

2026. már. 26.

A Családok Átmeneti Otthonának lakói és munkatársai minden felajánlásért hálásak – a Frangepán utcai intézménybe nagyon hasznos adomány érkezett. Az ellátottak lakrészeibe törölközőszárító radiátorok kerülnek, ami nagyban megkönnyíti az ott élők mindennapjait.

A hulladékudvar, ahol mindig lomtalanítanak

2026. már. 26.

Városunk önkormányzata a közelmúltban adott hírt arról, hogy startol a tavaszi lomtalanítás. A kezdeményezésre mindig nagy igény mutatkozik – nem kell azonban a konténerekre várni, hiszen a hulladékudvarban folyamatosan leadhatók a felgyülemlett lomok. 

Közösségépítés terén is csillagos ötös a Városvédők Újtelepért Egyesület csapata

2026. már. 25.

Sokrétű feladatot lát el, valóban a helyi közösségért dolgozik immár lassan másfél évtizede a Városvédők Újtelepért Egyesület. A csapat egyik fontos tagja Nyári Ica: szervező, szóvivő, alelnök és ezer más feladatot vállaló alapember – közösségépítő sorozatunk következő, ötödik epizódjának főszereplője.
 

  • További hírek

Friss hírek

  1. Waldorf: színházünnep a „C” szárnyban

  2. Kovács-Seres Hunor remekelt Egyiptomban

  3. Dunaújvárosi diadal a lánglovagok versenyén

  4. DSTV: a háló két oldalán

  5. A húsvét ünnepére készülnek a közösségek

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: a háló két oldalán

DSTV: a háló két oldalán

Embedded thumbnail for DSTV: hamarosan kezdődik a lomtalanítás sorozata

DSTV: hamarosan kezdődik a lomtalanítás sorozata

Embedded thumbnail for Hasznos felajánlás nyomán gyarapodott a Családok Átmeneti Otthona

Hasznos felajánlás nyomán gyarapodott a Családok Átmeneti Otthona

Top hírek

  1. Közösségépítés terén is csillagos ötös a Városvédők Újtelepért Egyesület csapata

  2. A hulladékudvar, ahol mindig lomtalanítanak

  3. Helyt álltak a nemzetközi mezőnyben

  4. DSTV: végleges a választási szavazólap

  5. Volt minek örülni a hétvégén is

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 12. szám - 2026.03.27.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő