A második hely még elérhető

doszerk - 2019. február 13. 8:08

Bíró Attila szövetségi kapitány szerint megérdemelte volna a döntetlent a magyar női vízilabda válogatott az Európa-bajnok elleni hazai mérkőzésen.

Mint arról beszámoltunk, egygólos, 11-10-es vereséget szenvedett hazai környezetben a hollandok elleni Világliga és Európa Kupa-selejtezőn a magyar női vízilabda válogatott. A két dunaújvárosi játékossal, Gurisatti Grétával és Vályi Vandával felálló csapat nagyon rosszul kezdte a találkozót, s bár 4-0-s hátrányból is felállt, majd a hajrában egyenlített, az utolsó percben egy figyelmetlenség miatt gólt kapott, így nem sikerült pontot szereznie az Európa-bajnok ellen. Mivel a nap másik találkozóján az olaszok simán, hat góllal nyertek Franciaországban, eldőlt, hogy az utolsó forduló eredményeitől függetlenül az olasz válogatott nyerte a csoportot, míg a mieink maximum a második helyre futhatnak már csak be.

Képek forrása: mvlsz.hu (Madar Dávid felvétele)

Természetesen nem volt elégedett a vereség után Bíró Attila szövetségi kapitány, aki a Magyar Vízilabda Szövetség honlapján elemezte a látottakat, s elárulta azt is, hogy mi hiányzott a remélt győzelemhez.

- Fékezett habzású mosóporként üzemeltünk az első két negyedben, gyakorlatilag akkor ellenkező előjellel ugyanaz történt, mint Hollandiában. Ott mi nőttünk úgy föléjük, mint ők most fölénk. A harmadik-negyedik negyedet megnyertük, egy fokkal jobb volt a játék is. Nyilván még nagyobb energiákat mozgósítottunk ezért, elkezdett működni a játék, ám nagyon nehéz megfordítani a három-négygólos hátrányt. A döntetlent megérdemeltük volna, de ez ilyen, sokkal több jó egyéni teljesítmény kellett volna, fogalmazott a szakember.
A magyar női vízilabda válogatott legközelebb március 5-én ugrik medencébe a már csoportgyőztes olaszok ellen, s ahhoz, hogy megtartsa második helyét, muszáj lesz legyőznie ellenfelét.

A B-csoport állása: 1. Olaszország 15, 2. Magyarország 8, 3. Hollandia 7, 4. Franciaország 0

További program - 10. játéknap, 2019. március 5.

B-csoport:
Magyarország-Olaszország
Hollandia-Franciaország

A rovat további hírei: Sport

FitCity Dunaújváros: központban a mozgás és az egészség

FitCity Dunaújváros: központban a mozgás és az egészség

2025. szep. 17.

Nagyszabású programsorozattal mozgatná meg önkormányzatunk a város lakosságát, s a sportos közösségi esemény első állomására sem kell már sokat várni, derült ki a Szalki-szigeten megtartott sajtótájékoztatón.

DSTV: focival emlékeztek

DSTV: focival emlékeztek

2025. szep. 17.

Immáron hetedik alkalommal rendezte meg a Dunaújvárosi Rendőrkapitányság az Ongai Gábor emléktornát, melyen 2018-ban elhunyt társuk emléke előtt adózhattak a résztvevők pénteken. Az emléktornán végül a Székesfehérvári-Rendőrkapitányság csapata diadalmaskodott. Hangkép.

Női kézilabda vb-felkészülés - Golovin: van még plusz a csapatban

Női kézilabda vb-felkészülés - Golovin: van még plusz a csapatban

2025. szep. 17.

Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány szerint a tavaly decemberben megszerzett Európa-bajnoki bronzéremhez képest is van még plusz a magyar női kézilabda-válogatottban.

Kettős Pentele ASE győzelem a városi pingpong ünnepen

Kettős Pentele ASE győzelem a városi pingpong ünnepen

2025. szep. 16.

Magabiztos sikerekkel vágott neki a nemzeti bajnokságok küzdelmeinek a Pentele ASE első és harmadik számú csapata a Bánki Pingpong Házban.

Továbbra is négy magyar a legjobb százban

Továbbra is négy magyar a legjobb százban

2025. szep. 16.

Továbbra is négy magyar játékos található a legjobb százban a teniszezők világranglistáján.

Itthon sem hibázott a DFC

Itthon sem hibázott a DFC

2025. szep. 16.

Második bajnoki meccsén is győzelemnek örülhetett a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata az NB II-es pontvadászatban.

Focival emlékeztek Ongai Gáborra

Focival emlékeztek Ongai Gáborra

2025. szep. 15.

A Székesfehérvári Rendőr-főkapitányság csapatának végső győzelmét hozta a hetedik alkalommal megrendezett Ongai Gábor Emléktorna a vidámparki műfüves pályákon.