Egyéni csúcsok Debrecenben
Érmet most nem szereztek, de komoly egyéni csúcsokat úsztak a DKSE tehetséges versenyzői a Debrecenben megrendezett ifjúsági bajnokság harmadik napján.
Kép forrása: DKSE úszó szakosztály
A harmadik versenynappal folytatódott Debrecenben az úszók ifjúsági bajnoksága pénteken, s a megméretésen ismét több dunaújvárosi versenyzőért szoríthattunk. Kovács-Seres Hunor 200 gyorson mérette meg magát, s végül a B-döntőig jutott, ahol egyéni legjobbját megjavítva a harmadik helyen végzett. A 200 méteres mellúszásban Eszenyi Ábel bejutott a legjobbak közé, ahol óriási egyéni csúccsal sikerült megszereznie a hetedik helyet, míg Bor Tamás a B-döntőben szerepelhetett, s szintén új egyéni rekordot elérve végzett a második pozícióban.
50 pillangón Kurucz Péter mérette meg magát, s bár megjavította egyéni legjobbját, ezúttal helyezetlenül zárt. A 4x100-as dunaújvárosi gyorsváltó a Bor Tamás, Eszenyi Ábel, Markovics Benedek, Kurucz Péter összeállításban vágott neki a viadalnak, s végül a 13. helyet sikerült megszereznie az erős mezőnyben úgy, hogy Bor Tamásnak a váltó első embereként sikerült megjavítania eddigi legjobb időeredményét.
A rovat további hírei: Sport
Ismét a világ elitjét látják vendégül
2025. szep. 03.
Idén is Szombathely ad otthont a hazai torna challenge világkupának, amely szeptember 26–28. között zajlik a Schaeffler Aréna Savariában. A rangos esemény közvetlen főpróba a tornászok számára, hiszen alig három héttel a jakartai világbajnokság előtt mérhetik össze tudásukat a világ legjobbjai.
Új név a Szuperkupa serlegén
2025. szep. 02.
A Kemi-Ker gárdája nyerte a városi kispályás labdarúgók idei szuperkupáját, miután 3-1-es sikert aratott a tavalyi bajnok Hangover ellen a DLSZ Arénában hétfőn este.
DSTV: világbajnokot köszöntöttek
2025. szep. 02.
Világbajnokot köszönthetett Dunaújváros – Hajdu Jonatán, a DKSE kiváló kenusa a milánói világbajnokságon a kenu négyesek 500 méteres versenyszámában szerezte meg a szépen csillogó aranyérmet. A versenyen egy ötödik helyet is bezsebelt – a csónakházban köszöntötték a kiválóságot a közelmúltban. Hangkép.
Fiatal kanadai bekk az Acélbikáknál
2025. szep. 02.
Ponterős hátvéddel erősítették meg keretüket a Dunaújvárosi Acélbikák felnőtt jégkorongozói.
Biztosan tovább a kupában
2025. szep. 01.
Nagyon sima, hétgólos győzelemmel jutott tovább a Nagykanizsa gárdáján a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata a Simple Női Kupa harmadik fordulójában.
Kiütötte mumusát a DFC
2025. szep. 01.
A második félidőben három gólt szerezve aratott nagyon sima győzelmet Iváncsán a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap este.
Budapest Félmaraton: 115 ország futói a rajtnál
2025. aug. 31.
Az eddigi legnépesebb külföldi mezőny indul a 40. Wizz Air Budapest Félmaratonon szeptember 7-én.