Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2025. dec. 22. Zénó
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Döntetlenről folytatják

Sport
vízilabda
DFVE
Magyar Kupa

facebook megosztás

spigott - 2022. nov. 12., 07:30

Óriási küzdelemben játszott 8-8-as döntetlent a Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén a DFVE női vízilabda csapata a Ferencváros ellen.

A nyáron jelentősen megerősített, többek közt a dunaújvárosi nevelésű Gurisatti Grétát is leigazoló Ferencváros ellen ugrott medencébe a DFVE felnőtt női vízilabda csapata a Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén, pénteken este hét órától. Bár a párharc esélyesének a fővárosiak számítottak, a mieink bíztak abban, hogy kemény, jó játékkal képesek lehetnek a bravúrra, amiben segítséget nyújthatott együttesünknek az is, hogy a kapuban a Dunaújvárosba visszatérő Laura Aarts igyekezett megakadályozni a zöld-fehérek gólszerzési próbálkozásait.

Mindkét csapat elszántan, egy-egy gyors góllal vágott neki a találkozónak, melynek első negyedében a védelmek és a kapusok kerültek főszerepbe, így sokáig nem változott az eredmény. A játékrész hajrájában Dobi második találatával újra a mieink kerültek előnybe, de Gurisatti még az első szünet előtt egalizált sőt, a második etap elején Leimeter gólja után újabb találatnak örülhetett a dunaújvárosi kiválóság, így a 10. percben már 2-4-es állást mutatott az eredményjelző. A Mihók-gárda persze nem adta fel, a harmadik gólját jegyző Dobi révén minimálisra csökkentette hátrányát, s bár Garda pontos büntetője után egyenlített is, a félidő utolsó percében Farkas is megvillant előnyből, így a félidei pihenőre a Fradi vonulhatott 5-4-es előnnyel.

Dobi Dorina négy gólt szerzett a Fradi ellen! (Végh Zoltán felvételei)

A térfélcsere után Dobi egy újabb óriási góllal ugrasztotta meg a hazai közönséget, majd újra a védelmek percei következtek, egészen addig, míg a 21. percben Jonkl lőtt éles szögből a válogatott Neszmély kapujába, s hosszú idő után újra a DFVE vezetésének örülhettünk (6-5). Nem sokáig sajnos, mert Gerendás György alakulata is megvillant, s Kuna átlövésével, valamint Dömsödi csavarásával visszavette a fórt, de erre is volt válasza együttesünknek, mely Sümegi bombájával ismét egalizált (7-7). Bőven ígért izgalmakat az utolsó felvonás, melynek elején Leimeter használt ki egy fórt, majd Szabó pattintott a Fradi kapujába, ám a hátralévő szűk hat percben újabb gól már nem született, így az óriási csatát hozó mérkőzés 8-8-as döntetlennel ért véget, ami azt is jelentette, hogy a továbbjutás a két csapat ma este hat órakor kezdődő fővárosi találkozóján dől el.

DFVE - FTC-Telekom 8-8 (2-2, 2-3, 3-2, 1-1)

DFVE: Aarts - Dobi 4, Horváth, Mahieu, Szabó 1, Garda 1, Sümegi 1. Csere: Jonkl 1, Sajben, Mucsy, Somogyvári, Kardos D. Vezetőedző: Mihók Attila.

A rovat további hírei: Sport

Fontos csata vár a DKSE röplabdázóira

2025. dec. 21.

A tabellán éppen a mieink előtt álló Kecskemét ellen folytatja a TippmixPro Férfi NBI Extraliga küzdelmeit a DKSE röplabda csapata vasárnap kora este.

Nincs pihenés - újra jégen a DAB

2025. dec. 21.

A listavezető után a tabella második helyezettje ellen korcsolyázik jégre a Dunaújvárosi Acélbikák csapata az Erste Liga vasárnapi fordulójában.

Az országos döntőért küzdöttek a fiatalok

2025. dec. 20.

Remek hangulatban, közel kétszáz versenyzővel rendezték Mezőfalván a grundbirkózó diákolimpia országos elődöntőjét december 16-án.

Most nem volt esély a címvédő ellen

2025. dec. 20.

Az éllovas Gyergyói HK magabiztos győzelmet aratott a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozói ellen az Erste Liga péntek esti fordulójában.

Nemzetközi mezőnyben bizonyítottak

2025. dec. 19.

Remekül szerepeltek a DKSE birkózó szakosztályának korosztályos tehetségei a közelmúltban megrendezett nemzetközi versenyeken.

Harmadszor a címvédő ellen

2025. dec. 19.

Az éllovas Gyergyói HK lesz a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóinak ellenfele az Erste Liga péntek esti fordulójában.
 

Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

2025. dec. 18.

Remek hangulatú évzáró ünnepséggel búcsúzott el a 2025-ös esztendőtől a DKSE birkózó szakosztálya a Gurics György Birkózó Centrumban szerdán este.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Az elmaradt karbantartás veszélyei az ingatlankezelésben

  2. "Levelek a Jézuskának" – újra nagy sikerrel

  3. Fontos csata vár a DKSE röplabdázóira

  4. Ünnepi akciókkal készül a könyvtár!

  5. Rablás miatt tartóztatták le a buszmegállók üvegtörőjét

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: a véradókat köszöntötték

DSTV: a véradókat köszöntötték

Embedded thumbnail for Karácsonyfákkal készülnek a körzetben

Karácsonyfákkal készülnek a körzetben

Embedded thumbnail for DSTV: emlékek az óvodákból

DSTV: emlékek az óvodákból

Top hírek

  1. Bréking: lakástűz a Hold utcában – a mentőket is bevetették (FRISSÍTVE)

  2. Hármas karambol, útlezárás a 6-oson

  3. Életet mentettek a dunaújvárosi rendőrök

  4. Korlát teszi biztonságosabbá a közlekedést

  5. Új kezdeményezés valósul meg Dunaújvárosban

Galéria

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

DKSE évzáró (2025) - fotó:

DKSE évzáró (2025)

Sportolók köszöntése (2025) - fotó:

Sportolók köszöntése (2025)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 50. szám - 2025.12.19.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő