Hajszálra volt a bravúrtól a DFVE
Kiválóan védekezett, s óriásit küzdött, de végül egy góllal kikapott a címvédő Sabadell elleni hazai BL-találkozón a DFVE női vízilabda csapata.
A címvédő Sabadell elleni hazai összecsapással folytatta a Bajnokok Ligája csoportkörét a DFVE női vízilabda csapata ma este öt órától. Az összecsapás toronymagas esélyesének a spanyol sztárcsapat számított, ám a mieink is nagyon fogadkoztak, mindent elkövetnek azért, hogy megnehezítsék ellenfelük dolgát.
Vízilabdázóink láthatóan komolyan is gondolták ezt, két kivédekezett emberhátrányt követően Mahieu találatával már a 2. percben megszerezték a vezetést, s akkor sem estek kétségbe, mikor erre az olasz válogatott Giustini és a spanyol válogatott Ortiz egy percen belül válaszolt. Garda bombája után ugyanis újra egált mutatott az eredményjelző, s bár Gonzalez emberelőnyből újra visszavette az előnyt a címvédőnek, az első felvonás után bizakodva várhattuk a folytatást (2-3).
A második nyolc perc elején Guistini gólja után először vezetett kettővel a Sabadell, de a DFVE vízilabdázói továbbra sem akartak leszakadni ellenfelükről sőt, remek védekezéssel állták útját a spanyol rohamoknak, míg a túloldalon előbb Dobi, majd Garda villant a legjobbkor (4-4). Erre is volt azonban válasza a vendégeknek, akik mindössze két másodperccel a félidő vége előtt, Gonzalez második találatának köszönhetően vonulhattak minimális fórral a nagyszünetre (4-5).
Végh Zoltán felvételei
A térfélcserét követően úgy tűnt, érvényre juttatják a papírformát a spanyolok, akik a harmadik negyed derekáig háromszor is bevették az egyébként jól védő Maczkó Lilla kapuját, s ugyan Jonkl megtörte a dunaújvárosi gólcsendet, Giustini újabb találata tán megint négy volt a hátrányunk (5-9). Vad Lajos gárdája azonban nem foglalkozott ezzel, Dobi révén még a harmadik etap hajrájában szépített, majd Mahieu bravúros megoldása után meg is felezte korábbi hátrányát a 26. perchez érve (7-9).
A mérkőzés véghajrája hatalmas izgalmakat hozott, de bő egy perccel a meccs vége előtt Dobi óriási góljával feljött egyre a DFVE, így megnyílt az esély a pontszerzésre is (8-9). Az utolsó percben kaptak egy előnyt a spanyolok, de ezt is kivédekezte a kiválóan küzdő dunaújvárosi alakulat, ám hiába támadhattak a mieink is fórban az egyenlítésért, végül a kapufa megmentette a címvédőt, mely végül 9-8-as győzelemmel távozott a Fabó Éva Sportuszodából.
A DFVE gárdája óriásit küzdött, még négygólos hátrányban sem adta fel a meccset, s bár végül vereséget szenvedett, a ma mutatott játékra, a hozzáállásra lehet építeni a jövőben, s biztosak vagyunk abban is, ha ezt a teljesítményt hosszabb távon meg tudják tartani a lányok, sok szép sikerrel örvendeztethetik meg az értük szurkolókat.
DFVE – Astralpool CN Sabadell 8-9 (2-3, 2-2, 2-4, 2-0)
DFVE: Maczkó – Jonkl 1, Kardos L., Dobi 3, Horváth, Mahieu 2, Szabó, Garda 2, Kardos D., Somogyvári, Pál, Lovász. Vezetőedző: Vad Lajos.
A rovat további hírei: Sport
DSTV: Katona Réka Sára a vb-re készül
2025. aug. 28.
Parádésan szerepelt az idei szezonban a DKSE tehetséges kajakosa, Katona Réka Sára. A fiatal dunaújvárosi versenyző a Magyar Kupában, a bajnokságon és a vidék bajnokságon is kiválóan szerepelt, s emellett a júniusi Európa-bajnokságról is ezüstéremmel térhetett haza. Remek eredményeinek, kitartó munkájának köszönhetően ott lesz a szeptemberi maraton világbajnokságon is, ahol a szekszárdi Jámbor Lottival párban áll rajthoz. Hangkép.
Győzelem emberhátrányban
2025. aug. 28.
Újra játszott a tűzzel, de nem égette meg magát és végül győztesen hagyta el a pályát a PTE-PEAC elleni hazai bajnokin a Dunaújváros FC labdarúgó csapata szerdán este.
Világbajnoknak járó köszöntés a csónakházban
2025. aug. 27.
A DKSE és a kajak-kenu szakosztály vezetése és versenyzői mellett városunk közvetlen vezetése is köszöntötte a Milánóból világbajnoki címmel hazatért Hajdu Jonatánt.
Visszatérnének a győzelem útjára
2025. aug. 27.
A tabellán tizenharmadik PTE-PEAC elleni hazai mérkőzéssel folytatja az NB III Dél-Nyugati csoportjának küzdelmeit a Dunaújváros FC labdarúgó csapata ma este hat órától.
DSTV: megmérették magukat a fiatalok is
2025. aug. 26.
Hetedik alkalommal rendezte meg a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia a tragikusan fiatalon elhunyt Horváth Nikolettről elnevezett emléktornát a Dunaújvárosi Sportcsarnokban még augusztus 16-án és 17-én. A torna eredményesen zárult a kézilabdázóink számára – egy első, egy második, és egy harmadik helynek örülhettünk. Hangkép.
Tehetséges kapust igazolt a DAB
2025. aug. 26.
A 21 esztendős Szűcs Botond játékára az Erste Liga mellett az Andersen Ligában is számítanak az Acélbikák jégkorongozói.
Könnyed továbbjutás a kupában
2025. aug. 26.
Már az első felvonásban eldöntötte a nyitott kérdéseket a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata a Paksi SE ellen a Simple Női Kupa második fordulójában.