Csak a szépítésre volt erő

spigott - 2025. július 31. 7:30

Nagyot küzdött, de négy szettben vereséget szenvedett a bolgárok elleni mérkőzésen a magyar U16-os fiú röplabda válogatott a korosztályos Európa-bajnokságon.

Bulgária ellen folytatta a korosztályos Európa-bajnokságot a dunaújvárosi Szőke Milánnal felálló magyar U16-os fiú röplabda válogatott szerdán délután.

A mérkőzést az esélyesebb bolgárok kezdték erősebben, a nyitó felvonás elején hamar elléptek 5-1-re, és három-négypontos előnyüket a szett derekáig tartották is (12-16).  Bár fiataljaink becsülettel küzdöttek, mégis kisebb hullámvölgybe kerültek, amit sorozatban szerzett három ponttal bosszult meg az ellenfél, mely innentől már biztosan tartotta előnyét, és 25-17-re be is húzta az első felvonást.

A második szett lényegesen nagyobb csatát hozott, melyben előbb a mieink, majd a bolgárok álltak jobban egy-két ponttal. Gyurkó Sándor csapata a szett derekához közeledve újra komolyabb hátrányba került, de 10-16-ról iv visszajött a meccsbe, s többször volt esélye az egyenlítésre is. A mieinknek azonban nem sikerült átlépni árnyékukat, így a szoros véghajrát jobban bírta vetélytársuk, mely 25-23-ra megnyert a második szettet is.

Képek forrása: cev.eu

A mieink becsületére váljék, hogy kétszettes hátrányban sem adták fel a küzdelmet, s a harmadik felvonásban gyorsan magukhoz ragadták a kezdeményezést, majd 7-5 után egy 5-0-s sorozattal hagyták faképnél ellenfelüket (12-5). Hiába próbálkozott a bolgár alakulat, innentől kézben tartotta a játékot a magyar csapat, mely remek játékkal növelte tovább előnyét és egy nagyon sima, 25-16-re megnyert játszmával szépített.

Az újabb térfélcserét követően összekapta magát az ellenfél is, mely hamar vezetést szerzett, s két-hárompontos fórját sokáig tartotta is. A magyar csapat ugyan 8-8-nál utolérte vetélytársát, majd hiába loholt ellenfele nyomában 13-15-ig, ekkor újra ellépett öt egységgel a bolgár alakulat, mely innentől már biztosan őrizte előnyét, és 25-21-es szettsikerrel zárta le a mérkőzést.

Magyarország – Bulgária 1-3 (-17, -23, 16, -21)

Az U16-os válogatott kerete: Szőke Milán, Koncz Ágoston, Tari Bence, Molnár Lehel, Gazdik Mihály, Draskóczy Ede, Cseri Levente, Kocsis Vince, Bartha Soma, Vincze Márk, Sári Balázs, Bánhalmi Péter, Balai Bernát, Bíró Ádám. Szövetségi kapitány: Gyurkó Sándor.

A rovat további hírei: Sport

Remek DAB-siker Debrecenben

Remek DAB-siker Debrecenben

2025. szep. 15.

Hosszabbítás után aratott 5-4-es győzelmet Debrecenben a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata az Erste Liga vasárnap esti fordulójában.

Férfi vízilabda Eb – nehéz ágon a magyar válogatott

Férfi vízilabda Eb – nehéz ágon a magyar válogatott

2025. szep. 14.

A világbajnoki ezüstérmes magyar válogatott Montenegró, Franciaország és Málta együttesével került össze a férfi vízilabda Európa-bajnokság csoportjainak szombati sorsolásán.

Hazai vereség a gólzáporban

Hazai vereség a gólzáporban

2025. szep. 14.

Hiába szerzett harmincnégy gólt a tavalyi bronzérmes ellen, végül 34-43-as vereséget szenvedett a vendég Esztergomtól a DKKA felnőtt női kézilabda csapata a bajnokság második fordulójában szombaton este.

Világkupa-főpróba és válogató a vb-re

Világkupa-főpróba és válogató a vb-re

2025. szep. 13.

Három dunaújvárosi versenyző is részt vesz a tornászok szombathelyi világkupáján, mely egyben válogatót is jelent az októberi világbajnokságra.

A remek kezdés ellenére kikapott a DAB

A remek kezdés ellenére kikapott a DAB

2025. szep. 13.

Hiába vezetett bő két perc elteltével már két góllal, végül 6-2-es vereséget szenvedett Miskolcon a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata az Erste Liga pénteki nyitányán.

Felszabadult, jó játékban bízva

Felszabadult, jó játékban bízva

2025. szep. 12.

A tavalyi harmadik Esztergom elleni hazai összecsapással folytatja a bajnoki küzdelmeket a DKKA felnőtt női kézilabda csapata szombaton délután öt órától.

DSTV: sporttal az ovisokért

DSTV: sporttal az ovisokért

2025. szep. 12.

Dunaújvárosban jól tudjuk, a jó cél érdekében képes megmozdulni a város. Szó szerint. Emlékeznek még a Jót, Fut a Város – Dunaújváros rendezvényre? A közösségi megmozdulás nyomán nagyon sok támogató fogott össze, hogy kialakíthassanak egy különleges szobát az Aprók Háza Tagóvodában. Hangkép.