Kupameccs vár az akadémistákra

doszerk - 2019. október 21. 18:01

Idegenben, a Mosonmagyaróvár vendégeként lép pályára kedden este a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata a Magyar Kupa harmadik fordulójában.

Jó formát mutat az utóbbi időszakban a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata, mely bő egy hete a Mosonmagyaróvár ellen aratott magabiztos, 27-20-as győzelmet, majd Debrecenben ért el 24-24-es döntetlent, így hat mérkőzést követően két győzelemmel, két döntetlennel és két vereséggel áll a K&H női kézilabda liga hetedik helyén. Kedden este azonban nem a bajnokságban, hanem a Magyar Kupa harmadik fordulójában kell helyt állnia kézilabdázóinknak, akik este hattól "jó ismerősük", a Mosonmagyaróvár vendégeként lépnek pályára.

Holnapi ellenfelünk természetesen csalódott volt a Dunaújvárosban elszenvedett vereség után, ám azóta hazai környezetben sikerült javítaniuk úgy, hogy négygólos hátrányból felállva, hét másodperccel a meccs vége előtt szerzett találattal 24-23-ra legyőzték az MTK-t, s abban is biztosak lehetünk, hogy a kedd esti mérkőzésen is a továbbjutás lesz a céljuk. A következő körbe jutás ugyanis ezen az egy mérkőzésen dől majd el, vagyis akár egy egygólos győzelem is elég lenne a házigazdáknak a negyedik fordulóba kerüléshez.

Kép: DO-archív

Egy dunaújvárosi győzelem, vagy egy döntetlen a Kohász kézilabdázói számára jelentene örömöt, de György László vezetőedző szerint is nagyon kemény mérkőzés vár rájuk kedden este.

- Frissek az emlékek természetesen, mert másfél hete játszottunk a Mosonmagyaróvárral, s azt az akkori meccs előtt is elmondtam, hogy nehéz, kemény csata vár ránk, s annak ellenére, hogy végül hét góllal nyertünk, mind a két félidőben nagyon meg kellett dolgoznunk a sikerért. Egyenlő erők küzdelmére, s a dunaújvárosihoz hasonló nagy csatára számítok holnap is. Hazai pályán talán a Mosonmagyaróvár számít esélyesebbnek, de mi is mindent el fogunk követni azért, hogy jól szerepeljünk. Azért is fontos lesz ez a mérkőzés, mert azok a játékosaink, akik sérültek voltak, pályára léphetnek, s még közelebb kerülhetnek ahhoz, hogy felvegyék azt a ritmust, amit a többiek már tudnak, s ami kell az előttünk álló bajnoki mérkőzéseken is.

A rovat további hírei: Sport

Strandon is eredményesek

Strandon is eredményesek

2025. júl. 16.

Több éremmel zárták a Kiskőrösön megrendezett Strandbirkózó Országos Bajnokság első fordulóját a DKSE tehetséges versenyzői a mögöttünk hagyott hétvégén.

DSTV: tábor a háló két oldalán

DSTV: tábor a háló két oldalán

2025. júl. 16.

A nyári sporttáborok közül először a DSE Röplabda Akadémia röplabda táborába látogattunk el. Már akkor is szó volt arról, hogy a tábor idén is nagy sikerrel zajlott.

Sokba került a rövidzárlat

Sokba került a rövidzárlat

2025. júl. 16.

Hiába vezetett szűk háromnegyed óráig, egy komolyabb hullámvölgy miatt kétgólos vereséget szenvedett a dánoktól magyar U19-es női kézilabda válogatott az Európa-bajnokságon.

Biztos győzelemmel zárták a csoportkört

Biztos győzelemmel zárták a csoportkört

2025. júl. 15.

A horvátok ellen is nagyon sima sikert könyvelhetett a két dunaújvárosi játékossal feleálló magyar női vízilabda válogatott a szingapúri világbajnokságon. Következhet a negyeddöntő!

Sikeres edzőtábor Tatán

Sikeres edzőtábor Tatán

2025. júl. 15.

A napi három gyakorlás mellett a kikapcsolódásra is volt ideje a Danubius KSE tollaslabdázóinak az egyesület szokásos nyári táborában, melyet ezúttal Tatán rendeztek meg.

Győzelemmel kezdték a középdöntőt

Győzelemmel kezdték a középdöntőt

2025. júl. 15.

A házigazda Montenegró elleni kétgólos sikerrel tartotta életben negyeddöntős reményeit a DKKA-s Fehér Luca Blankával felálló magyar junior női kézilabda válogatott az Európa-bajnokságon.

Legjobbjait köszöntötte a DLSZ

Legjobbjait köszöntötte a DLSZ

2025. júl. 14.

Közel ötven díjat adtak át a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség hagyományos szezonzáró ünnepségén, melyen városunk vezetése is képviseltette magát.