Döntőztek az U13-asok

spigott - 2024. június 10. 15:00

Ötödik helyen végzett a DSE Röplabda Akadémia csapata az U13-as bajnokság Szegeden megrendezett hatos döntőjében.

Szegeden rendezték meg a röplabdázók U13-as bajnokságának hatos döntőjét a mögöttünk hagyott hétvégén, s a megméretésen a DSE Röplabda Akadémia csapata is részt vett, miután a bajnokság alapszakaszát a negyedik, míg a középszakaszát az ötödik helyen fejezte be.

A dunaújvárosi fiatalok a középszakasz negyedikje, a Kunhegyes ellen vágtak neki a hatos finálé csoportkörének, s bár az első két szettet elveszítették, a harmadikban sikerült szépíteniük. A negyedik felvonás is óriási küzdelmet hozott, megvolt az esély az egyenlítésre is, de a hajrát a kunhegyesiek bírták jobban, s végül 3-1-es győzelmet aratva zárták a találkozót. A következő meccset a bajnokság legjobb csapata, az Eger ellen vívták meg fiataljaink, ám sok esélyük ezúttal nem volt, mert az egriek három sima szettben diadalmaskodtak, így akadémistáink a harmadik helyen végeztek csoportjukban.

A keresztjátékban így Kecskemét B-csapata ellen húztak szerelést a Dolmán Viktor tanítványai, s a tét már a legjobb négy közé jutás volt. A fordulatokban bővelkedő összecsapás első játszmáját a kecskemétiek, a másodikat a mieink nyerték, ám a harmadik és negyedik szettben sajnos az ellenfél volt a pontosabb, mely 3-1-es sikerrel jutott be az elődöntőbe, míg a mieink az ötödik helyért folytathatták a küzdelmeket.

A helyosztón a kecskemétiek A-jelű csapata várt a mieinkre, akik az első és a második játszmát is magabiztosan behúzva léptek el vetélytársaiktól, s bár a harmadikat a KESI vitte el, a negyedikben ismét visszaállt a világ rendje, s egy nagyon sima, 12-re megnyert szettgyőzelemmel húzták be fiataljaink a meccset, s ezzel az ötödik helyen fejezték be a döntőt. A bajnokságot végül az Eger nyerte meg, mely a döntőben simán, 3-0-ra győzte le a házigazda Szegedet.

Képek forrása: hunvolley.info

Eredmények

A-csoport
Kunhegyes – DSE Röplabda Akadémia 3-1 (16, 18, -23, 22)
DSE Röplabda Akadémia – Egri VSI 0-3 (-14, -12, -7)

Keresztjáték
KESI "B" – DSE Röplabda Akadémia 3-1 (16, -18, 17, 12)

Az 5. helyért
DSE Röplabda Akadémia – KESI "A" 3-1 (16, 19, -21, 12)

Az U13-as bajnokság végeredménye: 1. Eger, 2. Szeged, 3. KESI "B", 4. Kunhegyes, 5. DSE Röplabda Akadémia, 6. KESI "A"

A DSE Röplabda Akadémia összeállítása: NémethBarna, Jamal Abdul, Naser, Jamalzaei, Gazdag Levente, Szilárdi Csongor, Szabó Endre, Meskál Márton, Gantugs Munkhnaran, Szabó Noel, Trautmann Gábor, Gergely András Mihály, Andonov Alekszandr, Csicskovics Márton.

A rovat további hírei: Sport

Előnyben a DFC

Előnyben a DFC

2025. jún. 09.

Hátrányból fordítva aratott 2-1-es győzelmet az ISA Haladás elleni osztályozó első felvonásán a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap este.

Egy érkező, egy maradó az Acélbikáknál

Egy érkező, egy maradó az Acélbikáknál

2025. jún. 08.

Elkezdte bejelenteni új igazolásait a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, melynek kerete jelentősen átalakul a 2025/2026-os szezonra.

Kovács-Seres Hunor triplázott az Ob-n

Kovács-Seres Hunor triplázott az Ob-n

2025. jún. 08.

Három bajnoki címmel, és több dobogós helyezéssel zárták a szegedi nyíltvízi országos bajnokságot a DKSE tehetséges úszói.

A harmadosztályért küzd a DFC

A harmadosztályért küzd a DFC

2025. jún. 07.

Mindenképpen szeretne előnyt szerezni a jövő heti visszavágóra a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az ISA Haladás elleni osztályozós párharc első, dunaújvárosi mérkőzésén vasárnap este.

Távozik a DKKA vezetőedzője

Távozik a DKKA vezetőedzője

2025. jún. 07.

Gulyás Péterrel közös megegyezéssel bontott szerződést női kézilabda csapatunk, mely egy friss Bajnokok Ligája-győztes kapussal erősítette meg játékoskeretét a következő szezonra.

Újra örömmel versenyeztek

Újra örömmel versenyeztek

2025. jún. 06.

Egy bronzéremmel és több értékes helyezéssel zárták a 10-es Magyar Bajnokság küzdelmeit a Dragon Steel SE sárkányhajósai.

Már az ifik Eb-jére készül a DKSE tehetsége

Már az ifik Eb-jére készül a DKSE tehetsége

2025. jún. 06.

Városunk vezetése is köszöntötte az élete első felnőtt Európa-bajnokságán hatodik helyezést elérő Kovács-Seres Hunort a Fabó Éva Sportuszodában.