Látogatás az éllovasnál
A bajnoki címre hajtó Győri Audi ETO KC elleni találkozóval folytatja a bajnoki küzdelmeket a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt csapata szombaton délután.
Kép: DO-archív
A sereghajtó Vasas elleni biztos győzelem után lényegesen nehezebb feladat vár a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttesére az NB I-es pontvadászat következő fordulójában, ugyanis szombaton délután háromnegyed öttől a Rába partján, bajnokságban éllovas Győri Audi ETO KC vendégeként lépnek pályára kézilabdázóink. Az összecsapás esélyesének egyértelműen a bajnoki címre hajtó zöld-fehérek számítanak, s mivel a két évvel ezelőtti bajnoksághoz hasonlóan ezúttal is a gólkülönbség dönti el a Győr és a Fradi párharcát a bajnoki aranyéremért vívott párharcban, ezért minden bizonnyal egy éles, rendkívül motivált ETO-ra számíthatnak játékosaink a szombat délutáni mérkőzésen.
Ez persze nem jelenti azt, hogy a mieink eleve feltartott kezekkel vágnának neki az összecsapásnak, s bár már egy szorosabb eredmény is komoly meglepetést jelentene, kézilabdázóink számára, Vágó Attila vezetőedző szerint ezúttal minden teher nélkül léphet pályára csapatunk a világ egyik legjobb csapatának otthonában.
– Nyilván mások a két csapat lehetőségei és célkitűzései a bajnokságban, de én úgy gondolom, hogy nekünk egy felszabadult játékot kell nyújtanunk, mert tényleg semmi teher nincsen rajtunk. Szeretnék játéklehetőséget adni mindenkinek, a fiataloknak is, hogy minél többet legyenek a pályán, ráadásul közvetíti a mérkőzést a televízió is. Ez egy jó felkészülés lesz a Magyar Kupára, ahol hasonló miliőben játszunk majd a győriek ellen.
A rovat további hírei: Sport
Harmadosztályú ellenfél a kupában
2025. júl. 12.
Az NB III-as Bonyhád VLC lesz a Dunaújváros FC labdarúgó csapatának ellenfele a Magyar Kupa első fordulójában.
Fontos győzelemmel kezdtek a magyarok
2025. júl. 11.
Fordulatos csatában aratott egygólos, 10-9-es győzelmet a görögök elleni világbajnoki csoportmeccsen a két DFVE-játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott.
DSTV: tábor a vízben
2025. júl. 11.
Mint arra már korábban is utaltunk, nyáron településünk megannyi szakosztálya és sportközössége táboroztatja a gyerekeket. A Fabó Éva Sportuszodában is zajlik az élet – a DKSE úszó szakosztálya is várja a versenyző, úszó, és az úszással még csak ismerkedő gyerekeket. Hangkép.
Felemás kezdés a junior Eb-n
2025. júl. 11.
Észak-Macedónia ellen simán nyert, a csehektől viszont kikapott a dunaújvárosi Fehér Luca Blankával felálló U19-es magyar női kézilabda válogatott a korosztályos Európa-bajnokságon.
DSTV: ismét sokan rúgták a bőrt
2025. júl. 10.
Véget ért a Dunaújváros Kupa, amely az egyik legjelentősebb sorozat a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség életében. A szervező DLSZ részéről Petrás Gábor főtitkár értékelte a döntőt és magát a sorozatot, valamint számolt be a tervezett augusztusi programokról is. Hangkép.
A címvédő ellen hangoltak a magyarok
2025. júl. 10.
A szingapúri világbajnokság rajtja előtt a címvédő amerikai csapattal gyakorolt közösen a két DFVE-játékossal felálló magyar női vízilabda-válogatott.
DSTV: remek szereplés a kupadöntőben
2025. júl. 09.
Sukorón rendezték meg a kajak-kenusok Magyar Kupa döntőjét a közelmúltban és a fináléban is több DKSE-s versenyzőnek szurkolhattunk a gyermek, a kölyök és a serdülő korosztályban. A dunaújvárosi fiatalok remekül szerepeltek – a teljesítményüket Horváth Attila, a kajak-kenu szakosztály edzője értékelte. Hangkép.