Rák Jóska ismét berobog a traktorral!
Hatalmas sikert aratott Háy János, Rák Jóska című darabjának premierje a Bartók Kamaraszínházban, melyet holnap újra műsorra tűznek. Kiváló húsvéti kikapcsolódás, aki teheti menjen el a Bartókba!
Valamikor 1990 környékén járunk Felsőfaluban, Budapesttől jó messze. Nincsenek már elvtársak, nincs már olyan, hogy április negyedike, de az áskálódás, helyezkedés, meg az egyszerű népek hétköznapi gondjai két kocsmázás között azért megmaradtak. Pálos Pityu (Pataki Ferenc), a jelenlegi polgármester és Büki Lajos (Őze Áron), egykori tsz-elnök gyanúsan jól jöttek ki a rendszerváltás okozta kavarodásból és most elhatározzák, hogy kiemelik a többi falu közül otthonukat és előadnak egy színdarabot. A Hamletre esik a választásuk, de a nem túl csavaros észjárású helyiek kedvéért egy leegyszerűsített változatot próbálnak, miközben a címszereplő Rák Jóska (Jászberényi Gábor) a való életben is hasonló áskálódással kénytelen szembenézni, mint az általa alakított hős.
A hónapban ez lesz az utolsó Rák Jóska, így aki nem akar hosszabb időt várni, míg újra műsorra tűzik a darabot, az ne hagyja ki ezt a lehetőséget, menjen és nevessen nagyokat, kapcsolódjon ki a hosszú hétvége előestéjén.
A rovat további hírei: Kultúra
Hamarosan újra startol a Zenélő Cukrászda sorozata
2025. szep. 03.
Nem várhatnak tovább az édes élmények, immár a negyedik évad kezdődik a Vasmű úti egységben – pénteken délután várják a vendégeket. Ráadásul rendhagyó nyitánnyal csalogatnak!
DSTV: díszes tál lett a hónap műtárgya a múzeumban
2025. szep. 03.
Folytatódott az Intercisa Múzeum gyűjteményének kincseit bemutató népszerű sorozat, derül ki a DSTV összegzéséből. A hónap műtárgya ezúttal egy díszes salátástál lett – érdekes jellemzőit Kronászt Margit történész-muzeológus vázolta. Hangkép.
Különleges koncertmenü és sok kiegészítő program csalogat a KönyvTér kavalkádjába
2025. szep. 02.
A részletes programot már összegeztük,. ezúttal a Városháza téren szombaton esedékes minifesztivál gazdag zenei kínálatáről, valamint a kísérő eseményeiről ejtünk szó! És persze mindenkit biztatunk a személyes jelenlétre: napsütés, jó idő, remek produkciók sora, irány a KönyvTér!
DSTV: a színek szabadsága a Restiben
2025. aug. 30.
Folytatódott a bemutatók sora a Resti Bisztróban, derül ki a DSTV összegzéséből. A Rosti iskola diákjainak alkotásaiból rendezett kiállítások után ezúttal Komli Tünde önálló tárlatát láthatják a Vasmű úti egység vendégei A szabadság színei címmel. Hangkép.
Vastaps a Vasasnak a belgiumi fesztiválon
2025. aug. 29.
Komoly sikereket aratott a fellépéseken, táncházban ismertette a magyar folklórkincs alapjait, és nem mellékesen városunk hírnevét is öregbítette Belgiumban a Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes. Csapatunk a közelmúltban vendégszerepelt a Westerlo-i Nemzetközi Folklórfesztiválon – csodás élmény volt!
Nyárbúcsúztató koncert a Petőfi Művészeti Ligetben
2025. aug. 28.
Szép élmény ígéretével várja a muzsika híveit a Bartók Kamaraszínház: nyárbúcsúztató, egyúttal évadnyitó koncertet rendeznek a Petőfi Művészeti Ligetben – Ács Dominika főszereplésével. Lélegezz fel – mindenkit várnak szombaton este!
DSTV: nyári könyvélmények a könyvtárból
2025. aug. 27.
Miközben javában készülnek a KönyvTér forgatagára, a nyár sem telt programok nélkül a József Attila Könyvtárban, derül ki a DSTV összegzéséből. Az intézmény nyári nyitvatartással, de folyamatosan tárt kapukkal várta a betű barátait – az időszak újdonságairól is szó esik a riportban. Hangkép.