Sokba került a rövidzárlat

spigott - 2020. augusztus 14. 7:32

Nagy előnyt adott a Kecskemétnek, így hiába hajrázott nagyot, végül vereséggel zárta csütörtöki edzőmeccsét a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata.

A Kecskemét elleni hazai találkozóval folytatta edzőmérkőzései sorozatát csütörtökön este a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata. Frank Tamás együttesére nem várt könnyű feladat a több remek légióssal felálló vendégek ellen, s ez már az első felvonásban is bebizonyosodott. Hiába kezdett ugyanis biztatóan a Dunaferr, egy komoly védelmi hibából már a 9. percben megszerezte a vezetést a Kecskemét. A folytatás sem alakult a legszebben hazai szempontból, mert a rendkívül összeszedetten, de erőszakosan játszó kecskemétiek könyörtelenül kihasználták a mieink védelmi megingásait, s a játékrész hajrájában öt perc alatt szerzett újabb három találattal növelték tovább előnyüket (0-4).

Végh Zoltán felvételei

Volt tehát mit megbeszélnie együttesünknek a félidei pihenő alatt, ám Frank Tamás intelmei hatottak is a csapat tagjaira, akik lényegesen fegyelmezettebben játszottak a fordulást követően. A második félidő tizedik percében percben Dorogi gyömöszölte át a gólvonalon a labdát, majd újabb negyed óra elteltével Szeghy lőtt szemfüles gólt egy labdaszerzés után, s újra teljesen nyílt lett a meccs. A mérkőzésből hátralévő szűk tíz percben is bőven akadt gólszerzési lehetősége a Dunaferrnek, ám ahogy a vendégek, úgy a mieink sem tudtak élni már helyzeteikkel, így az ellentétes félidőket hozó összecsapás végén a vendégek örülhettek a 4-2-es győzelemnek.

Frank Tamás vezetőedző: - Az első félidőben az volt a legnagyobb baj, hogy két egyéni hibából adtunk két gólt az ellenfélnek, majd utána meg is zavarodtunk egy kicsit, s ezt meg is büntette a Kecskemét. A második félidőben többségében azok játszottak, akik meghatározóak a csapatban, s akkor azért más volt a játék képe, de bízom abban, hogy tudunk tanulni az első félidőben elkövetett hibákból is.

A rovat további hírei: Sport

Két Mayer-érem Dohában

Két Mayer-érem Dohában

2025. ápr. 20.

Ugrásban a harmadik, gerendán az első helyen végzett Mayer Gréta a tornászok dohai világkupáján.

Így meleg lehet a bajnokság vége

Így meleg lehet a bajnokság vége

2025. ápr. 20.

Kétgólos vereséget szenvedett Békéscsabán a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese, amely így mindössze egyetlen pontra került a kieső helytől.

Nagy lépés a bajnoki cím felé

Nagy lépés a bajnoki cím felé

2025. ápr. 19.

A bajnoki cím szempontjából sorsdöntőnek is beillő mérkőzést nyert meg a Dunaújváros FC labdarúgó csapata a Mór ellen a stadionban szombaton este.

Az olimpiai bajnok legyőzésével döntős a magyar válogatott

Az olimpiai bajnok legyőzésével döntős a magyar válogatott

2025. ápr. 19.

A magyar női vízilabda-válogatott 10-8-ra nyert az olimpiai bajnok spanyol csapat ellen szombaton, ezzel bejutott a fináléba a kínai Csengtuban zajló világkupa-szuperdöntőben.

DSTV: magabiztos lövészek

DSTV: magabiztos lövészek

2025. ápr. 19.

Mint arról már korábban beszámoltunk, a Főnix Lövész SE birtokba vette a lőteret s azóta egy nagyon jó helyszínen készülhetnek a versenyekre. Jó eredményekből nem volt hiány 2024-ben sem, az idei esztendőnek is a hasonló sikerek reményében vágtak neki a sportolók. Hangkép.

Az olimpiai ezüstérmes legyőzésével négy között a magyarok

Az olimpiai ezüstérmes legyőzésével négy között a magyarok

2025. ápr. 18.

A magyar női vízilabda-válogatott 14-10-re nyert az olimpiai ezüstérmes Ausztrália ellen a világkupa szuperdöntő pénteki negyeddöntőjében, a kínai Csengtuban.

Nagy lépés az országos döntő felé

Nagy lépés az országos döntő felé

2025. ápr. 18.

Dunaújvárosban szakadt meg a listavezető Pénzügyőr csapatának remek sorozata a röplabdázók U17-es bajnokságának középszakaszában.