Hazai éremeső a második napon is
A regionális bajnokság szombati versenynapján sem fukarkodtak a dobogós helyezésekkel a Dunaferr SE tehetséges úszói.
A második versenynappal folytatódott szombaton a Fabó Éva Sportuszodában megrendezett delfin, cápa és gyermek regionális bajnokság küzdelemsorozata. Ahogy a viadal első napján, úgy ezúttal és két részre osztották a programot a szervezők, így délelőtt a delfin, míg délután a cápa és a gyermek korosztály legjobbjai ugrottak medencébe a minél jobb időeredményekért, s a minél fényesebb érmekért. A házigazda Dunaferr SE versenyzői ismét kitettek magukért, s másfélszer annyi dobogós helyezésnek örülhettek, mint egy nappal korábban. Fiataljaink ugyanis tizenegy aranyéremmel, hét ezüsttel, valamint tizenhárom bronzzal zárták a szombatot, így két napot követően már összesen ötvenegy alkalommal állhattak a dobogóra.
Kovács-Seres Hunor ismét három aranyéremmel zárta a napot (Végh Zoltán felvételei)
A Dunaferr SE úszóinak érmes eredményei szombaton
200 m. leány gyorsúszás
(2010) – 3. Nagy Emma 2:40,83
100 m. fiú mellúszás
(2010) – 3. Virág Bence 1:38,33
(2011) – 3. Rigó Milán 1:54,24
100 m. leány mellúszás
(2010) – 1. Fekete Lara 1:35,45
(2011) – 2. Zsigmond Luca 1:49,49
200 m. fiú hátúszás
(2011) – 1. Podhorszki Hunor 3:10,22
200 m. leány hátúszás
(2011) – 2. Pintér Anna 3:10,87 – 3. Gál Fanni 3:17,40
100 m. fiú pillangóúszás
(2010) – 3. Kis Benedek 1:24,79
100 m. leány pillangóúszás
(2010) – 2. Nagy Amira 1:26,25 – 3. Daru Vanda 1:38,99
4x50 m. leány gyorsváltó – 1. Dunaferr SE/Delfin 2:53,94
(Pintér Anna, Zsigmond Luca, Horváth Hanna, Gál Fanni)
4x50 m. fiú gyorsváltó – 1. Dunaferr SE/Delfin 2:21,34
(Nagy Péter, Nagy Márk, Vágó Patrik, Virág Bence)
4x100 m. leány vegyesváltó – 2. Dunaferr SE/Cápa 5:43,60
(Nagy Amira, Fekete Lara, Nagy Emma, Kántor Viktória)
200 m. fiú gyorsúszás
(2006) – 1. Kovács-Seres Hunor 1:59,69
(2007) – 3. Markovics Benedek 2:17,88
(2008) – 3. Kurucz Péter 2:28,15
200 m. leány gyorsúszás
(2008) – 3. Szabó Bernadett 2:24,19
100 m. fiú mellúszás
(2006) – 1. Kovács-Seres Hunor 1:10,55 – 3. Csehák Erik 1:16,73
(2007) – 2. Kovács Máté 1:22,62
(2008) – 1. Bor Tamás 1:21,10
200 m. leány hátúszás
(2007) – 3. Gál Dóra 2:42,98
(2008) – 3. Gombos Kerubina 2:43,97
100 m. fiú pillangóúszás
(2006) – 2. Daru Zétény 1:08,03
(2008) – 1. Kurucz Péter 1:09,96
100 m. leány pillangóúszás
(2008) – 3. Szabó Bernadett 1:19,56
400 m. fiú vegyesúszás
(2006) – 1. Kovács-Seres Hunor 4:57,59
(2007) – 2. Markovics Benedek 5:26,88
(2008) – 1. Bor Tamás 5:31,13
4x100 m. fiú gyorsváltó – 1. Dunaferr SE/Cápa 4:58,14
(Bor Tamás, Kurucz Péter, Joó Bálint, Kiss Olivér)
A rovat további hírei: Sport
Jól hajráztak az akadémisták
2024. ápr. 25.
A Szolnok és a Miskolc ellen sem veszítettek szettet a DSE Röplabda Akadémia fiataljai a bajnoki középszakasz utolsó előtti fordulójában.
Hátrányban a DFVE
2024. ápr. 25.
Védekezésben nem ment női vízilabdázóinknak a Ferencváros ellen, így a zöld-fehérek kerültek előnybe a bajnoki döntőért vívott párharc első felvonásán a fővárosban.
Nagyot csatáztak a Dragon Steel SE sárkányhajósai
2024. ápr. 24.
Pozitív élményekkel és egy értékes hetedik helyezéssel tért haza a dunaújvárosi Dragon Steel SE a 13. Hosszú Távú Sárkányhajó Magyar Bajnokságról.
Újra élen a Karmacsi
2024. ápr. 24.
A listavezető elleni győzelemmel feledtette korábbi botlását a Karmacsi Autó FC együttese a városi kispályás labdarúgó bajnokság ST Solar Csoportjában.
Már a döntőért küzd a DFVE
2024. ápr. 24.
A Ferencváros otthonában kezdi meg a két nyert mérkőzésig tartó bajnoki elődöntőt a DFVE női vízilabda csapata ma este nyolc órától.
Somogyi Balázs lett az Acélbikák vezetőedzője
2024. ápr. 23.
A helyi nevelésű szakember munkáját Revák Zolták és Hetler Ádám segítik másodedzőként, míg a kapusok szakmai munkájáért Pinczés Bendegúz felel a DAB hokisainál a 2024/2025-ös szezonban.
Kilenc érem az országos döntőről
2024. ápr. 23.
Kiválóan szerepeltek a dunaújvárosi lábtoll-labdázók a Mohácson megrendezett országos diákolimpiai fináléban.