Győri szezonzáró vár a Kohászra

spigott - 2024. május 25. 7:30

A bajnoki ezüstérmes Győr otthonában fejezi be a 2023/2024-es szezon küzdelmeit a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese vasárnap este.

Kép: DO-archív

Remek győzelmet aratott a Kisvárda elleni legutóbbi találkozón akadémiánk felnőtt csapata, mely kiváló védekezéssel és kapusteljesítménnyel, mindössze tizennyolc gólt kapva hozta el a két pontot vetélytársa otthonából, s ez egyben azt is jelentette, hogy kézilabdázóink a nyolcadik helyen fejezték be a bajnoki küzdelmeket. Még egy mérkőzés azonban vár együttesünkre, mely vasárnap este hat órától ismét idegenben lép pályára, méghozzá a Győr ellen.

A Rába-parti zöld-fehérek felemás szezont tudhatnak maguk mögött, hiszen hiába jutottak be idén is a Bajnokok Ligája négyes döntőjébe, a hazai bajnokságban és a magyar Kupában is "csak" a második helyen végeztek, s ennél azért többet reméltek drukkereik. A két gárda vasárnapi meccsének ezzel együtt persze a győriek az esélyesei, ám ez nem jelenti azt, hogy kézilabdázóink eleve feltartott kezekkel lépnének pályára, s mint azt Virág Roland edző elárulta, szeretnének jó játékkal búcsúzni a szezontól.

– Remek második félidei védekezéssel és kapusteljesítménnyel sikerült győznünk legutóbb Kisvárdán, aminek persze nagyon örültünk, úgy érzem, ez volt a megkoronázása annak a munkának, amit az elmúlt időszakban elvégeztünk. Ami pedig a Győr elleni meccset illeti, a Bajnokok Ligája egyik legjobb csapata ellen sem lesz könnyű dolgunk, de igyekszünk megnehezíteni a feladatukat, a lényeg, hogy felszabadultan, örömkézilabdát játsszanak majd a lányok.

A rovat további hírei: Sport

Könnyed sikerrel kezdett a DFVE

Könnyed sikerrel kezdett a DFVE

2025. szep. 20.

Minden negyedet megnyerve aratott sima, 19-10-es győzelmet Szentesen a DFVE női vízilabda csapata a szezon első bajnoki mérkőzésén.

DSTV: szépen csillog az ezüst

DSTV: szépen csillog az ezüst

2025. szep. 19.

Újabb dunaújvárosi kiválóságot köszönthettünk. Elégedetten tekintett vissza a győri maraton világbajnokságra, illetve az idei versenyszezonra a DKSE tehetséges kajakosa, Katona Réka Sára, valamint edzője, Horváth Attila is. Hangkép.

Futsal Eb-pótselejtező - Egygólos előnyben a magyar válogatott

Futsal Eb-pótselejtező - Egygólos előnyben a magyar válogatott

2025. szep. 19.

A magyar férfi futsalválogatott 3-2-re legyőzte Romániát az Európa-bajnoki pótselejtező első mérkőzésén, csütörtökön Debrecenben.

Elkészült az Andersen Liga sorsolása

Elkészült az Andersen Liga sorsolása

2025. szep. 19.

A tizenkét csapatos sorozat 2025/2026-os kiírásában két dunaújvárosi együttesnek is szurkolhatnak a jégkorong helyi szerelmesei.

DSTV: közös takarításra hívnak

DSTV: közös takarításra hívnak

2025. szep. 18.

Ahogy az elmúlt években már megszokhattuk, idén is megrendezi közös jótékonysági akcióját a takarítás világnapjához igazítva a DLSZ Jót, Szívből – Dunaújvárosért! akciócsoportja és a dunaújvárosi Decathlon áruház. A Decathlon World Cleanup Day - Sporttal a környezetért! 2025 elnevezésű akciót idén szeptember 19-én rendezik meg. Az akcióval kapcsolatban sajtótájékoztatót is tartottak a Pannon Iskolában – sokan osztották meg a gondolataikat. Hangkép.

Portugál-magyar - pénteken kezdődik a jegyértékesítés

Portugál-magyar - pénteken kezdődik a jegyértékesítés

2025. szep. 18.

Pénteken délelőtt 10 órakor startol a jegyértékesítés a magyar labdarúgó-válogatott portugálok elleni, idegenbeli világbajnoki selejtezőjére.

Büszkék az akadémistákra

Büszkék az akadémistákra

2025. szep. 18.

Már nyolc akadémistával büszkélkedhet a Dunaújvárosi Központi Sportegyesület birkózó szakosztálya.