Ünnep és közösségi program – véradóknak
Különleges alkalmakkal bőven pettyezett volt az elmúlt időszak a véradóknak: még karácsony előtt ünnepi előadással köszöntötték a jubilálókat, míg csütörtökön két helyszínen több mint 80 önkéntes vállalta a csapolást.
Kezdem egy maszek vonatkozással: mivel kedden befutott az e-mail címemre a Pelikán napi értesítő (laikusoknak: lejárt a türelmi időnek szabott 56 nap, újra adhatsz vért), a Városvédők Újtelepért Egyesület kihelyezett közösségi programjára kettős minőségben látogattam el.
BÚÉK, véradók!
A közösség ezúttal sem bízott semmit a véletlenre; remek hangulatú eseményt kerekítettek! Nemcsak szép szóval él az ember: a közelgő szilveszteri babonaságokra tekintettel lencse is dukált ajándékba, ráadásul – a Campus Étterem jóvoltából – babgulyás is járt az önkénteseknek. (Maszek hozzáfűzés: hazai ízek, gazdag beltartalom, pompás volt!)
Azt pedig, hogy az újtelepi közösségben valódi összetartás is dolgozik, a számok is bizonyítják – erről már Feth Katalin, a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezetének vezetője mesélt:
– Mielőtt az évzáró alkalmak főszámaira térnék, hadd kezdjem egy örömteli hírrel: hosszú évek kihagyása után sikerült megszervezi a véradók napi ünnepséget – december 22-én köszöntöttük a jubilálókat a Bartók Kamaraszínházban. Ők alkotják a véradók nagy családjának hátországát, ők azok, akik személyes példájukkal is mindig mellettünk állnak. Nagyon örülök, hogy Szabó Zsolt alpolgármester köszöntőjét követően különleges meglepetéssel tudtunk köszönetet mondani nekik: a Bartók társulatának díszelőadására, a Máli néni című komédiára vártuk őket a színházteremben! Mindezek után következtek az évzáró véradások, szintén remek számokkal: az újtelepi eseményre 47 véradó jelentkezett, míg szintén csütörtökön a Vérellátó állomáson 35 önkéntes jelent meg, így az utolsó nap gyönyörű eredményt produkált!
Mindig nagy a vérigény!
A területi vezető érdeklődésünkre elárulta, januárban sem csökken az egészségügy vérigénye, így mindenképen számítanak az önkéntesek lelkes szerepvállalására, segítségére:
– Az új esztendő is mozgalmasnak ígérkezik, és persze ezen a fronton tényleg csak az ünnepek idején képzelhető el megállás – legyen elég annyi, hogy már január 2-án, azaz jövő kedden várjuk a véradókat. Egyébként ebben a hónapban immár hagyományosan a Vérellátó a leggyakoribb helyszín, a kitelepülések terén picit visszafogottabb a kínálat, viszont többször lesznek délutáni alkalmak. Előfordulnak persze külső helyszínek is: a térségben Pusztaszabolcsra, majd Ráckeresztúrra látogatunk, zárt véradás lesz a Dunaferrben, és az OBI Áruházban is szeretettel látjuk az önkénteseket!
Nagyon várják az önkénteseket januárban is!
Mivel változatlanul jelentős a vérigény, az aktuális donortoborzó menetrend ezúttal is finom nógatásként olvasandó: csatlakozzon a véradók népes táborához, aki teheti – minden csepp vér számít!
január 2., kedd 13-15 óra – Vérellátó (Vasmű út 10.)
január 4., csütörtök 8-10 óra – Vérellátó (Vasmű út 10.)
január 9., kedd 13-15 óra – Vérellátó (Vasmű út 10.)
január 11., csütörtök 8-10 óra – Vérellátó (Vasmű út 10.)
január 12., péntek 13-18 Pusztaszabolcs, Művelődési ház (Adonyi út 12.)
január 16., kedd 13-15 óra – Vérellátó (Vasmű út 10.)
január 18., csütörtök 6. 30-11 óra – Dunaferr Hengermű (zárt véradás)
január 19., péntek 15-17.30 óra – Ráckeresztúr, Sportcsarnok (Hősök tere 1.)
január 23., kedd 8-10 óra – Vérellátó (Vasmű út 10.)
január 25., csütörtök 14-17 óra – OBI Áruház (Venyimi út 5-7.)
január 30., kedd 13-15 óra – Vérellátó (Vasmű út 10.)
A jelszó változatlan: adj vért és ments meg három életet – 2024-ben is!
(Fotó: DO)
A rovat további hírei: Közélet
Vitorlát bonts, árbocra fel, kalózok! – kalandos Játékfesztivállal készültek (galériával)
2025. aug. 27.
A tenger félelmet nem ismerő szereplőinek világába csalogatott az Útkeresés Segítő Szolgálat közösségi eseménye – a már hagyományos nyárbúcsúztató, egyben jótékonysági kezdeményezés ebben az évben is nagy sikert aratott a vendégek körében.
Hegyi kecske a sas és mormota mellett – már teljes díszben pompázik a trafóház
2025. aug. 26.
Nem az első, és vélhetően nem is az utolsó témához kapcsolódó hírt osztjuk meg a városlakókkal: folytatódott a 4-es körzet szépítése, elkészült a Váci Mihály utcában található trafóház festése. Nagy Gergő tájképet és hegyi kecskét álmodott a sas és a mormota mellé.
Zarándokok gyülekeztek a Lajos-köveknél
2025. aug. 26.
Az 1526-os mohácsi csata az egyik legfájóbb vereség a magyar történelemben. Az esedékes évforduló alkalmával zarándoklaton vesznek részt a hagyományőrzők, akik idén is lóháton vágtak neki az Érdtől Mohácsig tartó útvonalnak, amelyen II. Lajos király serege is járt. A lovasok egyik állomása Dunaújváros volt – ahogy évek óta mindig, ezúttal is a Lajos-köveknél tartottak rövid pihenőt.
Jól sikerült a jubileumi "Szalki tali"
2025. aug. 25.
Immáron egy évtizede szervezi meg az Esőemberek Szüleinek Dunaújvárosi Egyesülete az éves találkozóját, amely keretében autizmussal vagy más egyéb fogyatékossággal élő gyermeket/felnőttet nevelő családok találkozhatnak az ország területéről.
Ajándékkal búcsúzott Nárcisztól a Rosti gimnázium közössége
2025. aug. 24.
A közös munka a sikeres érettségivel ugyan véget ért, de a kapcsolat nem szakadt meg a Dunaújvárosi Rosti Pál Gimnázium és Általános Iskola, valamint az intézményben tanult súlyosan beteg diáklány, Lisztes Nárcisz között. Az iskola egy jeles összefogás nyomán hasznos ajándékkal lepte meg Nárciszt.
DSTV: komoly segítség az álláskereséshez
2025. aug. 24.
A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése a rendhagyó kezdeményezésről: a vasmű csoportos létszámleépítése nyomán álláskeresővé vált munkavállalóknak szerveztek gyakorlati tanácsadó napot a Városháza "C" szárnyában. Hangkép.
Boldog születésnapot, Magyarország! – együtt emlékeztünk az államalapítás ünnepén (galériával)
2025. aug. 21.
A hagyományoknak megfelelően közösen, de ezúttal a Mondbach-kúria udvarán ünnepelhettek a városlakók az önkormányzat által rendezett programon augusztus 20-án, az államalapítás és az új kenyér ünnepén.