Átrobogott a Kohászon az ETO
Nagyon gyorsan, alig negyed óra alatt eldőlt a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttesének győri fellépése.
Főoldali és belső kép forrása: Győri Audi ETO KC
A világ egyik legjobb csapata, a Győri Audi ETO KC vendégeként folytatta a bajnoki küzdelmeket a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata kedden este hat órától.
A találkozó esélyesének egyértelműen a győriek számítottak, s bár első találatukra Luchies még válaszolni tudott, a folytatás finoman szólva sem úgy alakult, ahogy azt a mieink eltervezték. A vendéglátók ugyanis szinte minden támadásukból betaláltak, miközben a Kohász játékosai közül csak Sallai és Kellermann tudta mattolni Toft kapust az első tíz percben (10-3). A vendéglátók tetemes előnyük ellenére sem lassítottak, s bár a 12. perc elején Arany még felhozta hatra a Kohászt, a következő tizenöt percben csak tíz hazai gólnak örülhettek az ETO drukkerei (20-4). Ugyan a félidő hajrájában megduplázta találatai számát együttesünk, a szünetre így is 23-8-as győri vezetéssel vonultak a felek.
A térfélcsere után az volt a legnagyobb kérdés, hogy sikerül-e megfékeznie a győriek lendületét a DKKA-nak, s a második felvonás első tíz percében még csökkenteni is tudta hátrányát Gulyás Péter alakulata (27-14). Ekkor lépett rá a gázra ismét az ETO, mely újra elkezdte növelni előnyét, s végül kétszer annyi gólt szerzett, mint a Kohász, így kiütéses, 42-21-es sikerrel tartotta otthon a bajnoki pontokat.
Győri Audi ETO KC – DKKA 42-21 (23-8)
DKKA: Wéninger – Arany 4, Borgyos, Somionka 1, Kpodar 2, Lakatos P., Sallai 4. Csere: Krasznai (kapus), Szalai B., Luchies 2, Kellerman 5, Török, Gajdos, Gerháth K. 1, Agócs 1, Paróczy 1. Edző: Gulyás Péter.
A rovat további hírei: Sport
Átrobogott a PVSK-n a dunaújvárosi gyors
2025. okt. 20.
Végig hatalmas fölényben játszva aratott 10-0-s sikert a PVSK elleni vasárnapi bajnokin a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata az NB II-es pontvadászatban.
Kazincbarcikán kezdi a szezont a DKSE
2025. okt. 20.
A tavalyi bronzérmes Kazincbarcika otthonában vág neki a TippmixPro Férfi NBI Extraliga 2025/2026-os kiírásának a DKSE röplabda csapata hétfőn este nyolc órától.
Magabiztos DFC-siker idegenben
2025. okt. 19.
Már az első félidőben eldöntötte a három pont sorsát a Dunaújváros FC labdarúgó csapata a Szekszárd elleni bajnoki találkozón.
Túl van a pódiumedzésen a női tornászválogatott Jakartában
2025. okt. 19.
A női tornászválogatott sikerrel teljesítette pódiumedzését a 2025-ös torna-világbajnokságon Jakartában – számolt be Altorjai Sándor, a Magyar Torna Szövetség főtitkára.
Nem volt esélye Újpesten a DAB-nak
2025. okt. 19.
Az emberelőnyeit remekül kihasználó Újpest ötgólos győzelmet aratott a fáradtabban mozgó Acélbikák ellen a két gárda szombat esti mérkőzésén az Erste Ligában.
Idegenben szerepel a DFC
2025. okt. 18.
A Szekszárd elleni mérkőzéssel folytatja a harmadosztályú bajnokság küzdelemsorozatát a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap délután.
Két harmadig volt esélye a DAB-nak
2025. okt. 18.
Háromgólos vereséget szenvedtek a DAB jégkorongozói a DVTK otthonában lejátszott találkozón az Erste Liga péntek esti fordulójában.