Mosolyogva, vidáman játszani

spigott - 2019. március 15. 8:32

Nem nyomja az esélyesség terhe a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapatát a Magyar Kupa hétvégi négyes döntőjében.

Fennállása óta második alkalommal jutott be a Magyar Kupa négyes döntőjébe a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese, mely az előttünk álló hétvégén Debrecenben küzdhet meg azért, hogy szépen zárja a sorozat idei küzdelmeit. Ez persze egyáltalán nem ígérkezik könnyű feladatnak, ugyanis a mieinken kívül a Győr, a Ferencváros és az Érd, vagyis a bajnokság első három helyezettje jutott be az elődöntőbe, ráadásul György László tanítványai a remek erőkből álló, s kiváló formában játszó Ferencváros ellen lépnek pályára szombaton.

A fináléba jutásról döntő összecsapás favoritjának a fővárosi zöld-fehérek számítanak, ám ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy kézilabdázóink eleve feltett kezekkel lépnének pályára a szombati összecsapáson, s mint azt György László vezetőedző elmondta, szeretnének jó teljesítményt nyújtani az elődöntőben, valamint a vasárnapi helyosztón is.

- Nagyon büszkék voltunk arra, amikor két éve, az akadémia fennállása óta először bekerültünk a Magyar Kupa négyes döntőjébe, s most ugyanilyen büszkeséggel várjuk a sorozat véghajráját. Úgy gondolom, hogy az ideáig vezet út is bizonyította, hogy megérdemelten jutottunk el idáig, ugyanis az EHF Kupában vitézkedő Siófokot búcsúztattuk el a két fordulóval ezelőtt, majd a sorsolás szerencséjének köszönhetően a Békéscsabával is hazai pályán játszhattunk a négyes döntőbe jutásért. Elit társaságban vagyunk, a bajnokság első három helyezettje jutott el rajtunk kívül idáig, közülük kettő a Bajnokok Ligájában szerepel nem is akárhogyan.

Képek: DO-archív

Ez nekünk óriási dolog, s nagy öröm, ugyanakkor, ha már eljutottunk idáig, megpróbáljuk tudásunk legjavát nyújtva szerepelni mind a két előttünk álló találkozón. Nem mi vagyunk az esélyesek a Fradi elleni elődöntőben, de éppen ezért felszabadultan, bátran, vidáman és mosolyogva játszhatunk szombaton, mert mi már azzal óriási bravúrt értünk el, hogy eljutottunk idáig. Ez persze nem jelenti azt, hogy feltartott kezekkel lépnénk pályára, sportemberként minden meccsen a maximumot szeretnénk kihozni magunkból, s így lesz ez a Fradi ellen is.

A Magyar Kupa négyes döntőjének programja

2019. 03. 16. 13:00 DKKA – FTC-Rail Cargo Hungaria
2019. 03. 16. 15:15 Érd – Győri Audi ETO KC
2019. 03. 17. 15:45 bronzmérkőzés
2019. 03. 17. 18:00 döntő

A rovat további hírei: Sport

Sikeres évet zártak a DKSE kajak-kenusai (galériával)

Sikeres évet zártak a DKSE kajak-kenusai (galériával)

2025. dec. 02.

Világbajnoki arannyal, rengeteg hazai és nemzetközi éremmel zárták a 2025-ös esztendőt a DKSE kajak-kenusai, így volt mit ünnepelni a szakosztály hétfő esti évzáró ünnepségén.

DSTV: kiváló tornászt köszöntöttek

DSTV: kiváló tornászt köszöntöttek

2025. dec. 02.

Elégedetten tekintett vissza a jó Európa-bajnoki és világbajnoki szereplést hozó 2025-ös esztendőre a DKSE kiváló tornásza, Mayer Gréta. A dunaújvárosi kiválóságot Barta Endre alpolgármester is köszöntötte múlt csütörtöki edzés alkalmával. Hangkép.

Óriási sikert hozott a II. Adventi Fitnesz Fesztivál

Óriási sikert hozott a II. Adventi Fitnesz Fesztivál

2025. dec. 02.

Remek oktatók, pörgős edzések, erős jótékonysági szál és egy parádés finálé: második alkalommal rendezték meg az Adventi Fitnesz Fesztivált, melyről ezúttal is felejthetetlen élményekkel tértek haza a résztvevők.

Fontos meccs vár az Acélbikákra

Fontos meccs vár az Acélbikákra

2025. dec. 02.

A FEHA19 elleni székesfehérvári mérkőzéssel folytatja az Erste Liga alapszakaszát a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata ma este fél héttől.

Hétgólos siker Svájc ellen, négy pontot visz a középdöntőbe a magyar válogatott

Hétgólos siker Svájc ellen, négy pontot visz a középdöntőbe a magyar válogatott

2025. dec. 02.

Az Európa-bajnoki bronzérmes magyar válogatott 32-25-re legyőzte az újonc svájci csapatot hétfőn a női kézilabda-világbajnokság csoportkörének utolsó fordulójában a hollandiai 's-Hertogenboschban, így a maximális négy pontot viszi magával a rotterdami középdöntőbe.

Játékkal emlékeztek egykori társukra a dartsosok

Játékkal emlékeztek egykori társukra a dartsosok

2025. dec. 01.

Jó hangulatban, óriási létszám mellett rendezte meg a III. Győri Tamás Páros Emlékversenyt a Dunaújvárosi Darts Club a mögöttünk hagyott hétvégén.

Itthon bizonyíthattak a tollaslabdázók

Itthon bizonyíthattak a tollaslabdázók

2025. dec. 01.

Jól szerepeltek a Danubius KSE tollaslabdázói a Szent Pantaleimon iskola tornatermében megrendezett hétvégi házibajnokságon.