Spanyol ellenfél a BL-ben
A Mediterrani csapata lesz a DFVE női vízilabdázóinak ellenfele a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében.
Kép: DO-archív
Mint arról beszámoltunk, bravúrosan szerepelt a Bajnokok Ligája második csoportkörében a DFVE felnőtt női vízilabda csapata, mely két döntetlennel, illetve egy győzelemmel, csoportja második helyén végezve jutott be a legrangosabb európai kupasorozat legjobb nyolc együttese közé. A siker értékét növeli, hogy a magyar csapatok közül ez a bravúr csak a mieinknek sikerült a sorozat idei kiírásában, az UVSE, az Eger, valamint a Ferencváros számára már a mögöttünk hagyott hévégén véget értek a Bajnokok Ligája küzdelmei.
Az Európai Úszószövetségben ma meg is tartották a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének sorsolását, melyen eldőlt, hogy Mihók Attila fiatal együttese a spanyol Mediterrani ellen ugrik majd medencébe a legjobb négy közé kerülésért. A spanyolok a BL első köréből a második helyen jutottak tovább úgy, hogy a Padovát két góllal legyőzték, de a Ferencvárostól kettővel kikaptak, ugyanakkor a második körben már egyszer sem hibáztak, s a Glyfada, az UVSE és az Ethnikosz Pireusz ellen is győzve biztosították helyüket a legjobb nyolc között.
A továbbjutásról két mérkőzés dönt, a sorsolás alapján az elsőt Barcelonában rendezik meg 2023. február 11-én, míg a visszavágónak a dunaújvárosi Fabó Éva Sportuszoda ad otthont két héttel később, február 25-én.
A női Bajnokok Ligája negyeddöntőinek párosítása
CE Mediterrani (spanyol) - Dunaújvárosi Főiskola
Olympiacos Piraeus (görög) - Assolim CN Mataro (spanyol)
Astralpool Sabadell (spanyol) - SIS Roma (olasz)
NC Glyfada (görög) - Ekipe Orizzonte (olasz)
A rovat további hírei: Sport
Volt KHL-es csatár az Acélbikáknál
2025. jún. 18.
A huszonkét esztendős Tigran Jarulin harminc meccsen kapott lehetőséget a világ egyik legerősebb bajnokságában, s a 2025/2026-os szezonban az Acélbikák támadó szekciójában bizonyíthat.
Taroltak a veterán birkózók a bajnokságon
2025. jún. 17.
Tizenhat egyéni éremmel és a csapatverseny megnyerésével zárták a Kiskunhalason megrendezett Veterán Országos Bajnokság küzdelmeit a DKSE birkózói.
DSTV: bajnokóra Czifra Bettina Lilivel
2025. jún. 17.
Folytatódott a "Bajnokóra" a Vasvári Pál Általános Iskolában. Legutóbb a DKSE tornászával, Czifra Bettina Lilivel találkozhattak az intézmény jelenlegi tanulói. Hangkép.
Hazai siker a DLSZ Arénában
2025. jún. 17.
A Dunaújváros PASE labdarúgóinak sikerével ért véget a DLSZ Arénában megrendezett Avon Női Kispályás Labdarúgó Kupa a mögöttünk hagyott hétvégén.
Mindenki nyert az Ovi Foci Kupán (galériával)
2025. jún. 16.
Nagy sikerrel rendezték meg az Ovi Foci Kupa 2025-ös kiírásának első fordulóját az Aprók Háza Tagóvodában, ahol tizenkét intézmény óvodásai mérhették össze egymással erejüket.
Visszajutott a harmadosztályba a DFC
2025. jún. 16.
Szombathelyen is 2-1-es győzelmet aratva nyerte meg az ISA Haladás elleni osztályozót a Dunaújváros FC labdarúgó csapata, mely ezzel visszajutott az NB III-ba.
Ismerős visszatérő az Acélbikáknál
2025. jún. 15.
Szécsi Patrik az elmúlt három szezonból kettőt külföldön töltött, de a 2025/2026-os évadot már a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapatánál kezdi meg.