Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 03. Balázs
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Álom maradt az elődöntő

Sport
vízilabda
magyar válogatott
világbajnokság

facebook megosztás

spigott - 2023. júl. 24., 13:42

Gyakorlatilag végig vezetve aratott 12-9-es győzelmet a spanyol válogatott a magyarok elleni világbajnoki negyeddöntőben.

A spanyolok elleni negyeddöntővel folytatta a fukuokai világbajnokság küzdelmeit a két DFVE-játékossal, Garda Krisztinával és Mahieu Geraldinnel felálló magyar női vízilabda válogatott, magyar idő szerint délután fél egytől.

A feladat egyáltalán nem ígérkezett könnyűnek, s már a kezdés sem volt az, ugyanis az ibériaiak már a 3. percben megszerezték a vezetést, s ugyan Keszthelyi gyorsan válaszolt, a spanyolok Ruiz és Ortiz révén két perc alatt szerzett két góllal húztak el 3-1-re. A negyed hajrájában Mahieu harcolt ki egy kiállítást, melyből Garda gyorsan szépített, így az első szünetre egygólos hátránnyal vonulhattak vízilabdázóink.

A második etap sem kezdődött jól, mert még három perc sem telt el, mikor a rendezetlen magyar védelmet kihasználva újabb két találattal növelték fórjukat a spanyolok, még nehezebb helyzetbe hozva ezzel a mieinket (5-2). Nagyon kellett Keszthelyi ötméteresből szerzett találata, ám azonnal jött a válasz, s bár Garda újra lőtt egy óriási bombát, a félidei pihenőhöz érve 6-4-re vezettek a spanyolok.

Kép forrása: MTI/Koszticsák Szilárd

A térfélcsere után védekezésben és támadásban is fel kellett javulnia vízilabdázóinknak, ám a harmadik negyed első gólját is a spanyolok szerezték, s ugyan Leimeter végre bevágott egy emberelőnyt, előbb Camus, majd az ötödik gólját szerző Forca villant újra, s a 21. percben már 5-9-es hátrány miatt szomorkodhattunk. A játékrész hajrájában hiába talált be Garda és Keszthelyi egy-egy alkalommal, Camus lövése ellen nem volt orvosság, így a záró etap előtt már-már lehetetlen helyzetből kellett volna visszakapaszkodni (7-10).

Garda negyedik gólja vezette fel a negyedik etapot, de hiába állt össze a védekezés, az ellenfél kapuja előtt sok volt a pontatlanság, a túlhelyezett lövésekből csak kapufákig jutottunk, gólig, gólokig nem. Garciáék a 29. percben törték meg gólcsendjüket, majd szinte azonnal lőttek még egyet, így hiába szépített Gurisatti az utolsó előtti percben, a végén a spanyolok örülhettek a 12-9-es sikernek, s ezzel együtt a négy közé jutásnak, míg a mieink az 5-8. helyért folytathatják a küzdelmeket.

Magyarország - Spanyolország 9-12 (2-3, 2-3, 3-4, 2-2)
Jegyzőkönyv hamarosan

A rovat további hírei: Sport

Birkózással emlékeztek a sportág szerelmesére (galériával)

2026. feb. 03.

Remekül szerepeltek a DKSE és fiókszakosztályainak ifjú birkózói a Majosházi István Emlékversenyen, amelyet az Arany iskola tornatermében rendeztek meg a mögöttünk hagyott hétvégén.

A Hóvirág Kupáért fociztak

2026. feb. 02.

A Fortuna SE csapatának győzelmével ért véget a Rácalmási Sportcsarnokban megrendezett Hóvirág Kupa amatőr női kispályás labdarúgó torna a mögöttünk hagyott hétvégén.

Csoportmásodikként elődöntős a válogatott

2026. feb. 02.

A második negyed elején tempót váltott, s végül kiütéses, tizenhat gólos sikert aratott Izrael ellen a két DFVE-játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott az Európa-bajnokságon.

Történelmi íjász sikerek 2025-ben is

2026. feb. 01.

Kiváló eredményekkel, díjakkal és sportdiplomáciai sikerekkel zárták a 2025-ös esztendőt a dunaújvárosi íjászok.

A DAB-ASP nyerte a városi rangadót

2026. feb. 01.

A harmadik harmadban négy gólt szerezve aratott magabiztos sikert a DAB-ASP csapata a DUE-Worm Angels ellen a jégkorongozók Andersen Ligájának szombat délutáni mérkőzésén.

A vereség ellenére is volt minek örülni

2026. jan. 31.

Bár egy góllal kikapott a hollandoktól, amennyiben hozza az izraeliek elleni kötelező győzelmet, biztosan bejut a Európa-bajnokság elődöntőjébe a magyar női vízilabda válogatott.

Három játékosától is elbúcsúzott a DFC

2026. jan. 31.

Dorogi Renátó, Egejuru Godslove, valamint Kis Balázs is távozott a harmadosztály tavaszi rajtjára készülő Dunaújváros FC labdarúgó csapatától.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Cimborafarsang és Mazsola percek a gyermekkönyvtárban

  2. Birkózással emlékeztek a sportág szerelmesére (galériával)

  3. DSTV: villanyautók a hidegben

  4. Nemzetközi progressive house élmény – DJ Ruby Máltáról a Tortugában!

  5. Játssz a biztonságért – itt a második kvíz!

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: villanyautók a hidegben

DSTV: villanyautók a hidegben

Embedded thumbnail for DSTV: az éremművészet atyja

DSTV: az éremművészet atyja

Embedded thumbnail for DSTV: nyelvtanóra – nagyon másképp

DSTV: nyelvtanóra – nagyon másképp

Top hírek

  1. 30 napra letartóztatták Mezei Zsoltot (frissítve)

  2. A víztoronyról is szó esett a tárgyaláson

  3. Baleset miatt állt az M6-os sztráda forgalma Besnyő térségében (FRISSÍTVE)

  4. Több változás lesz februártól, módosulnak a gyermekorvosi körzetek Dunaújvárosban

  5. Töltsünk együtt egy délutánt – ismét Kolbásztöltő Fesztivált rendeznek Pentelén

Galéria

Majosházi István Emlékverseny (2026)

Magyar Motoros Vízisport Szövetség díjátadó (2026)

Jeges örömök (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 4. szám - 2026.01.30.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő