Focival emlékeztek sporttársaikra

spigott - 2022. november 2. 17:00

A férfiak mezőnyében a Héger Ádám Barátai csapata, a hölgyeknél a DPASE-Sárkeresztes együttese nyerte a X. Héger Ádám, IX. Ádám Anita, V. Komáromi Ádám Emléktornát.

Ahogy azt az elmúlt években már megszokhattuk, idén is mindenszentek ünnepe előtt rendezte meg a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség (DLSZ) azt a kispályás labdarúgó tornát, melyen egykori sporttársaik, Héger Ádám, Ádám Anita, valamint Komáromi Ádám emléke előtt adóztak a sportág szerelmesei. Az immáron tizedik alkalommal megtartott viadalnak ezúttal a Rácalmási Sportcsarnok adott otthont október utolsó napján, s a férfiak mezőnyében nyolc, míg a hölgyeknél öt együttes nevezett a megméretésre.

A hivatalos program hétfőn reggel nyolc órakor kezdődött meg a férfi mezőny csoportmeccseivel, ahonnan az első elsőkét helyezett jutott be az elődöntőbe, míg a harmadikak az ötödik, a negyedikek pedig a hetedik helyért léptek pályára a véghajrában. A helyosztókon előbb Bakos Zsolt Emlékcsapat meccs nélkül (5-0) szerezte meg a hetedik pozíciót, míg a Ristorante Azzari Mirage együttese a Tour Mix elleni 4-2-es sikerrel gyűjtötte be az ötödik helyet. Az elődöntők komoly csatát, nagy küzdelmet hoztak, melyekben a Héger Ádám Barátai egy utolsó perces góllal nyert 1-0-ra a Kemi-Ker ellen, míg a Komáromi Ádám Barátai formációja 2-0-s sikert aratott az FM Solar Vill ellen.

Az éremcsaták előtt tartották meg a már hagyományos megemlékezést, melyen Tóth Imre, a Carissa SE elnöke, Petrás Gábor, a DLSZ főtitkára, valamint Barta Endre, önkormányzatunk humán ügyekért felelős alpolgármestere szólt a szívből a megjelent családtagokhoz és a labdarúgókhoz.

A megható perceket követően jöhettek az érmes csaták, s a bronzmeccsen a Kemi-Ker 2-0-s sikert aratott az FM Solar Vill ellen, míg a döntőben Héger Ádám Barátai 1-0-ra legyőzték Komáromi Ádám Barátait, megszerezve ezzel az idei emléktorna első helyét. A férfiak tornája után vette kezdetét a hölgyek versengése, ahol kiemelkedett a mezőnyből a DPASE-Sárkeresztes együttese, mely minden mérkőzését magabiztosan megnyerve, 22-1-es gólkülönbséggel szerezte meg az aranyérmet, megelőzve a Kerekegyházi SE és a Baracs SE csapatait.

Képek forrása: DLSZ/Ihász Martin

A DLSZ korábbi rendezvényeihez hasonlóan nemcsak a csapatokat, hanem az egyéni kategóriákban kiemelkedően teljesítő játékosokat is díjazták a szervezők az eredményhirdetésen. A férfiaknál a legjobb játékos díját Mohácsi Norbert (Komáromi Ádám Barátai), a legjobb kapusét Cseresnyés Alex (Kemi-Ker Kft.) érdemelte ki, míg a gólkirályi címet Horváth Dániel (Héger Ádám barátai) szerezte meg. A hölgyek mezőnyében Császár Ibolya Valentinát (Kerekegyházi SE) választották a legjobb játékosnak, a legjobb kapusnak járó díjat Csizmók Adrienn és Szabó Zsófia (DPASE-Sárkeresztes) vihették haza, míg a gólkirálynői címet idén Szabó Anita (DPASE-Sárkeresztes) gyűjtötte be a végig kiváló hangulatú megméretésen, melyen ismét méltó módon emlékeztek meg egykori tásaiktól a labdarúgók, bizonyítva, mennyire összetartó közösséget alkotnak évek óta.

Az Emléktorna részletes eredménysora és különdíjasai a DLSZ honlapján

A rovat további hírei: Sport

Szerelmük a Duna és a túrázás

Szerelmük a Duna és a túrázás

2025. júl. 28.

Dunaújvárosban is megpihentek a hatvannyolcadik Nemzetközi Dunatúra mezőnyének összetartó tagjai, akik bő két hónap alatt közel kétezerötszáz kilométert töltenek a Dunán.

Elkészült a DAB felkészülési programja

Elkészült a DAB felkészülési programja

2025. júl. 28.

Négy edzőmérkőzés vár a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapatára a nyári felkészülési időszakban.

Győzelemmel kezdett a DFC

Győzelemmel kezdett a DFC

2025. júl. 28.

Megérdemelt sikert aratott a Pénzügyőr elleni bajnokin a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az NB III-as pontvadászat első fordulójában vasárnap este.

Újra bizonyítottak sárkányhajósaink

Újra bizonyítottak sárkányhajósaink

2025. júl. 27.

Összesen hét érem megszerzéséből vették ki részüket a Dragon Steel SE sárkányhajósai a Brandenburgban megrendezett Nemzetek Közötti Világbajnokságon.

Egyetemi Világjátékok: elégedett magyarok

Egyetemi Világjátékok: elégedett magyarok

2025. júl. 26.

Hosszú kihagyás után, egy jó gyakorlattal tért vissza a nemzetközi mezőnybe a DKSE tornásza, Kovács Zsófia.

Jobban hajráztak az ukránok

Jobban hajráztak az ukránok

2025. júl. 26.

Hiába küzdött remekül, az ukránoktól is kikapott a dunaújvárosi Szőke Milánnal felálló magyar U16-os fiú röplabda válogatott a korosztályos Európa-bajnokságon.

Hazatértek a vb dunaújvárosi hősei (galériával)

Hazatértek a vb dunaújvárosi hősei (galériával)

2025. júl. 25.

A DFVE mellett városunk vezetése is köszöntötte a világbajnoki ezüstérmes magyar női vízilabda válogatott dunaújvárosi tagjait a Fabó Éva Sportuszodában pénteken délelőtt.