Halasztások pozitív koronavírustesztek miatt

doszerk - 2020. szeptember 16. 8:38

Több sportág csapatainál sok koronavírusteszt is pozitív eredménnyel zárult, ezért kedden számos mérkőzést elhalasztottak, miközben nemzetközi szinten is hasonló problémákat okoz a járvány.

A Titánok hokisait sem kerülte el a koronavírus! (Kép: DO-archív)

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének csütörtöki első fordulós mérkőzését, a MOL-Pick Szeged - Paris Saint-Germain összecsapást más időpontban játsszák majd le, mert a szegediek öt játékosa megfertőződött a koronavírussal, és az egész csapatnak hatósági karanténba kellett vonulnia. A meccs új időpontját a két klub illetékeseivel együtt jelöli majd ki az európai szövetség.

A jégkorong Erste Ligában a szombatra, Győrbe kiírt Fehérvári Titánok - Opten Vasas HC összecsapás marad el, mert a hazai csapat keretében és a stábtagok között koronavírussal fertőzöttek vannak. A pozitív tesztek miatt a fehérváriak már a hétfőre tervezett debreceni mérkőzésüket sem tudták lejátszani.

A labdarúgó OTP Bank Ligában éllovas MOL Fehérvár FC kedden közölte, hogy az egyik játékosnak pozitív lett a koronavírustesztje, Márton Gábor vezetőedzőé pedig kétes minősítést kapott, de nem került veszélybe az együttes csütörtöki mérkőzése, melyet a máltai Hibernians vendégeként játszik az Európa Liga-selejtező második fordulójában. A labdarúgó NB II-ben listavezető Debreceni VSC-nél több koronavírusteszt is pozitív eredménnyel zárult, ezért a csapat az előírásoknak megfelelően a negatív tesztet produkálókkal utazik Kaposvárra, a szerdán 16.30 órakor kezdődő bajnokira.

A román FCSB labdarúgócsapat stábjának hat tagja és egy játékos pozitív mintát szolgáltatott, ezért az együttes nélkülük utazik el Zentára, ahol csütörtökön El-selejtezős meccset játszik a Topolyai SC-vel.

Kedden közölték, hogy a brit jégkorong-bajnokság - amelyben a világelitben szereplő brit válogatott játékosainak döntő többsége szerepel - legfeljebb január végén kezdődhet el a koronavírus-járvány miatt.

Nem rendezik meg a tollaslabdázók korábban kétszer elhalasztott, és októberre tervezett csapat-világbajnokságát, miután a sportág elitjét jelentő országok közül Indonézia, Thaiföld, Tajvan, a Koreai Köztársaság és Ausztrália is visszalépett. Az eseményt a pandémia miatt májusról augusztusra, majd októberre tették át.

(MTI)

A rovat további hírei: Sport

A sereghajtóhoz látogat a DFVE

A sereghajtóhoz látogat a DFVE

2025. nov. 21.

A fővárosban, a KSI vendégeként ugrik medencébe a DFVE női vízilabda csapata a bajnokság nyolcadik fordulójában szombaton délután.

DSTV: kiváló év a medencében és nyílt vízen is

DSTV: kiváló év a medencében és nyílt vízen is

2025. nov. 21.

Idén is rengeteg hazai és nemzetközi versenyen vett részt a DKSE tehetséges úszója, Kovács-Seres Hunor. A felnőtt válogatottnál is számításba vett tizenkilenc éves versenyzővel, valamint edzőjével, Szabó Gergővel a mögöttük hagyott évet értékeltük a Fabó Éva Sportuszodában. Hangkép.

Bajnokok előtt játszhatnak a focisták

Bajnokok előtt játszhatnak a focisták

2025. nov. 21.

A Paksi FC második csapata elleni mérkőzéssel búcsúznak az évtől a Dunaújváros FC labdarúgói ma délután négy órától, s a találkozó azért is különleges lesz, mert a kezdés előtt a pályán köszöntik a Dunaferr SE 2000-ben bajnoki címet nyert csapatát.

Felemás hétvégi forduló a Pingpong Házban (videóval)

Felemás hétvégi forduló a Pingpong Házban (videóval)

2025. nov. 20.

A Pentele ASE második számú gárdája 11-7-re nyert, míg az harmadik számú gárda hasonló arányú vereséget szenvedett a csapatbajnokságok hétvégi fordulójában.

DSTV: hétvégi éremeső

DSTV: hétvégi éremeső

2025. nov. 20.

Összesen egy arany és öt bronzéremmel zárták a legutóbbi lábtoll-labda versenyt a Dunaújvárosi Lábtoll-Labda SE sportolói a mögöttünk hagyott hétvégén. A 28. Ifjúsági Országos Bajnokság küzdelmeinek a szokott módon a Szent Pantaleimon Iskola tornaterme adott otthont. Hangkép.

Klasszisai szállították a győzelmet a címvédőnek

Klasszisai szállították a győzelmet a címvédőnek

2025. nov. 20.

A végül hat gólig jutó Keszthelyi Rita vezérletével aratott 16-11-es győzelmet a Fradi gárdája a DFVE női vízilabdázói ellen a két csapat dunaújvárosi rangadóján szerdán este.

Előnyben a BJA

Előnyben a BJA

2025. nov. 19.

Hiába egyenlített 0-3-ról, végül háromgólos vereséget szenvedett a Magyar Kupa kvalifikáció harmadik fordulójának odavágóján a DAB jégkorong csapata a BJA HC ellen.