Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 19. József, Bánk
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Folyamatos az igény, várják a véradókat

Közélet
véradás
segítségnyújtás
Magyar Vöröskereszt

facebook megosztás

Öcaline - 2025. feb. 02., 08:30

Remek közösségi események sorával, új helyszínekkel csalogatják a véradókat februárban. A fő csapásirány változatlan: a vér csak vérrel pótolható, aki önkéntesnek szegődik, három embertársa életét menti meg!

A tél utolsó hónapjában is kitart az aktív donortoborzás, hangsúlyozta lapunknak Feth Katalin, a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezetének vezetője, aki azonban az évkezdés nehézségeiről is beszámolt lapunknak.

Sok egység pótlása a feladat

Mint megtudtuk, a karitatív akciókkal, közösségi programokkal súlyosbított december után az év első hónapja mindig csöndesebb, de idén további gond is sok fejtörést okoz a véradások szervezőinek, árulta el Feth Katalin:
– Az évzáró, ünnepekkel, köszöntésekkel és nemes kezdeményezésekkel zsúfolt hónap után visszatérő tapasztalat, hogy a január csöndesebb – nincs ez másként a véradások terén sem. Pedig az egészségügy vérigénye sosem csökken, vagyis folyamatosan szükség van az önkéntesek aktivitására, a fiatalok beállására, új véradók megjelenésére. Szerencsére egyre többen ismerik föl, hogy vért adni menő, ugyanakkor idén egy jelentős problémával is szembesültünk: a vasmű „kiesése” miatt nagyon sok egység vér hiányzik – ezek pótlása elsőrendű feladat. Innen is arra buzdítok mindenkit, hogy aki csak tud, csatlakozzon a véradók lelkes és jólelkű közösségéhez! Mindenkit várunk alkalmainkra!

Új helyszíntől a vámpírkastélyig

Természetesen ezekből a következő hónapban sem lesz hiány, ráadásul több örvendetes fejleményről is beszámolt a területi szervezet vezetője:
– Nagy örömünkre stabil helyszín lett az iváncsai SK On Hungary Kft., itt már visszatérő alkalmunk lesz februárban. Hadd büszkélkedjek azzal, hogy újabb bázis is debütál az előttünk álló hónapban: a kultúra, ezen belül a muzsika barátait várjuk a Sándor Frigyes Zeneiskolában rendezendő véradásra – reméljük, amilyen sikeres volt a Bartókban rendezett gála, olyan nagy lelkesedéssel vállalják a csapolást a Bartók Béla utcai intézményben. És ha már kitelepülések, nagyon készülünk az immár hagyományos farsangi véradásra az MMK-ban. És az intézmény is különleges akciót időzített az alkalomra: a napokban a véradás fontosságára hívták föl a vendégek figyelmét az ház új kezdeményezése, a szabadulószoba keretében. A látogatók stílszerűen a vámpírok kastélyából menekülhettek – remek volt a hangulat, és örülünk, hogy sikerült népszerűsíteni a február második felében esedékes jelmezes-maszkos alkalmat is!

Itt a februári alkalmak listája, minden csepp vér számít!

Mint a fentiekből is kiderül, a vérigény nem csökken, így a soron következő hónap donortoborzó menetrendjét is diszkrét biztatásnak szánjuk: aki teheti, csatlakozzon az önkéntes véradók menő csapatához!

február 4., kedd 14-17 óra – Nagyvenyim Könyvtár (Fő utca 16/1.) 
február 6., csütörtök 8-10 óra – Vérellátó (Vasmű út 10.)
február 11., kedd 14-17 óra – Sándor Frigyes Zeneiskola (Bartók Béla utca 6.)
február 13., csütörtök 7-11 óra – DAK Sándorháza
február 18., kedd 10-13 óra – SK On Hungary Kft. (Iváncsa Ipari park – zárt véradás) 
február 20., csütörtök 14-18 óra – Farsangi véradás az MMK-ban (Apáczai Csere János utca 11.)
február 25., kedd 13-15 óra – Civil véradás a Vérellátóban (Vasmű út 10.)
február 27., csütörtök 8-10 óra – Vérellátó (Vasmű út 10.)

