Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2025. dec. 19. Viola
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Magabiztos győzelmet aratott a Dunaferr

Sport
Dunaferr DUE Renalpin FC
bajnokság
Dunaújváros
futsal
győzelem

facebook megosztás

A második félidőben mutatott gólerős játékának köszönhetően megérdemelten győzte le a Nyírgyulaj gárdáját a Dunaferr DUE Renalpin FC futsal csapata a bajnoki rájátszás hétfő esti fordulójában.

A rájátszás A csoportjának második helyének bebiztosítása volt a célja a Duanaferr DUE Renalpin FC futsal csapatának a mai, Nyírgyulaj elleni hazai mérkőzésen. Az összecsapást nyugodtan nevezhettük rangadónak is, hiszen a két együttes között csupán két pont volt a különbség, így sikerük esetén még a vendégeknek is volt esélyük odaérniük a dobogó második fokára. A hazaiak helyzetét nehezítette, hogy a középszakaszt eddig igen nyögvenyelősen teljesítették, ráadásul több játékos sérüléssel bajlódott. Most is volt hiányzó, de ettől függetlenül a meccs a Dunaferr számára a kötelező győzelem kategóriájába tartozott. Meglepő módon a vendégek kezdték agilisabban az összecsapást. Sánta kétszer egymás után vette célba kapunkat, szerencsére azonban Németh Péter helyezkedett kiválóan, és hárította a próbálkozásokat. A következő akciónk végén a megszerzett labdából indult villámgyorsan a Nyírgyulaj, melynek végén ismét Németh mutatta be klasszisát, aki egymaga oldotta meg feladatát.

A harmadik percben jutott el először a vendég kapuig a Dunaferr, és egyből hatalmas helyzetet dolgozott ki. Ezúttal Fekete Róbert dolgozta meg az ellenfél védőit, majd jól helyezett lövése a felső lécet találta telibe. A jó iramú találkozón Klushyn dolgoztatta meg Rigó kapust, aki lábban tisztázott, majd Fekete ziccerét a visszafutó Orosz hárította. A folytatásban mindkét kapu veszélyben volt. Faragó célzott pontatlanul, majd Pallai kapus mentett kiváló mozdulattal egy remekbe szabott újvárosi akció végén, amely Hosszú Ádámtól indult, és Varga Csaba lövéssel fejeződött be. A 10. percben ismét Rigó reflexeire volt szükség, aki Slivchenko próbálkozását védte lábbal, majd a túloldalon Pál Patrik és Hosszú Ádám kísérletei nem találták el a kaput.

A következő akciónk közepén sajnálatos sérülés történt. Hosszú tört előre, akit csak szabálytalanul tudtak megállítani a vendég védők, aminek a vége fejsérülés lett. Az ápolást követően Nagy távoli próbálkozását tornázta szögletre Rigó László, majd ismét a hazai kapusra volt szükség, aki ezúttal Gömze lövését bravúrral hárította. A 17. percben jártunk, amikor a hazai mester időt kért egy sarokrúgás előtt. Az ott hallottakat olyan jól megvalósították a fiaink, hogy abból megszületett a vezető gól. Szeghy Szabolcs tekert pontosan Fekete Róberthez, aki látványos mozdulattal helyezte a labdát a kapuba (1-0). A Nyírgyulaj szinte a középkezdés után egyenlíthetett volna. Nagy hatalmas bombáját Rigó védte, aki egy perccel később önfeláldozóan lépett bele a duplázó Nagy Bence sistergős lövésébe.

A térfélcserét követően a vendégek léptek fel támadóbb felfogásban. Nagy Imre, majd Gömze dolgoztatta Rigó kapust, míg a túloldalon Pallai védte Hosszú lövését. Gömze azonban nem adta fel, és tíz méterről küldte jó erővel a labdát a kapunkra, amely Rigó ölében halt el. A folytatásban sikerült átvenni az irányítást, de a passzolgatásainknak ekkor még nem volt eredménye. A 32. percben azonban már igen. Ekkor Szeghy volt ismét az előkészítő, és a nagyon pontosan érkező Fekete Róbert a befejező (2-0). A következő percben megfogyatkozott a Nyírgyulaj, amikor Oroszt állították ki piros lappal. Ezt szinte azonnal kihasználta a Dunaferr, ám ezúttal a mindkét kapufát eltaláló labda, melyet Fekete küldött kapura, kifelé pattant. A hatalmas helyzet után Hosszú mutatott be remek szólót, melynek a végén átlőtte az előtte álló védelmet, és labdája megállíthatatlanul vágódott a hálóba (3-0). A meccs hajrájában vészkapussal játszott a Nyírgyulaj, több helyzetet kidolgozva, de a remek napot kifogó Rigó László eszén egyik játékos sem tudott túl járni. A végén a hazaiak örülhettek, akik ezzel a győzelemmel bebiztosították második helyüket a csoportban.

