Nem kegyelmezett az Aramis

spigott - 2021. április 23. 20:34

Ismét nagyon szellősen védekezve kapott komoly pofont az Aramis elleni hazai bajnokin a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata.

Az Aramis elleni hazai mérkőzéssel folytatta futsal NB I alsóházának küzdelmeit a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata ma este hét órától. Facskó József együttese még nem nyert meccset az alsóházban, s mindenképpen szerette volna megtörni rossz sorozatát, amire volt is esélye, ugyanis a két gárda legutóbbi dunaújvárosi meccse után a mieink örülhettek az 5-2-es sikernek.

Futsalosaink most is bátran kezdtek, az első percben három szögletet is rúghattak, ám elég volt egy apró figyelmetlenség, s a volt válogatott Harnisch bombagóljával már az első perc végén megszerezte a vezetést a vendégcsapat. Nem kellett sajnos sokat várni a második budaörsi találatra sem, mert a 3. percben ismét kihagyott a dunaújvárosi védelem, s Papp közeli gólja után ismét mehetett közepet kezdeni együttesünk (0-2). A felejthető kezdés után azért sikerült összekapnia magát a csapatnak, így a következő szűk tíz perc egyenlő erők küzdelmét hozta, de hiába alakított ki pár ígéretes helyzetet ellenfele kapuja előtt, a befejezésekbe rendre hiba csúszott. A félidő hajrájában sem változott a játék képe, ám mivel egyik gárda sem tudott élni lehetőségeivel, így a szünetig már nem változott az eredmény.

Végh Zoltán felvételei

A térfélcsere után sajnos már igen, mert a 25. percben Fülöp cselezte megát jó helyzetbe egy szöglet után, majd lőtte ki pontosan a bal felsőt, így innentől már csoda kellett volna a mieinktől ahhoz, hogy összejöjjön a pontszerzés (0-3). A harmadik bekapott gól után sajnos teljesen szétesett a mieink játéka, így előbb Boznánszky, majd újra Fülöp volt eredményes, végleg eldöntve a bajnoki pontok sorsát (0-5). Bár egy ideig úgy tűnt, megússza ennyivel együttesünk, az utolsó négy perc nagyon csúnyára sikeredett, mert a vendégek további négy góllal szomorították a mieinket, s végül kiütéses, 9-0-s győzelemmel vitték el a pontokat Dunaújvárosból.

Dunaferr DUE Dutrade FC – Aramis SE 0-9 (0-2)
Gólszerzők: Fülöp 4, Harnisch 2, Papp, Boznánszky, Keresztury

Dunaferr DUE Dutrade FC: Cseresnyés – Csányi, Boldizsár, Dorogi, Németh. Csere: Gergely (kapus), Kovács, Garda, Szabó, Kürti, Facskó, Bartha. Edző: Facskó József.

A rovat további hírei: Sport

A főpróba jól sikerült

A főpróba jól sikerült

2025. júl. 22.

Szoros csatában aratott egygólos győzelmet a Dorog elleni felkészülési találkozón a Dunaújváros FC labdarúgó csapata.

Álomjátékkal vb-döntős a magyar válogatott!

Álomjátékkal vb-döntős a magyar válogatott!

2025. júl. 21.

Szenzációs játékkal aratott nagyon sima, hatgólos győzelmet az olimpiai bajnok spanyolok ellen a két DFVE-játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott a szingapúri világbajnokság elődöntőjében.

Győzelemmel zártak a juniorok

Győzelemmel zártak a juniorok

2025. júl. 21.

Hetedik helyen végzett a dunaújvárosi Fehér Luca Blankával felálló magyar junior női kézilabda válogatott a korosztályos Európa-bajnokságon.

Megtalálták a Szent Grált

Megtalálták a Szent Grált

2025. júl. 20.

Idén is remek hangulatban rendezte meg hagyományos nyári táborát a Dunaújvárosi Sporthorgász Egyesület a Nyalóka-szigeten.

Elődöntős a magyar válogatott

Elődöntős a magyar válogatott

2025. júl. 19.

Folyamatosan javuló játékkal aratott háromgólos győzelmet a két DFVE-játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott az olaszok elleni világbajnoki negyeddöntőben.

Hetedik helyért játszanak a juniorok

Hetedik helyért játszanak a juniorok

2025. júl. 19.

Nem sikerült legyőznie a házigazda Montenegrót, így "csak" a hetedik helyért játszhat a magyar junior női kézilabda válogatott a korosztályos Európa-bajnokságon.

DSTV: darts nyáron is

DSTV: darts nyáron is

2025. júl. 18.

Dunaújváros egyik legaktívabb és legösszetartóbb közössége a dartskedvelők tábora. Nyári helyzetjelentést kértünk a Dunaújvárosi Darts Clubból. Hangkép.