Vért adni februárban is menő – nagyon kell a segítség, nagyon várják az önkénteseket!

(Címlap- és nyitókép: Végh Zoltán; belső oldali fotó: MMK)

A rovat további hírei: Közélet

A kiberbiztonságról a Római Civil Házban

2026. már. 19.

Kiss Dénes, a Dunaújvárosi Rendőrkapitányság bűnmegelőzési alosztályvezetője rendszeresen tart különböző témájú előadásokat a fiatalabb és idősebb generációknak. A legutóbbi program célközönsége elsősorban nyugdíjas korosztály volt – újfent fókuszba került a kiberbiztonság.

DSTV: tiszta környezetért Dunaújvárosban

2026. már. 19.

A héten is folytatódott a városi közterületek és parkolók menetrendszerű takarítása. A munkálatok a piac környékén zajlanak, Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester választókörzetében. Hangkép.

Rangos elismerés az elhivatott munkáért

2026. már. 18.

Kitüntetést vehetett át március 15. alkalmából Orosz Csaba, városunk önkormányzati képviselője. Az Emléktárgy történelmi, Árpád-házi zászlót ábrázol, az elismerést a Honvédelmi Minisztérium haderőfejlesztésért és védelempolitikáért felelős államtitkár adta át a képviselőnek.

Új szakképzési bázis épül Dunaújvárosban

2026. már. 18.

A Dunaújvárosi Szakképzési Centrum (DSZC) Lajos király körúti bázisán időkapszula elhelyezésével ünnepelték az új ágazati központ megszületését. Mint a témával foglalkozó sajtótájékoztatón elhangzott, a megvalósuló fejlesztés kiemelt jelentőségű a városi és a környező településeken élő fiatalok számára.

Sok fotóst megihletett a téli szürkeség

2026. már. 18.

A napokban lezárult a „Dunaújváros fái a négy évszakban” című fotópályázat téli ciklusa. A rideg szürkeség is sok alkotót szólított meg – de a ciklus díjátadóján kiderült, sokan készülnek már a Föld napján tartandó „nagydöntőre”, valamint a közönségszavazásra is. 

„Tiszta udvar, rendes ház” a Technikumban

2026. már. 18.

A héten is folytatódott a városi közterületek és parkolók menetrendszerű takarítása. A munkálatok a piac környékén folytatódtak, Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester választókörzetében.

Virágok váltják majd a választási plakátokat

2026. már. 17.

Az egyik legnépszerűbb kampánytechnikai eszköz a különböző formájú és méretű plakátok használata. A választások környékén a helyhatósági vagy országgyűlési választásokon induló pártok és szervezetek – a jelöltekkel egyetemben – néha valósággal elárasztják a köztereket. 

  • További hírek

Friss hírek

  1. DSTV: mozgalmas iskolai napok

  2. A kiberbiztonságról a Római Civil Házban

  3. DSTV: újra zenélt a cukrászda

  4. Két vereség a megyei rivális ellen

  5. Megállíthatatlanul terjed a netes csalás

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: mozgalmas iskolai napok

DSTV: mozgalmas iskolai napok

Embedded thumbnail for DSTV: újra zenélt a cukrászda

DSTV: újra zenélt a cukrászda

Embedded thumbnail for DSTV: tiszta környezetért Dunaújvárosban

DSTV: tiszta környezetért Dunaújvárosban

Top hírek

  1. Így ünnepelte március 15-ét a város (galéria)

  2. Választás 2026: már végleges a szavazólap

  3. Konyhatűzhöz riasztották a lánglovagokat

  4. Új szakképzési bázis épül Dunaújvárosban

  5. „Tiszta udvar, rendes ház” a Technikumban

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 10. szám - 2026.03.13.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő