Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2025. dec. 19. Viola
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Győrben sem hibázott a DFVE

Sport
vízilabda
DFVE
bajnokság

facebook megosztás

spigott - 2024. ápr. 04., 07:30

Szinte végig vezetve aratott magabiztos, nyolcgólos győzelmet a DFVE női vízilabda csapata a Győr vendégeként szerdán este.

Kép: DO-archív

A sereghajtó Győr otthonában folytatta az OB I-es pontvadászat alapszakaszát a DFVE női vízilabda csapata szerdán este hét órától. Vad Lajos alakulata toronymagas esélyesként vágott neki az összecsapásnak, melynek első gólját a vendéglátók szerezték a második perc derekán, de nem sokat késett a válasz sem, mert Kardos Dominika a középkezdés után azonnal egyenlített. A folytatásban már jól zárt a dunaújvárosi védelem, Maczkó Lillának nem sok dolga akadt, míg a túloldalon Garda egyszer, míg Sümegi két alkalommal volt eredményes, így az első szünetre már 4-1-es dunaújvárosi vezetéssel vonultak a felek. A második etapban is komoly fölényben játszott a DFVE, s bár a vendéglátók két alkalommal be tudták venni a mieink kapuját, Kardos Dominika mellett testvére, Laura, valamint Sümegi és Somogyvári is pontosan célzott, vagyis a félidei pihenőhöz érve már 8-3-as vezetésnek örülhettek vízilabdázóink.

A térfélcserét követően tovább szigorított védekezésén Vad Lajos alakulata, mely a harmadik nyolc percben hibátlanul őrizte kapuja előterét, s ha el is jutottak lövésig a vendéglátók, Maczkó rendre hárítani tudott. Ugyan támadásban a mieinknél is akadtak azért hibák, Szabó és Horváth találataival tovább növelte előnyét együttesünk, s a záró felvonás előtt már tényleg csak a dunaújvárosi győzelem mértéke lehetett a kérdéses (3-10). Az utolsó negyed elején támadásban is remekeltek játékosaink, akik három perc alatt újabb négy találattal szomorították ellenfelüket, s bár a véghajrát 3-0-ra megnyerte a Győr, a meccset nagyon simán, 14-6-ra nyerte a DFVE, mely továbbra is tartja harmadik helyét a bajnoki tabellán.

UNI-Győr GYVSE – DFVE 6-14 (1-4, 2-4, 0-2, 3-4)

DFVE: Maczkó – Jonkl, Mahieu, Szabó 1, Garda 1, Kardos D. 2, Sümegi 3. Csere: Eikel (kapus), Kardos L. 1, Dobi 2, Horváth 3, Somogyvári 1, Pál, Karancsi. Vezetőedző: Vad Lajos.

A rovat további hírei: Sport

Nemzetközi mezőnyben bizonyítottak

2025. dec. 19.

Remekül szerepeltek a DKSE birkózó szakosztályának korosztályos tehetségei a közelmúltban megrendezett nemzetközi versenyeken.

Harmadszor a címvédő ellen

2025. dec. 19.

Az éllovas Gyergyói HK lesz a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóinak ellenfele az Erste Liga péntek esti fordulójában.
 

Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

2025. dec. 18.

Remek hangulatú évzáró ünnepséggel búcsúzott el a 2025-ös esztendőtől a DKSE birkózó szakosztálya a Gurics György Birkózó Centrumban szerdán este.

DSTV: évet zárt a DKSE is

DSTV: évet zárt a DKSE is

2025. dec. 18.

Az év végéhez közeledve Dunaújváros egyesületei és szakosztályai rendre megtartják a hagyományos évzáróikat. Remek hangulatban ünnepelte meg a mögötte hagyott sikeres esztendőt a Dunaújvárosi Központi Sportegyesület közössége is. Hangkép.

Czifra Lili lett a legjobb női tornász

Czifra Lili lett a legjobb női tornász

2025. dec. 18.

A Dunaújvárosi Központi Sportegyesület kiválóságát, az Európa-bajnoki ezüstérmes Czifra Bettina Lilit választotta a 2025-ös év legjobb női tornászának a Magyar Torna Szövetség. Gratulálunk!

DSTV: köszönet a kiválóságoknak

DSTV: köszönet a kiválóságoknak

2025. dec. 17.

Az idei esztendőben sem maradt el a legjobbak elismerése. A hazai és nemzetközi mezőnyben sikeresen teljesítő sportolókat, illetve edzőiket köszöntötte városunk vezetése a Városháza "C" szárnyának dísztermében. Hangkép.

Jobban kezdett és jobban is hajrázott a DEAC

Jobban kezdett és jobban is hajrázott a DEAC

2025. dec. 17.

A felejthető kezdés után nagyot küzdött a DKSE röplabda csapata a DEAC otthonában, de a házigazdák végül 3-0-s győzelemmel gyűjtötték be a három pontot kedden este.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Új kezdeményezés valósul meg Dunaújvárosban

  2. Kis-Magyarország, NER-tempó – apróság, de szóra érdemes

  3. Korlát teszi biztonságosabbá a közlekedést

  4. Hármas karambol, útlezárás a 6-oson

  5. Nemzetközi mezőnyben bizonyítottak

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: emlékek az óvodákból

DSTV: emlékek az óvodákból

Embedded thumbnail for DSTV: évet zárt a DKSE is

DSTV: évet zárt a DKSE is

Embedded thumbnail for DSTV: együtt a szertelenségért

DSTV: együtt a szertelenségért

Top hírek

  1. Lakástűz a Szabadság úton

  2. Hármas karambol, útlezárás a 6-oson

  3. Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

  4. Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

  5. Rendőrkézen a rongálók – egyiküket rablással is gyanúsítják!

Galéria

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

DKSE évzáró (2025) - fotó:

DKSE évzáró (2025)

Sportolók köszöntése (2025) - fotó:

Sportolók köszöntése (2025)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 50. szám - 2025.12.19.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő