Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2025. dec. 19. Viola
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Vízilabda: könnyedén a négy közé

Sport
DFVE
Magyar Kupa
női vízilabda
vízilabda
győzelem

facebook megosztás

Minden mérkőzését magabiztosan nyerve jutott a Magyar Kupa legjobb négy együttese közé a DFVE női vízilabda csapata, mely Szegeden vendégszerepelt a hétvégén a sorozat selejtezőjében, ahol Mihók Attila fiatal gárdája négyszer is győztesen szállhatott ki a medencéből.

Szegeden, a Magyar Kupa csoportmérkőzésein ugrott medencébe szombaton, valamint ma a DFVE női vízilabda együttes, melynek eltökélt célja volt, hogy megszerezze a döntőbe jutáshoz szükséges első két hely valamelyikét az ötcsapatos csoportban.
Mihók Attila tanítványainak ehhez legalább három ellenfelüket le kellett győzni a megméretésen, de a papírforma alapján ez egyáltalán nem tűnt megoldhatatlan feladatnak. A mieink a Kópé-UVSE ellen kezdték meg szereplésüket a selejtezőben, s a várakozásoknak megfelelő könnyed győzelmet arattak vetélytársuk felett. Brávik Fruzsináék már a félidei szünethez érve hat góllal vezettek (7-1), melyhez a térfélcsere után további kilenctalálatnyi különbséget pakoltak hozzá, így végül 18-3-ra nyerték az összecsapást.
A szombati nap második mérkőzése már sokkal nehezebbnek ígérkezett, hiszen a ZF Eger elleni csatában nem igazán lehetett egyértelmű esélyest kikiáltani. A mieink azonban esélyt sem adtak ellenfelüknek, s az első, a negyedik felvonást egy találattal, míg a másodikat három góllal megnyerték, ami egyben azt is jelentette, hogy 13-6-os sikerrel léptek hatalmasat a továbbjutás kivívása felé. A mieink győzelmének kulcsa a kiváló védekezés hátrányos volt, mivel az egriek tizenhárom emberfórból mindössze két alkalommal tudták bevenni a DFVE kapuját.
A vasárnap késő délelőtti találkozón már az volt a tét együttesünk számára, hogy egy újabb győzelemmel biztosítsa be továbbjutását. Ehhez a KESI gárdáját kellett felülmúlnia a mieinknek, akik könnyedén meg is oldották a kötelező feladatot. Főiskolásaink az első etapot is simán nyerték, de a másodikban kilenc szerzett góllal szomorították ellenfelüket (13-2), mely a mérkőzés második felében sem tudta tartani a mieink tempóját, így a Mihók-csapat végül 21-3-as győzelemmel jutott be a sorozat legjobb négy együttese közé. A nap utolsó találkozója már nem sok téttel bírt, ám együttesünk ekkor sem engedett ki, s ugyan az első etapot még egálra hozta a házigazdákkal, a folytatásban már nem ismert kegyelmet, s 18-11-es győzelemmel őrizte meg hibátlan mutatóját.

Eredmények:
DFVE – Kópé-UVSE 18-3 (3-0, 4-1, 7-2, 4-0)
DFVE – ZF Eger 13-6 (3-2, 4-1, 4-2, 2-1)
DFVE – KESI 21-3 (4-1, 9-1, 3-0, 5-1)
DFVE – SZNVE 18-11 (3-3, 4-1, 5-4, 6-3)

A csoport végeredménye: 1. DFVE 12 pont, 2. ZF Eger 9 pont, 3. SZNVE 6 pont, 4. Kópé UVSE 3 pont, 5. KESI 0 pont.

doszerk - 2014. okt. 12.

A rovat további hírei: Sport

Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

2025. dec. 18.

Remek hangulatú évzáró ünnepséggel búcsúzott el a 2025-ös esztendőtől a DKSE birkózó szakosztálya a Gurics György Birkózó Centrumban szerdán este.

DSTV: évet zárt a DKSE is

DSTV: évet zárt a DKSE is

2025. dec. 18.

Az év végéhez közeledve Dunaújváros egyesületei és szakosztályai rendre megtartják a hagyományos évzáróikat. Remek hangulatban ünnepelte meg a mögötte hagyott sikeres esztendőt a Dunaújvárosi Központi Sportegyesület közössége is. Hangkép.

Czifra Lili lett a legjobb női tornász

Czifra Lili lett a legjobb női tornász

2025. dec. 18.

A Dunaújvárosi Központi Sportegyesület kiválóságát, az Európa-bajnoki ezüstérmes Czifra Bettina Lilit választotta a 2025-ös év legjobb női tornászának a Magyar Torna Szövetség. Gratulálunk!

DSTV: köszönet a kiválóságoknak

DSTV: köszönet a kiválóságoknak

2025. dec. 17.

Az idei esztendőben sem maradt el a legjobbak elismerése. A hazai és nemzetközi mezőnyben sikeresen teljesítő sportolókat, illetve edzőiket köszöntötte városunk vezetése a Városháza "C" szárnyának dísztermében. Hangkép.

Jobban kezdett és jobban is hajrázott a DEAC

Jobban kezdett és jobban is hajrázott a DEAC

2025. dec. 17.

A felejthető kezdés után nagyot küzdött a DKSE röplabda csapata a DEAC otthonában, de a házigazdák végül 3-0-s győzelemmel gyűjtötték be a három pontot kedden este.

Golovin Vlagyimir szerint idén elmaradt a csoda

Golovin Vlagyimir szerint idén elmaradt a csoda

2025. dec. 16.

Elmaradt a csoda és döntő részben a hullámzó teljesítmény miatt végzett a hetedik helyen a magyar női kézilabda-válogatott a vasárnap zárult holland-német közös rendezésű világbajnokságon Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány szerint.

Debrecenbe látogat a DKSE

Debrecenbe látogat a DKSE

2025. dec. 16.

Újra hazai pályájától távol lép pályára a DKSE röplabda csapata a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának tizedik fordulójában ma este nyolc órától.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Változatos, jótét adománnyal tarkított volt a Pannon Oktatási Központ karácsonya

  2. Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

  3. DSTV: évet zárt a DKSE is

  4. Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

  5. A szeretet ünnepe mindenkihez szól

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: évet zárt a DKSE is

DSTV: évet zárt a DKSE is

Embedded thumbnail for DSTV: együtt a szertelenségért

DSTV: együtt a szertelenségért

Embedded thumbnail for DSTV: köszönet a kiválóságoknak

DSTV: köszönet a kiválóságoknak

Top hírek

  1. Lakástűz a Szabadság úton

  2. Rendőrkézen a rongálók – egyiküket rablással is gyanúsítják!

  3. Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

  4. Dunaújváros Kedvence 2025 – már lehet voksolni!

  5. Adventi varázslat a Viadana Kamarakórussal

Galéria

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

DKSE évzáró (2025) - fotó:

DKSE évzáró (2025)

Sportolók köszöntése (2025) - fotó:

Sportolók köszöntése (2025)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 49. szám - 2025.12.12.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő