Négy kupaérem Sukoróról

spigott - 2024. július 2. 7:30

Két arany-, egy ezüst- és egy bronzéremmel zárták a DKSE ifjú kajak-kenusai a Sukorón megrendezett Magyar Kupa küzdelmeit a mögöttünk hagyott hétvégén.

Kép: DKSE kajak-kenu szakosztály

Sukorón rendezték meg a kajak-kenusok Magyar Kupa döntőjét június 28-án és 29-én, s a megméretésen ott voltak a DKSE versenyzői is, akik igen kemény csatákat vívtak a nyolcvan egyesület több mint ezer kajak-kenusát felvonultató mezőnyében. A dunaújvárosi fiatalok több versenyszámban is bejutottak a finálékba, s végül két aranyéremmel, egy ezüsttel, valamint egy bronzéremmel zárták a rangos viadalt.

A női kölyök (U13-14) kenu kettesek 500 méteres döntőjében Csernák Lili a bajai Kékesi Brigittával párban állhatott a dobogó legfelső fokára, míg a serdülő (U15) női kajak egyesek fináléjában Bebők Lara szerzett aranyérmet hatalmas küzdelemben. A női kajak kettesek serdülő (U15-16) döntőjében Katona Réka Sáráért szoríthattunk, aki a szekszárdi Jámbor Lottival párban végzett a második helyen, míg az U13-as női kajak egyesek 2000 méteres számában Bebők Kitti örülhetett a szépen fénylő bronzéremnek.

A DKSE dobogós eredményei

C2 Női Kölyök U13-U14 500 m – 1. Csernák Lili (02:16.546)
K1 Női Serdülő U15. 500 m – 1. Bebők Lara (01:53.909)
K2 Női Serdülő U15-U16. 500 m – 2. Katona Réka Sára (01:46.545)
K1 Női Kölyök U13 2000 m – 3. Bebők Kitti (09:10.278)

Eredményes edzőtábor

2024. júl. 04.

A sportági technikák gyakorlása mellett a kikapcsolódásra is jutott idő a DKSE birkózó szakosztályának és fiókszakosztályainak nyári edzőtáborában.

Zsófi megmutatta, mitől nagy egy sportoló

2024. júl. 03.

Rettentő mélyről jött vissza, amikor nagyon kellett, akkor teljesített remekül a DKSE tornásza, Kovács Zsófia, aki mostantól már minden idegszálával a párizsi ötkarikás játékokra készül.

Érmes helyek a strandról

Több dobogós hellyel, hasznos tapasztalatokkal zárták a dunaújvárosi versenyzők az strandbirkózók országos bajnokságának első, soltvadkerti fordulóját.

Kanadai hátvéddel erősítettek az Acélbikák

A kanadai egyetemi ligából érkezik Dunaújvárosba az Acélbikák hokisainak újabb igazolása, aki a hátvédsorban jelenthet erősítést a csapat számára.

Kovács Zsófia utazhat Párizsba

2024. júl. 02.

A Magyar Torna Szövetség (MATSZ) elnökségének döntése értelmében a DKSE Európa-bajnoka, Kovács Zsófia is ott lesz a párizsi ötkarikás játékokon.

DSTV: utánpótlás szezonértékelő

Az utánpótlás csapatainak teljesítményével folytatódik a DKKA szezonértékelője. Ez alkalommal Vertig Csaba beszélt a fiatalok eredményeiről. Hangkép.

Második hely a Thetis Kupán

2024. júl. 01.

Három győzelemmel és egy vereséggel szerezte meg a görögországi Thetis Kupa második helyét a három DFVE-játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott.