A BL-ben kezdik a szezont vízilabdázóink

spigott - 2024. október 3. 15:00

Négy nagyon kemény mérkőzés vár a DFVE női vízilabda csapatára a Bajnokok Ligája kvalifikációs körében péntektől vasárnapig.

Kép: DO-archív

A bajnoki nyitányra még szűk egy hetet várnia kell a DFVE női vízilabda csapatáért szorítóknak, ám a Bajnokok Ligájában már komoly feladat vár együttesünkre, mely péntektől vasárnapig Hollandiában, Ede városában ugrik medencébe az első számú nemzetközi kupasorozat kvalifikációs körében.

Makszim Kordonszkij csapatára összesen négy találkozó vár a B-jelű csoportban, ahol a mieinken kívül két francia gárda, a Grand Nancy AC, a Lille UC, a holland Polar Bears, illetve BVSC-Zugló gárdája szerepel majd. Ugyan a küzdelmek már csütörtökön megkezdődnek, vízilabdázóink csak pénteken ugranak vízbe először, méghozzá a hollandok ellen, míg szombaton két összecsapás vár a DFVE-re, mely fél tizenkettőtől a BVSC, míg fél héttől a Nancy ellen méreti meg magát.

Sok pihenő ezt követően sem jut együttesünknek, mely vasárnap délelőtt tíz órától a Lille ellen zárja a csoportkört. A Bajnokok Ligája kvalifikációs szakaszából a csoportok első két helyezettje, illetve a legjobb harmadik jut tovább a következő körbe, míg a többiek az Európa Kupában folytatják tovább a nemzetközi kupaküzdelmeket.

Nagy izgalommal várja együttesünk fellépését a gárda edzője, Makszim Kordonszkij is, aki szerint nehéz meccsek várnak rájuk Hollandiában, de készen állnak a rájuk váró feladatokra.
– Az elmúlt időszakban összesen tizenegy barátságos mérkőzést játszottunk, szóval számunkra már megkezdődött a szezon, így azzal, hogy a Bajnokok Ligájában szerepelhetünk, csak még erősebbek leszünk. A BL-ben már nincsenek gyenge csapatok, maximum kevésbé tapasztaltabbak. Mindenkit nagyon komolyan kell vennünk, most még nem akarom megmondani, mire is számíthatunk, de biztos vagyok abban, hogy ez egy remek "show" lesz. Az biztos, hogy a klubnak már az érkezésem előtt is nagy ambíciói voltak, szóval készen álluk a bravúrokra.

A DFVE női vízilabdázóinak hétvégi menetrendje

2024. 10. 04. 20:30 Polar Bears – DFVE
2024. 10. 05. 11:30 BVSC-Zugló – DFVE
2024. 10. 05. 18:30 Grand Nancy AC – DFVE
2024. 10. 06. 10:00 Lille UC – DFVE

A rovat további hírei: Sport

Sikeres évet zártak a DKSE kajak-kenusai (galériával)

Sikeres évet zártak a DKSE kajak-kenusai (galériával)

2025. dec. 02.

Világbajnoki arannyal, rengeteg hazai és nemzetközi éremmel zárták a 2025-ös esztendőt a DKSE kajak-kenusai, így volt mit ünnepelni a szakosztály hétfő esti évzáró ünnepségén.

DSTV: kiváló tornászt köszöntöttek

DSTV: kiváló tornászt köszöntöttek

2025. dec. 02.

Elégedetten tekintett vissza a jó Európa-bajnoki és világbajnoki szereplést hozó 2025-ös esztendőre a DKSE kiváló tornásza, Mayer Gréta. A dunaújvárosi kiválóságot Barta Endre alpolgármester is köszöntötte múlt csütörtöki edzés alkalmával. Hangkép.

Óriási sikert hozott a II. Adventi Fitnesz Fesztivál

Óriási sikert hozott a II. Adventi Fitnesz Fesztivál

2025. dec. 02.

Remek oktatók, pörgős edzések, erős jótékonysági szál és egy parádés finálé: második alkalommal rendezték meg az Adventi Fitnesz Fesztivált, melyről ezúttal is felejthetetlen élményekkel tértek haza a résztvevők.

Fontos meccs vár az Acélbikákra

Fontos meccs vár az Acélbikákra

2025. dec. 02.

A FEHA19 elleni székesfehérvári mérkőzéssel folytatja az Erste Liga alapszakaszát a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata ma este fél héttől.

Hétgólos siker Svájc ellen, négy pontot visz a középdöntőbe a magyar válogatott

Hétgólos siker Svájc ellen, négy pontot visz a középdöntőbe a magyar válogatott

2025. dec. 02.

Az Európa-bajnoki bronzérmes magyar válogatott 32-25-re legyőzte az újonc svájci csapatot hétfőn a női kézilabda-világbajnokság csoportkörének utolsó fordulójában a hollandiai 's-Hertogenboschban, így a maximális négy pontot viszi magával a rotterdami középdöntőbe.

Játékkal emlékeztek egykori társukra a dartsosok

Játékkal emlékeztek egykori társukra a dartsosok

2025. dec. 01.

Jó hangulatban, óriási létszám mellett rendezte meg a III. Győri Tamás Páros Emlékversenyt a Dunaújvárosi Darts Club a mögöttünk hagyott hétvégén.

Itthon bizonyíthattak a tollaslabdázók

Itthon bizonyíthattak a tollaslabdázók

2025. dec. 01.

Jól szerepeltek a Danubius KSE tollaslabdázói a Szent Pantaleimon iskola tornatermében megrendezett hétvégi házibajnokságon.