Nem várt pofon hazai pályán (galériával)

spigott - 2024. szeptember 14. 7:30

Felejthető védekezéssel szenvedett hétgólos vereséget a Szombathely elleni hazai bajnokin a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttese pénteken este.

A Szombathely elleni hazai mérkőzéssel folytatta a bajnoki küzdelmeket a DKKA felnőtt női kézilabda csapata pénteken este. Együttesünk az MTK elleni vereséggel kezdte a szezont, s azon a találkozón elsősorban a rossz véghajrát okolhatták a mieink az eredményért. Éppen ezért most minden hazai érzelmű drukker abban bízott, hogy jó játékkal, győzelemmel tér vissza a látványos átalakuláson átesett sportcsarnokba a Kohász.

Rossz kezdésre rossz hajrá

Ehhez képest nagyon rosszul kezdődött a mérkőzés a mieink számára, mert hiába válaszolt Malovic korai találatára Arany, a következő öt percben sorozatban öt alkalommal mattolta a Kohász védelmét a szombathelyi alakulat, így Gulyás Péternek már a 7. perc elején muszáj volt időt kérnie (1-6). Bár jelentősen a folytatásra sem javultak fel kézilabdázóink, legalább annyit sikerült elérni, hogy nem nőtt a két gárda közti különbség, ám a 15. perchez érve még mindig csak négy gólnál járt együttesünk (4-10).

Ekkor kezdte valamelyest összekapni játékát a DKKA, mely támadásban is egyre többször találta meg a rést ellenfele védőfalán, így a következő hét percet 6-3-ra megnyerve felezte meg hátrányát (10-13). Ennél tovább azonban már nem tudtak zárkózni kézilabdázóink, sőt, a játékrész utolsó négy percében gyakorlatilag a meccs is eldőlt, ugyanis az említett időszakban a mieink képtelenek voltak kapuba találni, miközben a szombathelyiek megtették ezt ötször is, így a szünetre már 13-22-es állással vonultak a felek.

Nem volt esély a felzárkózásra

Óriási változás kellett volna a második félidőben ahhoz, hogy visszajöjjön a meccsbe együttesünk, mely persze a tetemes hátrány ellenére sem adta fel a küzdelmet, de hiába jött fel hat gólra többször is a játékrész elején, ennél tovább nem tudott zárkózni a vendégekre (18-24). Ugyan egyre több hiba csúszott a szombathelyiek játékába is, nem tudott élni az esélyekkel a Kohász, így a vendégek az 55. percig biztosan tartották hat-hétgólos előnyüket (24-30).

Végh Zoltán felvételei

Ekkor még egy elkeseredett kísérletet a felzárkózásra együttesünk, s vissza is jött négy találatra, de az utolsó percek megint az ellenfél számára alakultak jobban. A vendégek ugyanis egy újabb 3-0-s sorozattal zárták le a találkozót, s nem kis meglepetésre sima, 34-27-es győzelemmel vitték el a két pontot Dunaújvárosból.

DKKA – SZKKA 27-34 (13-22)

DKKA: Oguntoye - Arany 2, Borgyos 4, Somionka, Kpodar 1, Lakatos, Luchies 2. Csere: Wéninger (kapus), Szalai 2, Horváth A. 1, Gajdos 3, Sallai 2, Paróczy 2, Gerháth 3, Kellermann 5, Agócs. Vezetőedző: Gulyás Péter.

DKKA - SZKKA 27-34 (13-22)

DKKA - SZKKA 27-34 (13-22) - fotó:

DSTV: emlékeztek, kikapcsolódtak

2024. szep. 13.

A Dunaújvárosi Rendőrkapitányság és a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség múlt hét pénteken közösen rendezte meg a VI. Ongai Gábor Emléktornát. A résztvevő csapatok az egykori dunaújvárosi rendőrre a már hagyományos módon – sporttal emlékeztek. Hangkép.

Felemás hazai nyitány az utánpótlásnál

A DKKA U18-as csapata kikapott, az U20-asok viszont remek második félidei játékkal nyerték az Érd elleni korosztályos bajnoki találkozót.

Két DFVE-játékos a vb-csapatban

2024. szep. 12.

Kardos Dominika és Kardos Laura is tagja a magyar U18-as női vízilabda válogatottnak, mely szeptember 16-án kezdi meg szereplését a kínai világbajnokságon.

Elmarad a Csónakházak Nyílt Napja pénteken

A rossz idő miatt nem vesz részt pénteken a DKSE kajak-kenu szakosztálya a Csónakházak Nyílt Napján, melyet bő egy hét múlva rendeznek meg a Családi és Nyílt Nap keretein belül.

Készen állnak a rajtra az Erste Liga csapatai

2024. szep. 11.

A DAB hokisainál nem elvárás a rájátszás elérése, de igyekeznek a lehető legjobban szerepelni az Erste Liga 2024/2025-ös szezonjában.

Focival emlékeztek egykori társukra a rendőrök (galériával)

A Pálhalmai Büntetés-végrehajtási Intézet focicsapatának győzelmével ért véget a hatodik alkalommal megrendezett Ongai Gábor Emléktorna a vidámparki műfüves pályán.

Hazai és nemzetközi feladatok

2024. szep. 10.

Ezúttal nem sikerült dobogóra állnia Nyikos Veronikának a birkózók U20-as világbajnokságán.