Pécsi vendégjáték előtt a futsalosok

spigott - 2022. október 10. 12:03

A PTE PEAC vendégeként folytatja az NB II Nyugati Csoportjának alapszakaszát a Dunaújváros Futsal felnőtt csapata – méghozzá már ma este nyolc órától.

Fotó: DO-archív

Egyenletes sormintát követ a Dunaújváros Futsal felnőtt együttesének idei eredménysora az NB II Nyugati Csoportjában, ugyanis az eddig lejátszott öt fordulóban minden vereséget egy győzelem követett futsalosaink életében, az egyetlen gond ezzel mindössze annyi, hogy előbbiből született több, így öt találkozót követően három vereséggel és két győzelemmel állnak a mieink a bajnoki tabella nyolcadik helyén. Tóth Árpád együtteséből leginkább a "gyilkos ösztön" hiányzik, mert hiába alakított ki eddigi meccsein legalább annyi, ha nem több tiszta ziccert ellenfeleinél, a befejezésekkel hadilábon álltak futsalosaink, s ez értékes pontokba került a gárda számára.
Ahhoz, hogy a sorminta folyatódjon, s a Haladás II. elleni előző heti vereséget újabb siker kövesse, tehát ebben kell elsősorban előrébb lépnie a mieinknek, ám feladatuk nem ígérkezik könnyűnek, mert hétfőn este nyolc órától idegenben, a PTE PEAC otthonában kell bizonyítania a csapatnak. A pécsiek felemásan kezdték az idei szezont, három győzelmük mellett három alkalommal szenvedtek vereséget, így jelenleg a tabella hatodik helyét foglalják el kilenc ponttal. Hazai környezetben azonban még hibátlanok idén, s nyilván arra készülnek, hogy negyedik pécsi meccsüket is behúzzák, így izgalmas, nagy csatára van kilátás, melyen a helyzetek kihasználása döntheti el a pontok sorsát.
 

A rovat további hírei: Sport

Világkupa-főpróba és válogató a vb-re

Világkupa-főpróba és válogató a vb-re

2025. szep. 13.

Három dunaújvárosi versenyző is részt vesz a tornászok szombathelyi világkupáján, mely egyben válogatót is jelent az októberi világbajnokságra.

A remek kezdés ellenére kikapott a DAB

A remek kezdés ellenére kikapott a DAB

2025. szep. 13.

Hiába vezetett bő két perc elteltével már két góllal, végül 6-2-es vereséget szenvedett Miskolcon a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata az Erste Liga pénteki nyitányán.

Felszabadult, jó játékban bízva

Felszabadult, jó játékban bízva

2025. szep. 12.

A tavalyi harmadik Esztergom elleni hazai összecsapással folytatja a bajnoki küzdelmeket a DKKA felnőtt női kézilabda csapata szombaton délután öt órától.

DSTV: sporttal az ovisokért

DSTV: sporttal az ovisokért

2025. szep. 12.

Dunaújvárosban jól tudjuk, a jó cél érdekében képes megmozdulni a város. Szó szerint. Emlékeznek még a Jót, Fut a Város – Dunaújváros rendezvényre? A közösségi megmozdulás nyomán nagyon sok támogató fogott össze, hogy kialakíthassanak egy különleges szobát az Aprók Háza Tagóvodában. Hangkép.

Miskolcon rajtol a DAB

Miskolcon rajtol a DAB

2025. szep. 12.

Nehéznek ígérkező mérkőzéssel kezdi meg szereplését a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata az Erste Liga alapszakaszában ma este fél héttől.

Nem jutott pont Érden a DKKA fiataljainak

Nem jutott pont Érden a DKKA fiataljainak

2025. szep. 11.

A DKKA U18-as és U20-as leány együttese is vereséget szenvedett a korosztályos bajnokságok második fordulójában az Érd otthonában.

DSTV: egészségmegőrző torna

DSTV: egészségmegőrző torna

2025. szep. 10.

Az egészségmegőrzés egyik elengedhetetlen eleme a rendszeres mozgás. Persze nem mindenki tud mindenre és mindig odafigyelni – rendszeresen feledkezünk meg pl. a gerincünkről, amelyre viszont érdemes lenne több figyelmet fordítani. Témába vágó programmal jelentkezett a Dunamenti Regionális Népfőiskola. Hangkép.