Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2025. dec. 19. Viola
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Vb-elődöntőben a magyar válogatott

Sport
vízilabda
magyar válogatott
világbajnokság

facebook megosztás

Óriási csatában aratott 7-6-os győzelmet az ausztrálok elleni világbajnoki negyeddöntőben a magyar női vízilabda válogatott.

A budapesti világbajnokság eddigi legfontosabb meccse várt a négy dunaújvárosi játékossal felálló magyar női vízilabda válogatottra kedden este. Bíró Attila gárdája az ausztrálok elleni negyeddöntős találkozón ugrott medencébe, nem titkoltan a győzelem reményében, bár azzal is tisztában volt mindenki, hogy ezért nagyon keményen meg kell majd küzdenie vízilabdázóinknak.

Pont úgy is kezdődött a csata, ahogy arra számítani lehetett, minden labdáért óriásit küzdöttek a játékosok, s bár az első ausztrál gólra kettővel válaszoltak a mieink, az ellenfél mégis hatékonyabb volt a magyar kapu előtt, így az első szünetre 3-2-es ausztrál fórral vonultak a felek. A második etapra nagyon feljavult a mieink védekezése, Magyari is hozta a védéseket, így ebben a játékrészben egyetlen gólt sem kapott válogatottunk. bár vetélytársunk védekezés is tovább javult, Keszthelyi lövésére nem volt ellenszer, így a második nyolc perc végén 3-3-as állást mutatott az eredményjelző.

Képek forrása: MVLSZ

Vízilabdázóink a térfélcserét követően is parádésan őrizték kapujukat, bármivel is próbálkoztak az ausztrálok, nem tudtak hálóba találni, s mivel a túloldalon előbb Vályi, majd Rybanska lőtt rendkívül fontos gólt, a záró etap előtt 5-3-ra előnynek örülhettünk. Nem sokáig, mert az utolsó negyedet góllal kezdte ellenfelünk, s hiába lőtt újabb gólt Rybanska és Keszthelyi is, vetélytársunk rendre válaszolt, így egészen az utolsó percig nyílt maradt a csata. A véghajrában azonban nagyon taktikusan játszottak a mieink, így hiába nyerte ezt a felvonást egy góllal az ausztrál válogatott, a meccs végén a mieink örülhettek a 7-6-os sikernek, s ezzel együtt annak is, hogy bejutottak a világbajnokság elődöntőjébe, ahol a holland csapat vár Garda Krisztáékra.

Magyarország - Ausztrália 7-6 (2-3, 1-0, 2-0, 2-3)

Magyarország: Magyari A. – Szilágyi, Keszthelyi-Nagy 3, Máté Zs., Parkes, Gurisatti 1, Vályi V. 1. Csere: Rybanska 2, Faragó K., Garda, Leimeter, Mahieu. Szövetségi kapitány: Bíró Attila.

spigott - 2022. jún. 29.

A rovat további hírei: Sport

Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

2025. dec. 18.

Remek hangulatú évzáró ünnepséggel búcsúzott el a 2025-ös esztendőtől a DKSE birkózó szakosztálya a Gurics György Birkózó Centrumban szerdán este.

DSTV: évet zárt a DKSE is

DSTV: évet zárt a DKSE is

2025. dec. 18.

Az év végéhez közeledve Dunaújváros egyesületei és szakosztályai rendre megtartják a hagyományos évzáróikat. Remek hangulatban ünnepelte meg a mögötte hagyott sikeres esztendőt a Dunaújvárosi Központi Sportegyesület közössége is. Hangkép.

Czifra Lili lett a legjobb női tornász

Czifra Lili lett a legjobb női tornász

2025. dec. 18.

A Dunaújvárosi Központi Sportegyesület kiválóságát, az Európa-bajnoki ezüstérmes Czifra Bettina Lilit választotta a 2025-ös év legjobb női tornászának a Magyar Torna Szövetség. Gratulálunk!

DSTV: köszönet a kiválóságoknak

DSTV: köszönet a kiválóságoknak

2025. dec. 17.

Az idei esztendőben sem maradt el a legjobbak elismerése. A hazai és nemzetközi mezőnyben sikeresen teljesítő sportolókat, illetve edzőiket köszöntötte városunk vezetése a Városháza "C" szárnyának dísztermében. Hangkép.

Jobban kezdett és jobban is hajrázott a DEAC

Jobban kezdett és jobban is hajrázott a DEAC

2025. dec. 17.

A felejthető kezdés után nagyot küzdött a DKSE röplabda csapata a DEAC otthonában, de a házigazdák végül 3-0-s győzelemmel gyűjtötték be a három pontot kedden este.

Golovin Vlagyimir szerint idén elmaradt a csoda

Golovin Vlagyimir szerint idén elmaradt a csoda

2025. dec. 16.

Elmaradt a csoda és döntő részben a hullámzó teljesítmény miatt végzett a hetedik helyen a magyar női kézilabda-válogatott a vasárnap zárult holland-német közös rendezésű világbajnokságon Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány szerint.

Debrecenbe látogat a DKSE

Debrecenbe látogat a DKSE

2025. dec. 16.

Újra hazai pályájától távol lép pályára a DKSE röplabda csapata a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának tizedik fordulójában ma este nyolc órától.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Változatos, jótét adománnyal tarkított volt a Pannon Oktatási Központ karácsonya

  2. Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

  3. DSTV: évet zárt a DKSE is

  4. Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

  5. A szeretet ünnepe mindenkihez szól

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: évet zárt a DKSE is

DSTV: évet zárt a DKSE is

Embedded thumbnail for DSTV: együtt a szertelenségért

DSTV: együtt a szertelenségért

Embedded thumbnail for DSTV: köszönet a kiválóságoknak

DSTV: köszönet a kiválóságoknak

Top hírek

  1. Lakástűz a Szabadság úton

  2. Rendőrkézen a rongálók – egyiküket rablással is gyanúsítják!

  3. Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

  4. Dunaújváros Kedvence 2025 – már lehet voksolni!

  5. Adventi varázslat a Viadana Kamarakórussal

Galéria

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

DKSE évzáró (2025) - fotó:

DKSE évzáró (2025)

Sportolók köszöntése (2025) - fotó:

Sportolók köszöntése (2025)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 49. szám - 2025.12.12.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő