Mindenkitől a maximum kell

spigott - 2019. március 6. 8:04

Az idei szezonban még veretlen bajnoki és BL-címvédő Győri Audi ETO KC vendégeként folytatja a bajnokságot ma este a DKKA női kézilabda csapata.

Másfél hét szünet után folytatódik a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttese számára a K&H női kézilabda liga küzdelemsorozata. György László tanítványai legutóbb a Békéscsaba ellen játszottak tétmérkőzést, s nyertek izgalmas csatában 30-28-ra, ám ma egy lényegesen keményebb ellenfél vár rájuk, ugyanis este hat órától a Győri Audi ETO KC vendégeként lépnek pályára Szekerczés Lucáék. Az esélyek meglehetősen egyértelműek, mivel a bajnokságban és a Bajnokok Ligájában is címvédő győriek idén még nem szenvedtek vereséget, s utóbbi sorozatban is csak két döntetlen "rontja" idei mérlegét a világsztárok sorát felvonultató Rába-parti alakulatnak.

A két gárda dunaújvárosi összecsapásán tisztesen hely álltak a mieink, hiszen alaposan megszorongatták a zöld-fehéreket, s csak négy góllal, 28-24-re kaptak ki vendégüktől. Az akkor mutatott bátor játékot reméli ma este is tanítványaitól György László vezetőedző, aki abban bízik, hogy sikerül minél tovább meccsben maradniuk a zöld-fehérek ellen.

Kép: DO-archív

- Győzelmi kényszer nélkül léphetünk pályára szerdán este Győrben, s természetesen tisztában vagyunk ellenfelünk erejével, erősségeivel, ám ennek ellenére bátran kell játszanunk, nem szabad megilletődnünk. A célunk az lehet, hogy minél tovább mérkőzésben legyünk, minél tovább szorosan tudjuk tartani a találkozót. Ezt persze nem lesz könnyű megvalósítani, hiszen ehhez tőlünk mindenkinek a tudása legjavát kell nyújtania. Sportemberhez méltóan persze megpróbáljuk a lehetetlent, de az is biztos, hogy számunkra nem ez lesz most a szezon legfontosabb mérkőzése számunkra. Dombi Luca torokgyulladással küzd, a Kispest elleni edzőmérkőzésen Molnár Beatrix bokasérülést szenvedett, nem tudjuk még, hogy számíthatunk-e rájuk az összecsapáson.

A rovat további hírei: Sport

Ezüstérmes a magyar válogatott

Ezüstérmes a magyar válogatott

2025. ápr. 21.

A magyar női vízilabda-válogatott a második helyen végzett a világkupa Csengtuban rendezett szuperdöntőjében: Cseh Sándor együttese a vasárnapi fináléban 13-9-re kapott ki a görög csapattól.

Két Mayer-érem Dohában

Két Mayer-érem Dohában

2025. ápr. 20.

Ugrásban a harmadik, gerendán az első helyen végzett Mayer Gréta a tornászok dohai világkupáján.

Így meleg lehet a bajnokság vége

Így meleg lehet a bajnokság vége

2025. ápr. 20.

Kétgólos vereséget szenvedett Békéscsabán a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese, amely így mindössze egyetlen pontra került a kieső helytől.

Nagy lépés a bajnoki cím felé

Nagy lépés a bajnoki cím felé

2025. ápr. 19.

A bajnoki cím szempontjából sorsdöntőnek is beillő mérkőzést nyert meg a Dunaújváros FC labdarúgó csapata a Mór ellen a stadionban szombaton este.

Az olimpiai bajnok legyőzésével döntős a magyar válogatott

Az olimpiai bajnok legyőzésével döntős a magyar válogatott

2025. ápr. 19.

A magyar női vízilabda-válogatott 10-8-ra nyert az olimpiai bajnok spanyol csapat ellen szombaton, ezzel bejutott a fináléba a kínai Csengtuban zajló világkupa-szuperdöntőben.

DSTV: magabiztos lövészek

DSTV: magabiztos lövészek

2025. ápr. 19.

Mint arról már korábban beszámoltunk, a Főnix Lövész SE birtokba vette a lőteret s azóta egy nagyon jó helyszínen készülhetnek a versenyekre. Jó eredményekből nem volt hiány 2024-ben sem, az idei esztendőnek is a hasonló sikerek reményében vágtak neki a sportolók. Hangkép.

Az olimpiai ezüstérmes legyőzésével négy között a magyarok

Az olimpiai ezüstérmes legyőzésével négy között a magyarok

2025. ápr. 18.

A magyar női vízilabda-válogatott 14-10-re nyert az olimpiai ezüstérmes Ausztrália ellen a világkupa szuperdöntő pénteki negyeddöntőjében, a kínai Csengtuban.