Bíznak magukban a vízilabdázók

doszerk - 2019. július 12. 13:35

Japánban edzőtáborozott az elmúlt napokban a magyar női vízilabda válogatott, melynek szövetségi kapitánya a Magyar Vízilabda Szövetség honlapján számolt be az együttes mögött álló időszakról. Mint azt Bíró Attila elmondta, remek körülmények között készülhettek, s elvégezték azt a munkát, amit kitűztek a csapat elé.

Ami a három és fél-négynapos mini oyamai edzőtábort illeti, rendben mentek a dolgok, a szövetségi kapitány amondó, elvégezték azokat a feladatokat, amelyeket el kellett végezni: "Kifogástalan körülmények, kedves emberek között nyugodtan dolgozhattunk. Tekintettel arra, hogy jómagam is szeretem a rendszerszintű dolgokat, ezt az alaposságot, fegyelmezettséget, amit a japánok képviselnek, felhívtam a lányok figyelmét arra, hogy hasonló típusú rendszert szeretnék a csapatban is látni. Egy példát, ha mondhatok: régi az uszoda, de úgy vigyáznak rá, mintha tegnap építették volna, mindenhova csak mezítláb lehet belépni, a mosdóba külön kikészített papucs a kötelező. Nekik ez zsigerből jön, nekünk tanulni kell. A szeretet, amely körülvett bennünket, sokat segített, ebben biztos vagyok. A tokiói magyar nagykövet, dr. Palanovics Norbert, az oyamai polgármester, a helyi vezetők mind lesték a kívánságunkat. Olyan fogadtatásban olyan gasztronómiai gesztusokban részesültünk, amelyet nehéz szavakba önteni."

Kép: mvlsz.hu

Hasonlóan a férfiakhoz, női válogatottunk is „felvezető” mérkőzéssel kezdi majd meg a világbajnokságot: vasárnap magyar idő szerint 5:30-kor a házigazda Dél-Korea ellen játszik. Így nem meglepetés, elsősorban már a folytatásra, a keddi, kanadaiak elleni, és a csütörtöki, oroszok elleni összecsapásra hangol.

"Az ausztrálokkal játszottunk edzőmeccseket itt Japánban, amire nagy szükségünk volt, sok mindent tudtunk gyakorolni, modellezni a kanadaiak elleni meccsre készülve. Felkészültünk mindenre, Ágó Renáta irányításával az ilyenkor megfelelő szárazföldi edzéseket elvégeztük, még a helyi 9:50-es kezdést is tudtuk modellezni, avagy nem érhet bennünket meglepetés. Agresszívebbnek, profibbnak kell lennünk, akkor nem lehet baj, minden más esetben bármi megtörténhet. Bízunk magunkban, és a jó szereplésben!"

A női válogatott vb-csapata

Kapusok: Gangl Edina (UVSE), Magyari Alda (Honvéd/POLO SC)

Mezőnyjátékosok: Csabai Dóra (FTC), Gurisatti Gréta (Dunaújváros), Gyöngyössy Anikó (BVSC), Horváth Brigitta (Dunaújváros), Illés Anna (BVSC), Keszthelyi Rita (UVSE), Leimeter Dóra (BVSC), Rybanska Natasa (UVSE), Parkes Rebecca (UVSE), Szilágyi Dorottya (Eger), Vályi Vanda (Dunaújváros)

A rovat további hírei: Sport

Már csak ketten hibátlanok

Már csak ketten hibátlanok

2025. szep. 24.

Három fordulón vannak túl a csapatok a városi kispályás labdarúgó bajnokság első osztályában, ahol már  csak a Karmacsi Autó FC és a BKSZ-2316 együttese nem veszített pontot.

Felemás kezdés a bajnokságban

Felemás kezdés a bajnokságban

2025. szep. 23.

A DFVE ifjúsági csapata kikapott, a serdülők viszont már három győzelemnek is örülhettek női vízilabdázók korosztályos bajnokságában.

DSTV: mozgásban tartanak

DSTV: mozgásban tartanak

2025. szep. 23.

Városunkban nagy hagyománya van a sportnak és a különböző közösségi rendezvényeknek. Nagyszabású programsorozattal mozgatná meg önkormányzatunk a város lakosságát, s a sportos közösségi esemény első állomására sem kell már sokat várni, derült ki a Szalki-szigeten megtartott sajtótájékoztatón. Hangkép.

Évadnyitó versenyt rendezett a Danubius KSE

Évadnyitó versenyt rendezett a Danubius KSE

2025. szep. 23.

Négy pályán összesen százhúsz egyéni és harminc páros mérkőzést játszottak a résztvevők a Danubius KSE tollaslabdázóinak évadnyitó versenyén.

Női kézilabda NB I - Pénzbüntetés és szektorbezárás a Mosonmagyaróvárnak

Női kézilabda NB I - Pénzbüntetés és szektorbezárás a Mosonmagyaróvárnak

2025. szep. 23.

Négyszázezer forint pénzbüntetés megfizetésére kötelezte a Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) etikai- és fegyelmi bizottsága a Motherson Mosonmagyaróvári KC-t a szeptember 10-én játszott Mosonmagyaróvár-Győr női NB I-es mérkőzésen történt rasszista atrocitás miatt.

A veretlenség megmaradt

A veretlenség megmaradt

2025. szep. 22.

Bár korán vezetést szerzett, végül "csak" egy ponttal gazdagodott a Dunaújváros FC labdarúgó csapata a Balatonlelle elleni bajnoki találkozón.

Bebők Lara parádézott az ORV-n

Bebők Lara parádézott az ORV-n

2025. szep. 22.

Két aranyéremmel, egy ezüsttel és rengeteg hasznos tapasztalattal zárták a DKSE ifjú kajak-kenusai a Racicéban megrendezett Olimpiai Reménységek Versenyét.