Szoros meccsen győzte le Kanadát a női vízilabda-válogatott

doszerk - 2019. július 16. 7:04

Második mérkőzését is megnyerte a magyar női vízilabda-válogatott a Kvangdzsuban zajló világbajnokság csoportküzdelmei során: Bíró Attila együttese kedden Kanadát győzte le 15-14-re. A magyarok csütörtökön az olimpiai bronzérmes oroszokkal csapnak össze a csoportelsőségért.

A magyarok a vasárnapi nyitófordulóban a sportág történetének legnagyobb győzelmét aratták a házigazdák felett (64-0), míg a kanadaiak simán kikaptak az oroszoktól (18-10). A két csapat legutóbb június elején a Duna Arénában rendezett világliga szuperdöntőjében találkozott egymással, Bíró Attila együttese akkor gólzáporos mérkőzésen 16-14-re nyert. A két csapat ezúttal is hasonlóan szoros találkozót játszott, a magyarok a félidőben két góllal vezettek. A magyar csapat a folytatásban a csapatkapitány Keszthelyi Rita góljainak is köszönhetően a zárónegyed elején már négy góllal is vezetett, a kanadaiak azonban egy gólra felzárkóztak, így rendkívül szorosra sikerült a hajrá, de végül egy találatnyi különbséget sikerült megőrizni.

Keszthelyi Rita hét gólig jutott Kanada ellen! Kép: MVLSZ-archív (Madar Dávid felvétele)

Bíró Attila a találkozót követően elmondta, körülbelül az összecsapás háromnegyedéig tökéletesen játszott a csapat, ugyan voltak hibák, de végig a kezében tartotta a mérkőzést a gárda. A szakember kiemelte, nagyon tetszett neki az, hogy a legfontosabb pillanatokban, vagyis amikor a kanadaiak nagyon feljöttek, akkor sikerült gólokat szerezni. Az oroszokkal kapcsolatban a kapitány megjegyezte, szinte mindegy, hogy az első vagy a második helyen zárják-e majd csoportot, ugyanakkor az elmúlt évek tapasztalatai alapján nem is biztos, hogy csapatának jót tenne az első hellyel járó három nap szünet.

Magyarország-Kanada 15-14 (3-2, 5-4, 5-3, 2-5)

Gólszerzők: Keszthelyi 7, Gyöngyössy 2, Szilágyi, Parkes, Rybanska, Leimeter, Tóth-Csabai, Vályi 1-1, illetve Fournier, Wright 3-3, Lemay-Lavoie, Alogbo 2-2, Christmas, Bekhazi, Eggens, McKee 1-1

Magyarország: Gangl - Leimeter, Vályi, Keszthelyi, Illés, Szilágyi, Parkes, cserék: Tóth-Csabai, Gyöngyössy, Rybanska, Gurisatti, Horváth, Magyari (kapus)

(Forrás és főoldali kép: MTI)

A rovat további hírei: Sport

Bajnoki címet szerzett a Dragon Steel SE

Bajnoki címet szerzett a Dragon Steel SE

2025. ápr. 17.

Remek versenyzéssel szerezte meg a premier open kategória első helyét a Dragon Steel SE csapata a Baján megrendezett Hosszú Távú sárkányhajó Magyar Bajnokságon.

Egy szett jó játék nem elég

Egy szett jó játék nem elég

2025. ápr. 17.

Négy játszmában szenvedett vereséget Miskolcon a DKSE röplabda csapata az Extraliga alsóházának szerda esti fordulójában.

DSTV: döntetlen a szezon utolsó hazai meccsén

DSTV: döntetlen a szezon utolsó hazai meccsén

2025. ápr. 16.

Hétvégén a szezon utolsó hazai bajnokiját, összességében pedig a sorozat utolsó előtti felvonását játszotta le a Pentele ASE II. csapata. A Honvéd Szondi NB III-as csapata azonban a pontszerzés reményében látogatott el Dunaújvárosba, 9:9-es döntetlent játszottak a csapatok. Hangkép.

Közös mozgás Livi lépteiért (galériával)

Közös mozgás Livi lépteiért (galériával)

2025. ápr. 16.

Szép sikerrel, komoly érdeklődés mellett rendezték meg a Kihívás Nap idei első állomását a Móricz iskola udvarán a mögöttünk hagyott hétvégén.

Közel volt a dobogó a diákolimpián

Közel volt a dobogó a diákolimpián

2025. ápr. 15.

Jól szerepeltek, hasznos tapasztalatokkal gazdagodtak a Danubius KSE tollaslabdázói a Cegléden megrendezett országos diákolimpiai fináléban.

Kohász Élet Szabó Zsolttal

Kohász Élet Szabó Zsolttal

2025. ápr. 15.

Városunk gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármestere, Szabó Zsolt volt a DKKA Kohász Élet podcastjának legutóbbi vendége.

Végül biztos siker a rangadón

Végül biztos siker a rangadón

2025. ápr. 15.

Az első és a második félidőben is egy egy-egy gólt szerezve győzte le fehérvári ellenfelét a Dunaújváros FC női labdarúgócsapata az NB II-es bajnokság hétvégi fordulójában.