Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 04. Ráhel, Csenge
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Remek siker a címvédő otthonában

Sport
vízilabda
DFVE
bajnokság

facebook megosztás

spigott - 2023. nov. 09., 07:30

Kiváló védekezésének, illetve Dobi Dorina öt góljának is köszönhetően aratott 12-9-es győzelmet az Eger elleni bajnokin a DFVE felnőtt női vízilabda csapata.

Kép: DO-archív

A bajnoki címvédő, s az idei szezonban öt meccséből négyet megnyerő Eger otthonában ugrott medencébe a DFVE felnőtt női vízilabda csapata az OB I-es pontvadászat szerda esti fordulójában. Vad Lajos együttese a tétnek megfelelő elszántsággal vetette magát a meccsbe, s Kardos Dominika és Dobi Dorina találataival már a 3. percben 2-0-ra vezetett. A vendéglátók a volt dunaújvárosi Szellák révén visszajöttek ugyan egyre, ám a játékrész második felében remekül működött a DFVE védekezése, s mivel a túloldalon Szabó is megvillant, az első pihenőre 3-1-es dunaújvárosi fórral vonultak a felek. A második etapot is remekül kezdték vízilabdázóink, Garda előbb büntetőből, míg Horváth akcióból volt eredményes, ám hiába örülhettek a mieink 5-1-es előnynek, a hazaiak nem akartak leszakadni, s két újabb emberelőnyös góllal megfelezték hátrányukat. Erre szerencsére Kardos újra válaszolni tudott, így a félidei pihenőre a mieink vonulhattak 6-3-as, megnyugtatónak tűnő fórral.

Melynek harmadik etapját újra együttesünk kezdte eredményesebben, s Dobi duplájával visszaállította korábbi előnyét, de a vendéglátók ekkor sem adták fel a küzdelmet. Nagy hajrába kezdett az Eger, s egymás után háromszor is bevette Maczkó kapuját, így a 22. perchez érve újra teljesen nyílt lett a meccs (7-8). Vízilabdázóink a negyed utolsó előtti percében törték meg gólcsendjüket, de így is bőven ígért még izgalmakat a záró felvonás (7-9). Az utolsó negyedben négy percig a védelmek remekeltek mindkét oldalon, majd végleg eldöntötte a mérkőzést együttesünk, mely két perc alatt két akciógólt szerezve lépett el ismét néggyel a bajnoktól, mely hiába talált be kétszer is a véghajrában, Dobi utolsó másodpercekben szerzett góljával 12-9-re nyert a DFVE, mely újabb sikerével befogta az egrieket a tabella harmadik helyén.

Tigra-ZF-Eger – DFVE 9-12 (1-3, 2-3, 4-3, 2-3)

DFVE: Maczkó – Kardos L., Dobi 5, Mahieu 1, Szabó 2, Garda 1, Kardos D. 2. Csere: Jonkl, Horváth 1, Somogyvári, Pál. Vezetőedző: Vad Lajos.

A rovat további hírei: Sport

Újra élnek a bajnoki remények

2026. feb. 04.

A Pentele ASE asztaliteniszezőinek első és második csapata is nyerni tudott, az NB III-asok viszont szoros vereséget szenvedtek a bajnokság hétvégi fordulójában.

Eb-döntős a magyar válogatott!

2026. feb. 03.

Óriási csatában, ötméteresekkel jutott be az Európa-bajnokság fináléjába a két dunaújvárosi játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott.

DSTV: vereség emelt fővel

2026. feb. 03.

Mindössze egyetlen mezőnyjátékos cserével küzdötte végig az Alba FKC elleni bajnokit a DKKA női kézilabda csapata, így méltán lehetett büszke játékosaira Zubai Gábor vezetőedző.

Új védővel erősített a DFC

2026. feb. 03.

A 31 esztendős Csató Martin a Békéscsaba együttesétől érkezett az NB III tavaszi idényére készülő Dunaújváros FC labdarúgóihoz.

Birkózással emlékeztek a sportág szerelmesére (galériával)

2026. feb. 03.

Remekül szerepeltek a DKSE és fiókszakosztályainak ifjú birkózói a Majosházi István Emlékversenyen, amelyet az Arany iskola tornatermében rendeztek meg a mögöttünk hagyott hétvégén.

A Hóvirág Kupáért fociztak

2026. feb. 02.

A Fortuna SE csapatának győzelmével ért véget a Rácalmási Sportcsarnokban megrendezett Hóvirág Kupa amatőr női kispályás labdarúgó torna a mögöttünk hagyott hétvégén.

Csoportmásodikként elődöntős a válogatott

2026. feb. 02.

A második negyed elején tempót váltott, s végül kiütéses, tizenhat gólos sikert aratott Izrael ellen a két DFVE-játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott az Európa-bajnokságon.

  • További hírek

Friss hírek

  1. ICA-D: tárlatvezetés és finisszázs csalogat

  2. Újra élnek a bajnoki remények

  3. DSTV: meleg étel, meleg ruha – meleg szívvel

  4. Eb-döntős a magyar válogatott!

  5. DSTV: vereség emelt fővel

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: meleg étel, meleg ruha – meleg szívvel

DSTV: meleg étel, meleg ruha – meleg szívvel

Embedded thumbnail for DSTV: vereség emelt fővel

DSTV: vereség emelt fővel

Embedded thumbnail for DSTV: villanyautók a hidegben

DSTV: villanyautók a hidegben

Top hírek

  1. 30 napra letartóztatták Mezei Zsoltot (frissítve)

  2. A víztoronyról is szó esett a tárgyaláson

  3. Töltsünk együtt egy délutánt – ismét Kolbásztöltő Fesztivált rendeznek Pentelén

  4. Három játékosától is elbúcsúzott a DFC

  5. Mentálhigiénés segítség az álláskeresőknek

Galéria

Majosházi István Emlékverseny (2026)

Magyar Motoros Vízisport Szövetség díjátadó (2026)

Jeges örömök (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 4. szám - 2026.01.30.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő