Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2025. dec. 29. Tamás, Tamara
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

A vb-t és az Eb-t sem kapta meg Budapest

Sport
világbajnokság
Európa-bajnokság

facebook megosztás

doszerk - 2020. okt. 18., 08:41

A Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség (MOKSZ) a 2023-as műkorcsolya és jégtánc világ- és Európa-bajnokság rendezési jogát sem nyerte el.

Kép: MOB-archív

A MOKSZ szeptember 10-én jelentette be, hogy mindkét eseményre budapesti helyszínnel pályázik. A nemzetközi szövetség (ISU) döntése értelmében a világbajnokságnak három év múlva a műkorcsolya fellegvárának számító Japán egyik nagyvárosa, Szaitama adhat otthont, a harmadik jelentkező Minszk volt. Az Európa-bajnokságnak 2023-ban Helsinki lesz a házigazdája, de a finn és a magyar fővároson kívül Jereván, Minszk, Szófia, Ostrava, Essen és Torino is pályázott. Műkorcsolyában hétszer - 1895-ben, 1909-ben, 1955-ben, 1963-ban, 1984-ben, 2004-ben és 2014-ben - adott otthont az Eb-nek Magyarország, míg vb-t háromszor - 1935-ben, 1939-ben és 1988-ban - rendezett.

A világbajnokság nyolcadik alkalommal kerül megrendezésre Japánban, Szaitama harmadszor lesz házigazda. A magyar szövetség korábban a 2022-es vb-re is pályázott, de azt Montpellier kapta meg. Az ISU azt is bejelentette, hogy 2023-ban a gyorskorcsolya Európa-bajnokság a norvégiai Hamarban, a világbajnokság pedig a hollandiai Heerenveenben lesz. A rövidpályás gyorskorcsolyázók Európa-bajnokságát Torino, a világbajnokságát pedig Gdansk nyerte el.

(MTI)

A rovat további hírei: Sport

Nem volt esély Debrecenben

2025. dec. 29.

Ezúttal a védekezés a kapusteljesítmény és a helyzetek kihasználása sem működött Debrecenben, így kiütéses vereségbe szaladtak bele Acélbikáink a DEAC ellen.

Dobogós helyek az évzárón

2025. dec. 28.

Négy éremmel zárták az év utolsó hazai érdekeltségű versenyét a Danubius KSE tollaslabdázói december 27-én.

Újabb bravúrban reménykednek az Acélbikák

2025. dec. 28.

Debrecenben, a DEAC elleni összecsapással folytatja az Erste Liga csatározásait a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata ma este fél héttől.

DSTV: évet értékelt Tomanóczy Tibor

2025. dec. 27.

Különleges helyzetben vannak a DKSE röplabdázói – mindenki tudja, hogy a felnőtt csapat esetében nagy nehézséget jelent, hogy valójában U20-as játékosok lépnek pályára náluk jóval idősebb és tapasztaltabb játékosok ellen hétről-hétre. A fiatalabb korosztályokban azonban szépen teljesítenek a lányok és a fiúk – év végi értékelőre kértük Tomanóczy Tibor vezetőedzőt. Hangkép.

Sérülések árnyékában is előrelépés

2025. dec. 27.

Felemás, ugyanakkor tanulságos és több szempontból biztató évet zárt a magyar torna 2025-ben – fogalmazott Altorjai Sándor, a Magyar Torna Szövetség főtitkára az évértékelés során. A DKSE magyar válogatott kiválóságairól is elismerősen nyilatkozott.

Három pont a fa alá

2025. dec. 26.

Remek védekezéssel, kiváló kapusteljesítménnyel és jó helyzetkihasználással aratott kétgólos győzelmet a FEHA19 elleni mérkőzésen a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

DSTV: ilyen volt a darts 2025-ben

2025. dec. 26.

A Dunaújváros Darts Club aktív közösség – 2025-ben is számos versenyt rendeztek a közösség nagy örömére. Az év eredményeiről és említésre méltó eseményeiről Körmendi Mihály elnök számolt be. Hangkép.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Napos nyitány, de havat is hozhat a szilveszter

  2. Táplálékkiegészítők szerepe a hétköznapokban

  3. Nem volt esély Debrecenben

  4. DSTV: a Viadana ajándéka

  5. Dobogós helyek az évzárón

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: a Viadana ajándéka

DSTV: a Viadana ajándéka

Embedded thumbnail for DSTV: szorgos közösség a Vasváriban

DSTV: szorgos közösség a Vasváriban

Embedded thumbnail for DSTV: évet értékelt Tomanóczy Tibor

DSTV: évet értékelt Tomanóczy Tibor

Top hírek

  1. Eltűnt, nagyon keresik Németh Zsoltot

  2. Szép gesztus a szenteste előtt

  3. Csodás együttállás, frenetikus élmény

  4. Három pont a fa alá

  5. DSTV: ilyen volt a darts 2025-ben

Galéria

A szeretet lángja is ég

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

DKSE évzáró (2025) - fotó:

DKSE évzáró (2025)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 50. szám - 2025.12.19.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő