Továbbra is élen a fiatalok
Fokozatosan javuló teljesítményt nyújtva nyerték meg a megyei rangadót a MÁV Előre otthonában a DSE Röplabda Akadémia U21-es röplabdázói az NB II-es bajnokságban.
Kép: DO-archív
Két mérkőzés is várt az elmúlt napokban a DSE Röplabda Akadémia U21-es csapatára az NB II-es felnőtt bajnokságban. Kövessy Balázs csapata a Széchenyi Győr gárdáját látta vendégül a Dunaújvárosi Sportcsarnokban az előző hét végén, s ugyan a vártnál valamelyest nehezebben, de hozta is az előzetesen remélt győzelmet, miután az első felvonást 23-ra, a másodikat 19-re, míg a harmadikat 22-re nyerte meg.
Szerdán már a megyei rivális MÁV Előre Akadémia vendégeként húztak szerelést a dunaújvárosi fiatalok, akik nem kezdtek jól, mert az első játszmát 21-re megnyerte a tabella harmadik helyén álló ellenfél. Az elbukott első szett után azonban nagyon összekapták magukat a mieink, s egy 19-re behúzott játékkal egalizáltak, majd újabb részsikerükkel már az előnyt is magukhoz ragadták (20-25). A negyedik játszmában már esélyt sem adtak ellenfelüknek Kecskeméti Bálinték, s 25-12-es szettsikerrel zárták le a mérkőzést, így továbbra is tartják első helyüket a bajnoki tabellán.
A megyei rangadót követően érthetően elégedetten értékelte játékosai teljesítményét Kövessy Balázs edző is: – Egy igazi presztízsmérkőzést játszottunk idegenben. Az első szettben még voltak hibáink, amit ki is használt a fehérvári csapat, viszont a második etaptól kezdve nem volt kérdés ki megy haza két ponttal. Gratulálok mindkettő csapatnak.
A rovat további hírei: Sport
Már csak ketten hibátlanok
2025. szep. 24.
Három fordulón vannak túl a csapatok a városi kispályás labdarúgó bajnokság első osztályában, ahol már csak a Karmacsi Autó FC és a BKSZ-2316 együttese nem veszített pontot.
Felemás kezdés a bajnokságban
2025. szep. 23.
A DFVE ifjúsági csapata kikapott, a serdülők viszont már három győzelemnek is örülhettek női vízilabdázók korosztályos bajnokságában.
DSTV: mozgásban tartanak
2025. szep. 23.
Városunkban nagy hagyománya van a sportnak és a különböző közösségi rendezvényeknek. Nagyszabású programsorozattal mozgatná meg önkormányzatunk a város lakosságát, s a sportos közösségi esemény első állomására sem kell már sokat várni, derült ki a Szalki-szigeten megtartott sajtótájékoztatón. Hangkép.
Évadnyitó versenyt rendezett a Danubius KSE
2025. szep. 23.
Négy pályán összesen százhúsz egyéni és harminc páros mérkőzést játszottak a résztvevők a Danubius KSE tollaslabdázóinak évadnyitó versenyén.
Női kézilabda NB I - Pénzbüntetés és szektorbezárás a Mosonmagyaróvárnak
2025. szep. 23.
Négyszázezer forint pénzbüntetés megfizetésére kötelezte a Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) etikai- és fegyelmi bizottsága a Motherson Mosonmagyaróvári KC-t a szeptember 10-én játszott Mosonmagyaróvár-Győr női NB I-es mérkőzésen történt rasszista atrocitás miatt.
A veretlenség megmaradt
2025. szep. 22.
Bár korán vezetést szerzett, végül "csak" egy ponttal gazdagodott a Dunaújváros FC labdarúgó csapata a Balatonlelle elleni bajnoki találkozón.
Bebők Lara parádézott az ORV-n
2025. szep. 22.
Két aranyéremmel, egy ezüsttel és rengeteg hasznos tapasztalattal zárták a DKSE ifjú kajak-kenusai a Racicéban megrendezett Olimpiai Reménységek Versenyét.