Itthon nem ment a Szeged ellen

spigott - 2023. február 18. 7:30

Túl sokat hibázott a DKSE felnőtt röplabda csapata ahhoz, hogy le tudja győzni a vendég szegedieket az NB I Liga középszakaszának péntek esti mérkőzésén.

A tabellán éppen a mieink előtt, a harmadik helyen álló Szeged együttesét látta vendégül a DKSE felnőtt röplabda csapata az NB I Liga középszakaszának újabb fordulójában pénteken este hét órától.
A két gárda szegedi összecsapását a mieink nyerték, így a cél ezúttal is a három pont megszerzése volt, ám ezzel az elképzeléssel vágtak neki a meccsnek a vendégek is, akik gyorsan magukhoz is ragadták a kezdeményezést (5-10). Hiába kért időt Tomanóczy Tibor, nem sikerült jelentősen feljebb zárkózni a szegediekhez, akik a biztosan tartották öt-hatpontos fórjukat, s végül 25-19-re megnyerték az első játékot.

A másodikat sokkal jobban kezdték röplabdázóink, folyamatosan növelték fórjukat, s 18-10-nél úgy tűnt, semmi nem akadályozhatja meg őket az egyenlítésben. Ekkor azonban komoly hullámvölgybe kerültek fiataljaink, s a szegediek nyolc pontot szerezve kiegyenlítettek (18-18). Hiába sikerült azonban innen is meglépni 23-20-ra, a véghajrában újra jöttek a hibák, 24-24 után két pontot is szereztek a szegediek, s végül behúzták ezt a játszmát is (24-26).

Végh Zoltán felvételei

Az újabb térfélcserét követően szinte végig fej-fej mellett haladtak a felek, s bár az ellenfél többször ellépett kettő egységgel, a becsülettel küzdő DKSE rendre egalizálni tudott (20-20, 24-24). Ahogy azonban a második felvonásban, úgy a harmadikban is jobban bírta a hajrát a szegedi alakulat, mely ezt a játékot is 26-24-re megnyerve aratott végül 3-0-s győzelmet úgy, hogy csak rontott nyitásokból közel egy szettnyi pontot ajándékozott együttesünk a szegedieknek…

DKSE - Vidux-Szegedi RSE 0-3 (-19, -24, -24)

DKSE: Tóth, Pavliuk, Kisházi, Laczi, Hechavarria, Winter, Kuti (liberó). Csere: Farkas, Göczi, Juhász, Pintér, Szalai, Béres (liberó). Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.

A rovat további hírei: Sport

Fényes dunaújvárosi érmek a veteránok világbajnokságán

Fényes dunaújvárosi érmek a veteránok világbajnokságán

2025. okt. 14.

Mátyás Gábor aranyérmet, Barna Zoltán ezüstöt szerzett a birkózók Tatabányán megrendezett veterán világbajnokságán, melyen a DKSE hét versenyzője is részt vett.

DSTV: együtt mozdult a város

DSTV: együtt mozdult a város

2025. okt. 14.

Komoly érdeklődés mellett rendezte meg a DKSE és városunk önkormányzata a MOZD'ÚJVÁROS elnevezésű közösségi sportnapot a Szalki-szigeten szombaton. A remek hangulatú eseményen mezei akadályfutás, a DKSE sportági bemutatói, valamint egyéb mozgásformák várták az érdeklődőket. Hangkép.

Vármegyei rangadó a kupában

Vármegyei rangadó a kupában

2025. okt. 14.

Az Alba Fehérvár KC lesz a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt csapatának ellenfele a Magyar Kupa harmadik fordulójában.

Három hazai érem

Három hazai érem

2025. okt. 13.

Egy egyéni és két páros számban értek el dobogós helyezést a Danubius KSE tollaslabdázói a hétvégén megrendezett országos harmadosztályú tollaslabda ranglista versenyen.

MOZD'ÚJVÁROS: közös mozgás a Szalki-szigeten (galériával)

MOZD'ÚJVÁROS: közös mozgás a Szalki-szigeten (galériával)

2025. okt. 13.

Komoly érdeklődés mellett rendezte meg a DKSE és városunk önkormányzata a MOZD'ÚJVÁROS elnevezésű közösségi sportnapot a Szalki-szigeten szombaton délelőtt. A remek hangulatú eseményen mezei akadályfutás, a DKSE sportági bemutatói, valamint egyéb mozgásformák várták az érdeklődőket, de bemutatkozott a nagyközönségnek a FitCity Dunaújváros programsorozata is.

Fontos sikert aratott a DFC

Fontos sikert aratott a DFC

2025. okt. 13.

Fél percen belül két gólt szerzett, s egy nagyon kellemetlen ellenfelet győzött le 2-0-ra a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az NB III-as pontvadászat vasárnapi fordulójában.

Közel volt a bravúrhoz a DAB

Közel volt a bravúrhoz a DAB

2025. okt. 12.

Kétgólos hátrányból is egyenlített, de végül 5-4-es vereséget szenvedett a címvédő és jelenleg is éllovas Gyergyói HK otthonában a DAB jégkorong csapata az Erste Liga vasárnapi fordulójában.