Dunaferr DUE Renalpin FC – Nyírgyulaj KSE 3-0 (1-0)

Dunaferr DUE Renalpin FC: Rigó László - Németh Péter, Pál Patrik, Fekete Róbert 2, Hosszú Ádám 1. Csere: Cseresnyés Alex és Reveland Zoltán (kapusok) - Oroszi László Krisztián, Horváth Norbert, Schrancz Balázs, Szeghy Szabolcs Géza, Boldizsár Csaba, Varga Csaba, Szabó Tibor. Vezetőedző: Takó Csaba.

Nyírgyulaj KSE: Pallai Gábor - Klushyn Anton, Sánta János Attila, Nagy Imre, Siska Gergő. Csere: Opre Rajmund - Slivchenko Oleksandr, Angyalos András, Tóth Béla Bence, Nagy Bence, Gömze Antal, Orosz Dániel, Szabó Ádám, Faragó Lajos. Vezetőedző: Lovas Norbert.

Szárszó Lajos - 2018. máj. 07.

A rovat további hírei: Sport

Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

2025. dec. 18.

Remek hangulatú évzáró ünnepséggel búcsúzott el a 2025-ös esztendőtől a DKSE birkózó szakosztálya a Gurics György Birkózó Centrumban szerdán este.

DSTV: évet zárt a DKSE is

DSTV: évet zárt a DKSE is

2025. dec. 18.

Az év végéhez közeledve Dunaújváros egyesületei és szakosztályai rendre megtartják a hagyományos évzáróikat. Remek hangulatban ünnepelte meg a mögötte hagyott sikeres esztendőt a Dunaújvárosi Központi Sportegyesület közössége is. Hangkép.

Czifra Lili lett a legjobb női tornász

Czifra Lili lett a legjobb női tornász

2025. dec. 18.

A Dunaújvárosi Központi Sportegyesület kiválóságát, az Európa-bajnoki ezüstérmes Czifra Bettina Lilit választotta a 2025-ös év legjobb női tornászának a Magyar Torna Szövetség. Gratulálunk!

DSTV: köszönet a kiválóságoknak

DSTV: köszönet a kiválóságoknak

2025. dec. 17.

Az idei esztendőben sem maradt el a legjobbak elismerése. A hazai és nemzetközi mezőnyben sikeresen teljesítő sportolókat, illetve edzőiket köszöntötte városunk vezetése a Városháza "C" szárnyának dísztermében. Hangkép.

Jobban kezdett és jobban is hajrázott a DEAC

Jobban kezdett és jobban is hajrázott a DEAC

2025. dec. 17.

A felejthető kezdés után nagyot küzdött a DKSE röplabda csapata a DEAC otthonában, de a házigazdák végül 3-0-s győzelemmel gyűjtötték be a három pontot kedden este.

Golovin Vlagyimir szerint idén elmaradt a csoda

Golovin Vlagyimir szerint idén elmaradt a csoda

2025. dec. 16.

Elmaradt a csoda és döntő részben a hullámzó teljesítmény miatt végzett a hetedik helyen a magyar női kézilabda-válogatott a vasárnap zárult holland-német közös rendezésű világbajnokságon Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány szerint.

Debrecenbe látogat a DKSE

Debrecenbe látogat a DKSE

2025. dec. 16.

Újra hazai pályájától távol lép pályára a DKSE röplabda csapata a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának tizedik fordulójában ma este nyolc órától.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Változatos, jótét adománnyal tarkított volt a Pannon Oktatási Központ karácsonya

  2. Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

  3. DSTV: évet zárt a DKSE is

  4. Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

  5. A szeretet ünnepe mindenkihez szól

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: évet zárt a DKSE is

DSTV: évet zárt a DKSE is

Embedded thumbnail for DSTV: együtt a szertelenségért

DSTV: együtt a szertelenségért

Embedded thumbnail for DSTV: köszönet a kiválóságoknak

DSTV: köszönet a kiválóságoknak

Top hírek

  1. Lakástűz a Szabadság úton

  2. Rendőrkézen a rongálók – egyiküket rablással is gyanúsítják!

  3. Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

  4. Dunaújváros Kedvence 2025 – már lehet voksolni!

  5. Adventi varázslat a Viadana Kamarakórussal

Galéria

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

DKSE évzáró (2025) - fotó:

DKSE évzáró (2025)

Sportolók köszöntése (2025) - fotó:

Sportolók köszöntése (2025)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 49. szám - 2025.12.12.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő