Négyből egy siker

spigott - 2020. október 6. 7:33

Csak a Dunaújváros PASE labdarúgóinak U16-os együttese örülhetett győzelemnek a korosztályos bajnokságok hétvégi fordulóiban.

Kép: DO-archív

Bár az U19-esek szabadnaposak voltak, bőven akadt feladata a Dunaújváros PASE utánpótlás korú labdarúgóinak, melyek közül négy együttes is pályára lépett a korosztályos bajnokságok újabb fordulóiban. Az U17-es csapat hazai környezetben, az Agrospeciál Sporttelepen látta vendégül az UTE fiataljait, de hiába szerzett vezetést az első felvonás végén, majd duplázta meg előnyét a bő fél órával a meccs vége előtt, sajnos nem sikerült pontot szereznie. Az újpestiek ugyanis a 71. és a 79. perc között egymás után háromszor is bevették a hazai kaput, s mivel a hátralévő időben már nem született újabb találat, így 3-2-es sikerrel távoztak Dunaújvárosból.

Az U16-osok találkozóján a lila-fehérek kezdtek jobban, s már az első felvonás derekán megszerezték a vezetést, amit az 57. percig sikerrel őriztek. Ekkor azonban Maronyai Zalán találatával egalizált a DPASE, mely nem elégedett meg a döntetlennel, s a 85. percben Marlen Marcel góljával sikerült kicsikarnia a győzelmet is, így a szezonban először szerzett három pontot, amivel fel is jött a tabella tizedik helyére.

Az U15-ös és az U14-es csapatok a LUA Baja elleni mérkőzésekkel folytatták a regionális bajnokságok küzdelmeit, ám most nem jutott sikerélmény fiataljainknak, ugyanis az U15-ösök már az első felvonásban kétgólos hátrányba kerültek, s hiába hajráztak nagyot, már csak szépíteniük sikerült, egyenlíteni nem, így 2-1-es vereséget szenvedtek. Az U14-esek mérkőzésén is jobban kezdett a Baja, mely a második felvonás elején újabb két gólt szerezve döntötte el a pontok sorsát, s végül 3-0-s győzelemmel távozott a tabella hatodik helyén álló DPASE otthonából.

Eredmények, gólszerzőink

U17
DPASE – UTE 2-3
(1-0)
Gólszerzőink: Végh Patrik, Szabó Richárd.

U16
DPASE – UTE 2-1
(0-1)
Gólszerzőink: Maronyai Zalán, Marlen Marcel.

U15
DPASE – LUA Baja 1-2
(0-2)
Gólszerzőnk: Dianovszky Zalán.

U14
DPASE – LUA Baja 0-3
(0-1)

A rovat további hírei: Sport

Fiatal csatárok az Acélbikáknál

Fiatal csatárok az Acélbikáknál

2025. aug. 25.

Keresztes Zsombor a FEHA19 együttesétől, míg Vadócz Bendegúz Lengyelországból érkezik a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóihoz.

Itthon maradt a Kohász Kupa

Itthon maradt a Kohász Kupa

2025. aug. 25.

A Kozármislenyt és a Kisvárdát is legyőzve szerezte meg a hazai rendezésű Kohász Kupát a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttese.

Ünnepi foci a DLSZ Arénában

Ünnepi foci a DLSZ Arénában

2025. aug. 24.

A Szil-Ker együttesének sikerével ért véget a DLSZ Arénában megrendezett VI. Augusztális Ünnepi Foci Kupa.

Fájó búcsú a kupától

Fájó búcsú a kupától

2025. aug. 24.

Nem kis meglepetésre egygólos vereséget szenvedett a Magyar Kupa második fordulójában a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az alacsonyabb osztályú Kelen SC otthonában.

Hajdu Jonatánék világbajnokok Milánóban

Hajdu Jonatánék világbajnokok Milánóban

2025. aug. 23.

Parádés versenyzéssel szerzett világbajnoki címet a kenu négyesek 500 méteres versenyszámában a Kollár Kristóf, Juhász István, Hajdu Jonatán Fejes Dániel összeállítású magyar egység Milánóban.

DSTV: készül az utánpótlás

DSTV: készül az utánpótlás

2025. aug. 23.

A DFVE női vízilabdázóinak utánpótlása is megkezdte a felkészülést a következő szezonra. A fiatal sportolók munkájáról és terveiről Brávik Henrietta utánpótlás edző beszélt. Hangkép.

Miskolcon kezd a DAB

Miskolcon kezd a DAB

2025. aug. 23.

Első öt mérkőzéséből négyet is idegenben kell megvívnia a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóinak az Erste Liga alapszakaszában.