Ezüstös kezdés Debrecenben
Jól szerepeltek a dunaújvárosi úszók a debreceni ifjúsági bajnokság első két versenynapján.
A Debreceni Sportuszodában rendezik meg az úszók Ifjúsági Bajnokságát augusztus 2. és 5. között, s a megméretésen természetesen ott vannak a DKSE tehetséges versenyzői is, akik hatfős különítménnyel (Bor Tamás, Kurucz Péter, Markovics Benedek, Kenyér Lilla, Kovács-Seres Hunor, Eszenyi Ábel) vágtak neki a viadalnak.
Méghozzá remekül, ugyanis a nyitónapon Kovács-Seres Hunor révén sikerült egy ezüstérmet szerezniük. A dunaújvárosiak kiválósága 1500 gyorson ugrott medencébe szerdán, s bár a pécsi Hartmann Mátét nem tudta legyőzni, a harmadik helyezettnek közel fél percet adva végzett az előkelő második helyen. Eközben Eszenyi Ábel 100 mellen jutott be a "B" döntőbe, ahol a harmadik helyen végzett, míg Kenyér Lilla 50 háton jutott fináléba, ahol egyéni legjobbját megjavítva csapott célba a nyolcadik helyen.
Képek forrása: DKSE úszó szakosztály
Csütörtökön Lilla 200 pillangón és 100 háton mérette meg magát, s előbbi számban egyéni legjobbját megúszva szerezte meg a rendkívül előkelő ötödik helyet, míg 100 háton a "B" döntő hatodik helyét csípte el. Hunor 400 gyorson jutott a döntőbe, ahol ismét ezüstéremig jutott Hartmann Máté mögött, így úszóink jelenleg két ezüstéremmel állnak az összesített éremtábla 12. helyén.
A rovat további hírei: Sport
DSTV: szükség volt a felújításra
2025. feb. 16.
Mint arról már korábban beszámoltunk, egy felújított röplabdapályán edzhetnek a sportolók a Dózsa Iskola tornatermében. A fejlesztésnek rendkívül örültek az iskolában is, ahol a pálya már több hete feldobja a testnevelésórákat. Hangkép.
Görög öröm az uszodában
2025. feb. 15.
Hullámzó teljesítményt nyújtva szenvedett háromgólos, 12-9-es vereséget a görög Vouliagmeni elleni hazai BL-meccsen a DFVE női vízilabda csapata.
A négy közé jutás a tét
2025. feb. 15.
A Debrecen ellen vív két győzelemig tartó csatát a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata a magyar bajnokság rájátszásban.
Hazai BL-meccs vár a DFVE csapatára
2025. feb. 14.
A görög Vouliagmeni lesz a DFVE női vízilabda csapatának következő ellenfele a Bajnokok Ligája csoportkörében szombaton délután fél egytől.
Vereség a hibák ára
2025. feb. 14.
Tudása alatt, sok hibával játszva szenvedett a DKSE röplabda csapata a Szeged elleni hazai mérkőzésen az Extraliga huszadik fordulójában.
Vereséggel zárta az Erste Ligát a DAB
2025. feb. 13.
Csak az első harmadban tudta megnehezíteni a házigazda Csíkszereda dolgát a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata az Erste Liga alapszakaszának utolsó mérkőzésén.
Pontot szerzett a fővárosban a DFVE
2025. feb. 13.
Óriási, változatos csatában, ötméteresek után szenvedett 16-14-es vereséget a DFVE női vízilabda csapata az UVSE vendégeként lejátszott bajnokin szerdán este.