Birkózással emlékeztek
A Gurics György BDSE birkózóinak végső sikerét hozta Mezőfalván megrendezett Majosházi István Emlékgála.
A Dunaferr SE, a Gurics György BDSE és a Dunaújvárosi Birkózósport Alapítvány rendezte meg a Majosházi István Emlékgálát a mezőfalvi Petőfi Sándor Általános Iskolában. A meghívásos birkózóversenyen a 2010-2012-ben született fiúk és lányok mérték össze tudásukat, s a nyolc egyesület több mint nyolcvan birkózóját felvonultató mezőnyt megtisztelte jelenlétével Varga Gábor országgyűlési képviselő, Márok Csaba Mezőfalva polgármestere, Kiss Balázs birkózó világbajnok, Hadfi Dániel cselgáncs Európa-bajnok is. A verseny célja a versenyzők tudásszintjének felmérése, élményszerzés, valamint megemlékezés volt az egykori támogatóról.
Kép: DO-archív
A versenyre a kilátogatók remek mérkőzéseket láthattak, az esemény kiváló hangulatban zajlott, s az egy évig megőrizhető Majosházi vándorkupát végül a Gurics György BDSE szerezte meg, derült ki a Dunaferr SE birkózó szakosztályának beszámolójából.
Az egyéni eredmények után számított csapatverseny végeredménye: 1. Gurics György BDSE Mezőfalva, 2. Dunaferr SE, 3. Kertváros SE, 4. Honvéd Szondi SE, 5. Tatabánya SC, 6. Enyingi VSE, 7. Tököl, 8. Érd
Aranyérmesek
26 kg - Tombor Benedek (Gurics)
33 kg - Kovács Hunor (Gurics)
52 kg - Zámbó Gergő (Gurics)
21 kg - Kacz Jafet (Dunaferr)
28 kg - Gyenei Kevin (Gurics)
48 kg - Pudelka Viktor (Enying)
63 kg – Ozsváth Kevin (Gurics)
20 kg - Kiss Dániel (Gurics)
25 kg - Kovacsik Nimród (Dunaferr)
32 kg - Fekete Csanád (Gurics)
36 kg - Pósch Vince (Dunaferr)
(Szentimrey Tamás)
A rovat további hírei: Sport
Még jókor jött a balhorog?
2025. aug. 20.
Háromgólos vereséget szenvedett a FEHA19 elleni felkészülési találkozón a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.
DSTV: Bimmer Parádé a szigeten
2025. aug. 19.
Zúgó kipufogók, perzselő abroncsfelület, kiváló hangulat és fanatikus jókedv – meg persze rengeteg, messziről felismerhető kék-fehér BMW logók. Idén is nagyot ment a Bimmer Parádé, amelynek a Szalki-sziget adott otthont a mögöttünk hagyott hétvégén. A szervezők remek programokkal készültek, amely keretében a családosok és az igazi fanatikusok is találtak maguknak elfoglaltságot. Hangkép.
Szentesen kezdi a bajnokságot a DFVE
2025. aug. 19.
Idegenben, a Szentes ellen vág neki az OB I-es pontvadászatnak a DFVE női vízilabda csapata, mely első hazai bajnokiját a III. Ker. TVE ellen játssza szeptember utolsó napjaiban.
Szoros siker a NEKA otthonában
2025. aug. 19.
Fáradtan is nagyot küzdött és egygólos, 28-27-es győzelmet aratott a NEKA otthonában lejátszott felkészülési találkozón a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt csapata.
Minden éremből jutott a fiataloknak
2025. aug. 18.
Egy első, egy második és egy harmadik helynek örülhettek a DKKA kézilabdázói a hetedik alkalommal megrendezett Horváth Nikolett Emléktornán a mögöttünk hagyott hétvégén.
BMW-sek randevúja a szigeten (galériával)
2025. aug. 18.
Szokás szerint remek hangulatban rendezték meg a BMW-sek hagyományos nyári márkatalálkozóját, a Bimmer Parádét a Szalki-szigeten, ahol csütörtöktől vasárnapig várta számtalan izgalmas program a résztvevőket.
Újabb döntetlen, ezúttal idegenben
2025. aug. 18.
Hiába vezetett ismét két góllal, az Érd elleni mérkőzést követően ezúttal a Dombóvár ellen ért el 2-2-es döntetlent a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az NB III-as pontvadászatban.